Стратегія економічного розвитку

Понеділок, 05 жовтня 2009 12:50  |  Юрій Михайлов Друк | E-mail

Львів спільно із міжнародною консалтинговою компанією Monitor Group розробив стратегію економічного розвитку. Завдяки такому проекту за співпраці Фонду «Ефективне управління», Monitor Group і Львівської міської ради було обрано 15 ключових економічних кластерів у Львові. Серед них кластери туризму та бізнес-послуг - основні локомотиви економічного розвитку Львова. В Україні такий проект реалізовується вперше.

Передумовою реалізації проекту економічного розвитку регіонів став проект із вивчення конкурентоспроможності України, що Фонд здійснив разом із Всесвітнім економічним форумом. У рамках цього проекту в червні-липні відбулися круглі столи в обласних центрах країни. За результатами регіональних дискусій і зустрічей із представниками місцевої влади Фонд разом із компанією Monitor Group проаналізував 27 областей України й вибрав два регіони: Донецьку область для здійснення проекту економічного розвитку регіону й місто Львів для проекту економічного розвитку міста.

Проект економічного розвитку міста Львова складається із двох фаз.

Під час першої фази, яка тривала близько шести місяців, була проведена системна та глибока діагностика економіки міста, розставлені пріоритети з основних питань економічного розвитку, визначені та детально проаналізовані конкурентоспроможні кластери, інвестиційні можливості, а також запропонована стратегія економічного розвитку міста, спрямована на підвищення його конкурентоспроможності.

На другому етапі триває спільне напрацювання представниками міської влади та бізнесу конкретних дій щодо реалізації стратегії.

«Мені важко уявити інше місто, окрім Львова, яке для цього проекту так підходить. Це єдиний спосіб, як країна може рухатися уперед. І сьогодні Львів пропонує не лише собі, всій країні, як рухатися вперед», - зауважує народний депутат Андрій Шевченко.

«Кластери, які виділили, - це можливість місту працювати в правильну напрямку», - зауважує  голова Комітету ВР із питань промисловості, регуляторної політик та підприємництва Наталія Королевська.

Нагадаємо, що кластер бізнес-послуг включає консалтингові послуги, управління базами даних та інформацією, послуги програмного забезпечення тощо. У сучасному світі сектор бізнес-послуг є багатомільярдною індустрією. Проте для України, і для міста Львова зокрема, сектор бізнес-послуг є новою сферою діяльності, що тільки виходить на ринок. Для успішної побудови такого кластеру місто може використовувати вже існуючу конкурентну перевагу у вигляді потужних діючих ІТ-компаній, які розробляють програмне забезпечення.

Кластер туризму передбачає вдосконалення туристичної інфраструктури міста та заходів на її підтримку, зокрема в процесі підготовки до чемпіонату Євро-2012.