سياسي - بين‌الملل - اقتصادي - اجتماعي - حقوق بشر - زنان - دانشجويي - هنري - ورزشي - فناوري اطلاعات - انتخابات - مصاحبه - مراسم‌ها - بازتاب‌ها - جبهه مشاركت - بيانيه‌هاي جبهه مشاركت - دبيركل جبهه مشاركت

« | صفحه اول | نسخه قابل چاپ |نظر دهید |»


6 مرداد 88

خبرهایی از بازداشت‌شدگان حزب کارگزاران


سایت کانون جوانان حزب کارگزاران خبر داد که 5 عضو این حزب بازداشت شده‌اند و تنها یکی از آنها توانسته است با خانواده‌ش ملاقات کوتاهی داشته باشد.

به نوشته‌ی سایت «جوان فردا» متعلق به کانون جوانان حزب کارگزاران سازندگی استان تهران، نوشت: انتخابات دهم ، انتخاباتی عجیب و نادر از هر لحاظ در طول ٣١ سال عمر جمهوری اسلامی ایران بوده و بعضی از اتفاقات در دنیا كم سابقه است . یكی از این موارد نادر حجم بازداشتهای خودسرانه پس انتخابات است. پس از اعلام نتایج باور نكردنی انتخابات انتخابات دهم ، معترضین به این نتایج در كشور شروع به راهپیمایی های مسالمت آمیز كرده و اعتراض خود را به نمایش گذاردند.


در ادامه‌ی مطلب این سایت آمده است: یكی از اتفاقات مهم پس از دهمین دوره انتخابات ، دستگیری فعالان سیاسی و اعضای احزاب رقیب نامزد انتخاباتی پیروز و دولت كنونی است. در این دستگیری ها تاكنون 5 تن از اعضای حزب كارگزاران سازندگی به شیوه های مختلف دستگیر شده كه تاكنون نیز آزاد نشده اند. دستگیرشدگان حزب كارگزاران سازندگی عبارتند از: محمد عطریانفر، هدایت ا... آقایی، جهانبخش خانجانی، روشنك سیاسی و آیدا مصباحی.


نویسنده‌ی این مطلب همچنین خبر داده است: بیشتر این افراد حداقل از دو هفته پیش تاكنون هیچگونه تماس یا ملاقاتی با خانواده های خود نداشته و خبری از حال روحی و جسمانی آنان در دسترس نیست.تاكنون تنها خانواده آیدا مصباحی توانسته است با او ملاقات حضوری كوتاهی داشته باشد و برخی از آنها فقط ٢ بار با خانواده خود تماس تلفنی برقرار كرده اند. در پی درخواست این خانواده ها در مورد برخورداری از وكیل به منظور پیگیری امور حقوقی آنان، كار شكنی هایی از سوی بعضی مسولین قضایی صورت گرفته است كه منجر به فشار روحی مضاعف بر این خانواده ها شده است. این بازداشت ها در حالیست كه هیچگونه توجیه حقوقی و قضایی نداشته و از مصادیق عینی بازداشت های خود سرانه به شمار می رود.


فرم ارسال نظرات


+ قابل توجه نظردهندگان محترم

« | صفحه اول | نسخه قابل چاپ | نظر دهید | بازگشت به بالای صفحه |»

اخبار و تحليل‌هاي ارائه شده در پايگاه اطلاع رساني نوروز مواضع جبهه مشاركت ايران اسلامي نيست و مواضع اين حزب از طريق بيانيه‌ها، اطلاعيه‌ها و مصاحبه‌هاي دبيركل انتشار مي‌يابد

Script powered by: YouPage