dekorációs célú kép
OTH vezetői 
 

Dr. Falus Ferenc - országos tiszti főorvos

 

1950-ben született Budapesten.

1975-ben diplomázott a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán, majd 1979-ben tüdőgyógyászatból szakvizsgázott. Később elvégezte a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Egészségügyi Menedzser szakát és az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen jogi tanulmányokat folytatott.

Dolgozott mentőorvosként az Országos Mentőszolgálatnál, majd tüdőgyógyászként az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetben.

Később a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Pulmonológiai Klinikájának osztályvezető egyetemi adjunktusa lett, ezt követően egy otthonápolási szolgálatot vezetett.

2001. decemberétől országos tiszti főorvosi kinevezéséig a Fővárosi Önkormányzat Nyírő Gyula Kórház főigazgatójaként tevékenykedett.

Több nyelven beszél. Nős, két gyermek édesapja.



Dr. Molnár Kornélia - helyettes országos tiszti főorvos

 

1948. június 1-én született Szegeden. Diplomáját 1972-ben szerezte meg. Szakvizsgázott közegészségtan és járványtanból, társadalom-orvostanból és honvédorvostan-katasztrófaorvostanból. A Közgazdaságtudományi Egyetemen és a Károli Gáspár Református Egyetem és a József Attila Tudományegyetem Közös Tagozat Jogász Szakán másoddiplomát szerzett.

Végzés után Nagykőrös Városi Tanács, majd Önkormányzat közegészségügyi-járványügyi felügyelője, városi főorvosa lett. 1985-től a kórház-rendelőintézet igazgatójaként dolgozott.

Majd' egy évtizedet töltött az ÁNTSZ Pest Megyei Intézetében, melynek során az intézet jogszabály szerinti struktúrájának kialakítását, a rendszer szakmai tartalommal való megtöltését, valamint az ÁNTSZ elfogadtatását tűzte ki célul.

A Károli Gáspár Református Egyetemen szociális igazgatás, közgazdasági alapismeretek és kórélettan tárgyak óraadó tanára. Az Egészségügyi Főiskola Közegészségügyi-járványügyi Tanszékén szintén tanított óraadóként.

Munkáját 1982-ben és 1988-ban Kiváló Munkáért kitűntetéssel, 1986-ban és 1994-ben Honvédelmi Emlékéremmel, 1994-ben Pro Caritate, 1995-ben pedig Semmelweis Díjjal ismerték el.



Dr. Kovács Attila - helyettes országos tiszti főorvos

 

1955. december 4-én született Berettyóújfaluban. Orvosi diplomáját 1982-ben, Debrecenben szerezte. Szakvizsgát patológiából és megelőző orvostan és népegészségtan szakágból tett. Az Oxford Brookes University School of Business - Omegaglen menedzseri diplomát szerzett, melynek honosítása után 2000-ben felsőfokú szakmenedzser lett.

Közel tíz évnyi kórházi gyakorlat után 1991-től 1997-ig Szabolcs-Szatmár-Bereg megye tiszti főorvosa, 1997-től helyettes országos tiszti főorvos. A hazai egészségügyi minőségbiztosítás egyik alapítója, hosszú ideig az Magyarországi Szövetség az Egészségügy Minőségének és Gazdaságosságának Fejlesztésére szervezet elnöke, az Európai Minőségügyi Szervezet Magyar Nemzeti Bizottság Egészségügyi Szakbizottságának elnöke.

Az egészségügyi minőségbiztosítás és egészségügyi technológiák elemzése, a közigazgatási, egészségügyi/ népegészségügyi információs rendszerek, valamint projektmenedzsment terén széleskörű tapasztalattal rendelkezik, nagy államigazgatási vezetői és alkalmazási gyakorlat jellemzi. Neve szorosan kapcsolódik számos népegészségüggyel kapcsolatos programhoz. Ezek közül kiemelendő prosztatarák szűrés egészségügyi technológia elemzése, a szervezett, célzott emlő-, méhnyak- és vastagbélszűrési programok szervezése és irányítása. "Az ÁNTSZ megújítása" Világbanki programot és több PHARE programot irányított.

1997-ben a Népjóléti Minisztérium Pro Sanitate díjat, az EOQ MNB-től Minőségért díjat kapott. Az országos tiszti főorvostól 2001-ben az Elismerő oklevelet, 2003-ban a "Népegészségügyért" emlékplakettet vehette át.