Освітяни та науковці Сум виступили проти Табачника

Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Офіційна сторінка ВО "Свобода".
Новини

Освітяни та науковці Сум виступили проти Табачника

Суми. Україна
Суми. Україна
18 березня 2010

Звернення доктора філософських наук, професора, голови Сумської міської організації Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" І.П. Мозгового до Президента України щодо необхідності зняття Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки України, підтримали освітяни, науковці та інтелігенція міста Суми.

Наводимо текст звернення:

"Пане Президенте! Ми, представники української інтелігенції, звертаємось до Вас як до глави держави, який згідно Конституції України є "гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина" (ст. 102 п. 2).

Хочемо вірити, що Ви не маєте причетності до висунення на посаду міністра освіти й науки України кандидатури Дмитра Табачника. Адже ця кандидатура не без підстав розглядається патріотичною громадськістю нашої держави як одіозна.

У своїй політичній, громадській і публіцистичній діяльності Дмитро Табачник не приховує своєї антиукраїнської налаштованості, своїх українофобських поглядів. Зневага до нашого народу, презирство до його історії й культури, відверті шовіністичні висловлювання як вияв зденаціоналізованого світогляду Дмитра Табачника викликають стурбованість наших громадян, які у цій кандидатурі вбачають загрозу майбутньому своєї держави, загрозу процесу виховання української молоді.

Вікторе Федоровичу, на наше переконання, Дмитро Табачник як міністр освіти і науки – це удар у сонячне сплетіння, плювок в обличчя народу тієї держави, Президентом якої Вас обрано. Ми не хочемо повернення радянської системи освіти, відродження хабарництва в ній, формування в молоді зневаги до своєї державності й холуйства щодо тих, хто хоче нас пригнічувати. Ми попереджаємо про загрозу розколу суспільства, яку здатна викликати діяльність зазначеного міністра і якій ми будемо протидіяти всіма законними засобами.

Тому ми рішуче вимагаємо негайної відставки Дмитра Табачника як особи, яка не має морального права обіймати високу міністерську посаду. Закликаємо Вас, пане Президенте, підтримати нашу вимогу. Сподіваємось на Вашу зваженість, на Вашу готовність до вчинення конструктивних дій по захисту Конституції й суверенітету України".

Звернення доктора філософських наук, професора, голови Сумської міської організації ВО "Свобода" І.П. Мозгового підтримали: викладач Сумського педагогічного університету В.Ю. Голубченко; кандидат філософських наук, доцент Сумського держуніверситету В.О. Артюх; лікар, член Спілки журналістів України І.Г. Денисенко; голова "Клубу органійного землеробства", член Правління Сумської "Просвіти" В.В. Майборода; член Української національної громади В.П. Казбан; депутат Сумської міської ради В.М. Черняк; краєзнавець, громадський діяч О.С. Крамаренко.

Прес-служба Сумської міської організації ВО "Свобода"
Пошук

Усі права належать ВО "Свобода", 1995-2010.

Матеріали сайту є вільними для розповсюдження за умови посилання (для internet-ресурсів - гіперпосилання) на джерело.