Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ocko.tv

Na kterém festivalu byly letos hitem kovbojské klobouky? Přece na Mezi Ploty

velikost textu:
17. července 2009  23:27
Osmnáctiletý festival plný skvělé muziky a divadla oslavil svou plnoletost poslední květnový víkend. Byli jste u toho? My ano. A vy se tam s námi můžete vrátit teď o prázdninách.
Mezi ploty 2009foto: Jakub Ptačínský

Mezi ploty 2009

Ztracená existence s představením Dentální rapsodie na festivalu Mezi plotyMezi ploty 2008Mezi ploty 2008Mezi ploty 2008Mezi ploty 2008. Prohlédni fotky

Festival Mezi ploty zahájil svůj osmnáctý ročník nejprve v Dobřanech 16. května, pak v Brně-Černovicích 23. května a vše vyvrcholilo 30. a 31. května, kdy festival prošel zkouškou z dospělosti v Praze.

Psychiatrická léčebna Bohnice tak opět poskytla prostory pro nejnavštěvovanější hudebně-divadelní přehlídku v Čechách, na kterou se každoročně přijde podívat přes třicet tisíc diváků.

Letošní program byl bohatý na skvělá divadelní představení a samozřejmě koncerty, které probíhaly po oba dny na několika hudebních scénách.

Co ovšem vůbec nevyšlo, bylo počasí. Déšť a zima open air festivalům zrovna nepřejí. Diváků ale přišlo dost a skupovali hlavně kovbojské klobouky. Nejen, že jsou dost cool, ale taky chrání před deštěm. Klobouky různých barev se to v Bohnické léčebně jen hemžilo. Kdo odešel bez něj, jakoby na festivalu nebyl.

Diváci slyšeli první den třeba Horkýže Slíže, Jiřího Schmitzera nebo Divokýho Billa. Představilo se i Dejvické divadlo, Malé vinohradské divadlo nebo vtipná parta Ztracená existence, která zde odehrála už 60. reprízu skvělé hry Dentální rapsodie a doslova nadchla početné publikum.

Druhý den bylo o poznání lépe, ukázalo se i sluníčko. Takže Wohnouty, Skyliny, UDG nebo The Prostitutes si užili i ti bez deštníků nebo klobouků.

Pokud vám tohle všechno ušlo, nemusíte litovat. My jsme na festivalu natáčeli a ve středu uvidíte vše, co jsme tam pro vás natočili ve speciálním vydání pořadu inbox.

Čas vysílání

Úterý  18. srpna 17:00

Středa 19.  srpna 10:00

Autoři:

  • nh iDNES.cz

Vyhledávání

Na vyhlašování PURUM Hudebních cen Óčka zazpívá i Daniel Landa

Daniel Landa - Československo Tour 2008

Megakoncert, na němž budou vyhlášeni vítězové PURUM Hudebních cen Óčka, se může pochlubit dalším esem v rukávu. V pražské Incheba Areně na něm 25....

celý článek

Nejaktivnější hlasující si vychutná víkend v Londýně

Westminster, parlament, Londýn

Dobrá zpráva pro ty, kteří se nespolehli na náhodu a v Hudebních cenách Óčka pilně podporovali své favority SMS zprávami. Absolutní vítěz hlasovací...

celý článekreklama