Magyar Hírlap online

2010. május 17., hétfő, Paszkál
2010-05-15

Azonnal lecsaptak Hagyó Miklósra Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Őrizetbe vették az MSZP-s politikust

Tegnap este a volt főpolgármester-helyettes két munkatársa, Horváth Éva és Lelovics Ottó is őrizetbe került

Hagyó Miklóst egy órával mentelmi jogának elvesztése után már a BRFK nyomozói kerestékHagyó Miklóst egy órával mentelmi jogának elvesztése után már a BRFK nyomozói keresték
(Fotó: Horváth Péter Gyula)

Tegnap este a BRFK – miután gyanúsítottként kihallgatta – őrizetbe vette a volt szocialista főpolgármester-helyettest, Hagyó Miklóst és két közvetlen munkatársát, Horváth Éva volt szóvivőt és Lelovics Ottó kommunikációs főosztályvezetőt. A rendőrség azzal gyanúsítja Hagyó Miklóst, hogy közvetlenül vagy közvetítőin keresztül utasításokat adott a BKV egyes vezetőinek, hogy szükségtelen szerződéseket kössenek – közölte a BRFK, miután gyanúsítottként hallgatta ki a volt szocialista főpolgármester-helyettest, akit bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezeléssel gyanúsított meg. A HÉV utastájékoztató rendszerével kapcsolatosan negyvenmilliós, míg a 4-es metróval összefüggésben egy ötvenmilliós tanácsadói szerződést tart szükségtelennek a hatóság. Hagyó Miklóst, valamint szóvivőjét, Horváth Évát, továbbá Lelovics Ottó kommunikációs szakembert bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítják.

Újraindította a nyomozást Terézváros szocialista alpolgármestere ellen a Központi Nyomozó Főügyészség, miután a politikus nem szerzett mandátumot. Ezt Fazekas Géza szóvivő közölte. Hatvani Csabát hűtlen kezeléssel gyanúsítják az ingatlanügyek kapcsán, egy kerékbilincselési ügyben pedig hivatali visszaéléssel is. Közéjük tartozhat a parlamentből kipottyant Kékesi Tibor (MSZP) is, aki az Andrássy út 47. kapcsán kerülhet a nyomozók látókörébe. A parlament egyik korjegyzője a jobbikos Samu Tamás Gergő lett, akivel szemben azért indítottak eljárást, mert a gyanú szerint több emberrel együtt rendőrökre támadt 2008. március 15-én.

Akár napokon belül gyanúsítottként hallgathatja ki a Központi Nyomozó Főügyészség a parlamentből kibukott MDF elnökét, Dávid Ibolyát és Herényi Károly volt frakcióvezetőt. Parlamenti mandátumuk pénteki megszűnésével a két volt politikust egy-egy rendbeli kényszerítéssel és két-két rendbeli különleges személyes adattal való visszaéléssel gyanúsíthatják meg az úgynevezett UD-ügyben.

Fazekas Géza, a nyomozó főügyészség szóvivője lapunknak azt mondta, a mentelmi jog időleges akadály volt, és azokban az esetekben, amelyekben a legfőbb ügyész kérte, ám a parlament elutasította a védettség felfüggesztését, a jog lejártával megteszik a törvényben előírt lépéseket. Emlékezetes, Dávid Ibolya a legutóbbi pártelnökválasztás idején olyan tartalmú felvételeket hozott nyilvánosságra, amelyek riválisa, Almássy Kornél visszalépéséhez s a lehallgatási botrányba kevert UD Zrt. elleni eljárásokhoz vezettek.


Adócsalás a gyanú

Hűtlen kezelés gyanújáról adócsalásra változott a Bajnai Gordonhoz és Kóka Jánoshoz is köthető Dataplex-nyomozás azt követően, hogy a ciprusi hatóságok adatot szolgáltattak. Az informatikai céget 2005-ben vásárolta meg a Bajnai vezette Wallis Zrt. 2,5 milliárd forintért, majd továbbadta három ciprusi társaságnak. Három hónappal később a Magyar Telekom 5,1 milliárd forintot fizetett a Dataplexért. Az ügyben tavaly áprilisban rendelt el nyomozást az ügyészség, ám a Nemzeti Nyomozó Iroda felfüggesztette az eljárást, mivel a nemzetközi jogsegélyegyezmény alapján Ciprusról kértek adatokat. Ezek érkeztek meg áprilisban, s ezután a gyanúsítás adócsalásra változott, és egyelőre ismeretlen tettessel vagy tettesekkel szemben folyik a nyomozás a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságán. (BK)
Swendt Pál, Zsidai Péter

 


Belépés




Belépés | Regisztráció