VYBER MUŽSTVO
ŠKODA AUTO
Čedok
Fortuna
UMBRO
ŠKO ENERGO
Město Mladá Boleslav
MUŽSTVO
A tým - 2009 / 2010
Hot news
10.kolo Gambrinus ligy: FK Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:0
11.kolo GL: neděle 18.10. od 16,00 hod. FK Mladá Boleslav - FK Bohemians Praha

MĚSTSKÝ STADION Mladá Boleslav

FK MB

Základní údaje HLAVNÍ ARÉNY :

 • Celková kapacita: 5 000 míst
 • Míst k sezení: 5 000
 • Míst k stání: 0
 • Míst pro fanoušky domácích: 320
 • Míst pro fanoušky hostů: 200
 • Míst pro tisk: 30
 • Velikost hřiště: 105 x 68 m
FK MB FK MB

Popis areálu:

 • Plocha č.1 – HLAVNÍ ARÉNA
  - travnatý povrch s umělým vyhříváním a osvětlením 105m x 68 m
 • Plocha č.2 - hrací a tréninková plocha
  - travnatý povrch 105 m x 68 m
 • Plocha č.3 – hrací a tréninková plocha
  - plocha s umělým povrchem 3.generace a osvětlení, 105 m x 68 m
  - možnost pronájmu
 • Plocha č.4 – tréninková plocha
  - plocha s travnatým povrchem 116 m x 76 m
 • Plocha č.5 – tartanový atletický ovál
  - ovál s osmidráhou a s tréninkovou plochou s travnatým povrchem 90 m x 60 m
 • Plocha č.6 – tréninková plocha
  - plocha s travnatým povrchem 45 m x 25 m
 • Plocha č.7 – tréninková plocha
  - plocha s travnatým povrchem 20 m x 40 m
 • Nafukovací hala
  – plocha s povrchem Japex 50m x 25m
  - využití pro sálovou kopanou, volejbal, tenis, judo, stolní tenis atd.
 • volejbalové kurty
 • dětské hřiště
 • hala TJ Škoda Auto

První zkušenosti k řízení klubu získával v brankářském dresu

FK MB
Prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek o sobě tvrdí, že má pro město Mladá Boleslav slabost, ale domov si vybudoval od jeho hranic dvacet minut jízdy osobním autem. Vrací se tam rád k manželce, dvěma dcerám a psovi, i když mnohdy později, než slíbí a než by si sám přál.

Od roku 2001, kdy se vedle podnikání ve stavebnictví věnuje řízení mladoboleslavského fotbalového klubu, musel na mnoho svých soukromých přání a zálib zapomenout. Ani rekreační fotbal, při kterém se rád vrací do branky, moc nestíhá.

Stál jste vždy v brance?
„Vždycky jsem chytal. Párkrát jsem si to zkusil v útoku, ale chytání se mi líbilo víc. V době, kdy mi bylo sedm nebo osm roků, jsem se vzhlídnul v brankářích, ať to byl hokejový Jirka Holeček nebo fotbalový Ivo Viktor a následně generace Stromšíka a Netoličky."

Nevadí vám posměšné poznámky, že gólmani a levá křídla jsou gumy?
„Vůbec ne. Brankáři jsou sice někde jinde v myšlení, ale spíše v dobrém slova smyslu. Jsou v jiné pozici, než hráči v poli, u nichž vidí všechny jejich chyb a musí mančaft před sebou dirigovat. Tím se vytváří respekt u spoluhráčů. O tom, že mají brankáři výjimečné vlastnosti i schopnosti svědčí příklady jejich uplatnění ve fotbalovém hnutí. Namátkou mě napadají Jirka Kubíček v Olomouci, Míra Pelta v Jablonci a později ve Spartě, Franta Chvalovský řídil klub a dokonce i Českomoravský fotbalový svaz. To je snad dostatečně pádná odpověď posměváčkům."

Uplatnil jste vlastnosti a zkušenosti získané na hřiště v soukromém a profesním životě?
„Není přeci náhoda, že jsem v žácích i dorostu býval kapitánem družstev, ve kterých jsem hrál. A když člověk dělá kapitána, tak ten tým řídí. Z fotbalu jsem se uměl pohybovat v kolektivu, což se mi hodilo zkraje devadesátých letech, když jsem začínal s řízením firmy. A co jsem se naučil při řízení firmy, později se mi hodilo při řízení takové společnosti, jakou je fotbalový klub, který se v době, kdy jsme ho přebírali, nacházel ve velmi podprůměrných podmínkách."

Dělal byste něco jinak s dnešními zkušenostmi?
„Stoprocentně bych nedělal nic jiného v rozvoji firem Gema a Sparing, které jsme založili společně s Frantou Petrtýlem. Musím se však přiznat k tomu, že když si vzpomenu, co se dělo v roce 2001 v souvislosti s fotbalovým klubem, tak mi jde trochu mráz po zádech. Nejsem si jistý, zda po zkušenostech posledních čtyř let, bych do toho chomoutu strčil hlavu znova. Ale protože mám k Mladé Boleslavi opravdu srdeční vztah, tak bych se asi zase nechal přemluvit. Nikdo si však nedovede představit, kolik mi to sebralo času a jaké spousty soukromých zálib jsem se musel zřeknout."

Co vás zaskočilo?
„Zásadní věc, která nás dodnes strašidelně zdržuje, byla zanedbanost zázemí městského stadionu. Šatny, sociální zařízení, kanceláře, restaurace a prostě všechny záležitosti, které na podobných stadionech běžně fungují, v Mladé Boleslavi nefungovaly. Prakticky jsme zakládali nový klub. Čas a energii nám užírá neustálé lobování v parlamentu, na krajském úřadu i na místní radnici, abychom získali finanční prostředky na výstavbu městského stadionu. Kdybych přišel do mladoboleslavského fotbalu jako současné vedení hokeje ke kompletně hotovým dvěma krytým ledovým plochách a řešil jenom provozní drobnosti a sportovní stránku klubu, tak by mě fotbal bavil víc."

Jaké má podle vás sport místo ve společnosti?
„Každý člověk dříve nebo později zjistí, že mu v životě nestačí jenom chodit do práce a vydělávat peníze, ale že se chce také bavit. Sport je k tomu vynikající příležitost. Ať už se mu člověk věnuje vlastní aktivitou, nebo sledováním špičkových profesionálů."

Je dobře, že se fotbal stal součástí tvrdého byznysu?
„Je to dobře. Mám zkušenosti, že jenom člověk pod tlakem ze sebe dokáže vydávat maximální výkony. Ve stavebnictví jsem se naučil pracovat pod obrovským tlakem různých termínů a zodpovědností. Kdo chodí do práce jenom pro zábavu, tak ji nedělá na sto procent. Já dělám pod tlakem, můj podřízený managment musí dělat pod tlakem a hráči nad hřišti musí být také pod tlakem, jinak nebudou jejich výkony nikdy stoprocentní. A já od nich chci většinou více než sto procent výkonu."

Pociťujete nějaký handicap z toho, že jste vyrůstal v jiném společenském zřízení, než v jakém se dnes realizujete?
„Nic takového nepociťuji, protože už těsně před revolucí jsem pracoval ve výrobním družstvu, což byla forma podnikání v socialistické společnosti. Bojovali jsme o každou zakázku a hlídali ziskovost hospodaření. Byl jsem tedy dostatečně vytrénovaný na tržní prostředí. Jako jedenadvacetiletý jsem měl na starost dvacet lidí a musel vycházet se zkušenými řemeslníky, z nichž někteří byli dvakrát starší než já. To byla důležitá škola života. Od svých podřízených bez rozdílu věku jsem vždy chtěl mimořádné výkony, ale dokázal jsem pro ně prosadit nadstandardní odměny a další výhody."

Jako šéf stavební společnosti jste byl známý jenom v mladoboleslavském regionu, jako šéf prvoligového fotbalového klubu se z vás stala celebrita na celostátní úrovni. Ovlivňuje to váš život nějak negativně?
„Zatím mě to neobtěžuje, s každým jednám korektně a věřím, že se mi to dříve nebo později vyplatí a vrátí. Rád se pohybuji ve fotbalovém prostředí."

Jak při svém nadšení pro fotbal vnímáte jeho špatnou společenskou pověst?
„Strašně mně to vadí. Není přeci normální, aby se brutálním ekonomickým špatnostem věnovalo pár řádků v novinách a fotbal byl denně na pranýři a opakovaně na prvních stránkách. Vnímám to jako neschopnost nejvyššího vedení fotbalového svazu a na druhou stranu zneužívání fotbalu politickými špičkami k přehlušení státních problémů s tunelováním bank a firem i nepořádků v policejních složkách."

Modernizace městského stadionu stála zatím dvě stě milionů korun, nebylo by lepší za ty peníze postavit úplně novou fotbalovou arénu?
„Dosavadní investice do městského stadionu mají smysl a perspektivu. Jdeme postupnými kroky a dnes máme útulný stadion, kterému jenom chybí dobudovat severní tribunu, až se nám podaří dohodnout s obyvateli sousedícího paneláku. Postupně jsme vybudovali tribuny pro sedící diváky, zázemí klubu, umělé osvětlení, vyhřívání hrací plochy a nyní je hlavní vizí vybudování sportovní akademie na takové úrovni, aby v ní děti studovaly, trénovaly a také se tam stravovaly, případně i bydlely."

Kde berete víru, že zrovna Mladá Boleslav má perspektivu stát se fotbalovým městem?
„Je tady dlouhodobý hlad po kvalitním sportu. Na první ligu se jezdilo do Prahy nebo do Liberce a Jablonce, což mně osobně strašně vadilo. A při tom stačilo dát dohromady potřebné subjekty a nasadit správný systém. Vrcholový sport v Mladé Boleslavi nemůže fungovat bez podpory města v oblasti údržby a provozu sportovního zařízení a bez podpory společnosti Škoda Auto jako generálního partnera. Máme velké štěstí, že nás jako třetí významný subjekt podpořil Čedok."

Jak jste byl spokojený s prvním rokem mezi fotbalovou elitou?
„Byl jsem spokojený se splněným úkolem záchrany v 1.Gambrinus lize. V souvislosti s propagací našich partnerů se nám podařilo absolvovat pět televizních zápasů bez prohry, když jsme dvakrát vyhráli nad Spartou, dvakrát remizovali se Slávií a porazili Jablonec. Jako jediné mužstvo ligy jsme dvakrát porazili mistrovskou Spartu Praha. To považuji za obrovsky vydařenou prezentaci klubu, města i významných partnerů Škoda Auto a Čedok."

Mohlo by něco způsobit, že by vás přestal mladoboleslavský fotbal bavit?
„I kdybych dostal sebelepší nabídku, tak bych asi neodešel od toho, co považuji za své dítě."

Mají vám lidé co závidět?
„Manželku, protože to je svatá ženská. Jinak patnáct až dvacet hodin denně strávených v práci není k závidění."

Rozmazlujete manželku s dcerami, nebo ony rozmazlují vás?
„Nemají to se mnou jednoduché, ani s mými hektickými předzápasovými stavy. Tak si je musím trošku předcházet. Ale už mě znají a vědí, co mi musí v souvislosti s fotbalem tolerovat."

Předchozí zápasPříští zápas
10.kolo - 04.10.2009 17:0011.kolo - 18.10.2009 16:00
FK Baumit Jablonec
-
FK Mladá Boleslav
1:0 | (1:0)
FK Mladá Boleslav
-
FK Bohemians Praha
 
Předchozí zápasPříští zápas
9.kolo - 03.10.2009 10:1510.kolo - 10.10.2009 16:00
SK Motorlet Praha
-
FK Mladá Boleslav "B"
0:0 | ()
SK Hlavice
-
FK Mladá Boleslav "B"
 
Tv
Tv
PMužstvoZVRPSB
1. FK Baumit Jablonec 10 7 2 1 13:8 23
2. FK Teplice 10 6 4 0 19:8 22
3. FC Baník Ostrava 10 5 3 2 13:10 18
4. FC Viktoria Plzeň 10 5 2 3 12:10 17
5. SK Slavia Praha 9 4 4 1 14:8 16
6. 1. FC Brno 10 4 4 2 10:7 16
7. AC Sparta Praha 9 3 6 0 8:3 15
8. 1. FK Příbram 10 4 2 4 11:10 14
9. FK Mladá Boleslav 10 3 3 4 13:10 12
10. FC Bohemians 1905 10 2 5 3 5:5 11
11. FC Slovan Liberec 10 3 2 5 13:15 11
12. SK Kladno 10 3 2 5 9:14 11
13. SK Sigma Olomouc 10 1 4 5 8:12 7
14. 1. FC Slovácko 10 2 1 7 8:16 7
15. FK Bohemians Praha 10 2 1 7 7:17 7
16. SK České Budějovice 10 1 3 6 5:15 6
PMužstvoZVRPSB
1. FK Jablonec "B" 10 6 0 4 23:13 18
2. Sokol Ovčáry 10 4 6 0 14:6 18
3. FK Spartak Sezimovo Ústí 10 5 3 2 16:11 18
4. SK Hlavice 10 5 2 3 18:13 17
5. SK Slavia Praha "B" 10 5 1 4 17:11 16
6. SK Varnsdorf 10 5 1 4 18:14 16
7. FC Viktoria Plzeň "B" 10 4 4 2 12:8 16
8. Arsenal Česká Lípa 10 4 4 2 13:10 16
9. 1. FC Karlovy Vary 10 4 3 3 17:17 15
10. FK Králův Dvůr 10 3 4 3 16:16 13
11. FK Mladá Boleslav "B" 10 3 3 4 11:16 12
12. SK České Budějovice "B" 10 3 2 5 12:15 11
13. FC Písek 10 2 5 3 13:17 11
14. Loko Vltavín 10 3 2 5 10:14 11
15. SK Motorlet Praha 10 3 2 5 11:19 11
16. FC Slovan Liberec "B" 10 2 4 4 13:18 10
17. FK Slavoj Vyšehrad 10 3 0 7 12:19 9
18. FK Viktoria Žižkov "B" 10 2 2 6 11:20 8
-->
Prezentaci vytvořila a spravuje společnost ADENT