Съдийска грешка, отменен гол и 4:1 за Германия срещу Англия

18:49 27.06 неделя | Новини коментари 61 | видяна 15220 |
размер на шрифта

Отборът на Германия победи тима на Англия с 4:1 в 1/8-финалната среща между двата тима на Мондиал 2010. Точни за Бундестима бяха Клозе, Подолски и на два пъти Мюлер, а за "трите лъва" се разписа Матю Ъпсън.

Снимки: EPA/БГНЕС

Любопитно

Фелацио при титла на Холандия

16 коментара към статията 16 | 69305

Холандската порно актриса Боби Еден обеща безплатно фелацио на всичките си фенове в социалната мрежа Twitter.

още

Интервю

Льов: Отборът е на шампионско ниво

6 коментара към статията 6 | 10307

Старши треньорът на германския национален тим, Йоахим Льов, даде интервю за агенция ДПА след победата с 4:0 над Аржентина на четвъртфиналите на Мондиал 2010. Той похвали отбора си и го определи като "шампионски".

още

Двата отбора се втурнаха в атаки веднага, след като бе даден първият съдийски сигнал. В петата минута Месут Йозил бе изведен сам срещу Дейвид Джеймс в наказателното поле на Англия, но стражът на "трите лъва" бе безупречен и опази вратата си.

Играчите на двата тима водеха ожесточена битка за всяка топка в средата на терена. В 16-ата минута и Сами Кедира опита да застраши вратата на англичаните, но прати топката много високо над целта.

В 19-ата минута най-накрая и пред островитяните се откри възможност за обстрел на немската врата, след като Франк Лампард опита да се разпише от фаул на 28 метра от вратата на Нойер, но прати коженото кълбо в стената от германски футболисти.

Само минута по-късно Мирослав Клозе се измъкна от отбраната на "трите лъва" и останал сам срещу Джеймс не сгреши и прати топката в мрежата на Англия за 1:0.

В 25-ата минута Гарет Бари опита да изненада стража на Бундестима, Мануел Нойер, с удар от около 20 метра, но топката попадна в ръцете на вратаря. Това бе и първият изстрел, който англичаните отправят в очертанията на противниковата врата от началото на мача.

Шест минути по-късно Клозе отново бе изведен очи в очи с Дейвид Джеймс, но този път стражът на Англия показа блестящ рефлекс и не допусна топката да се оплете в мрежата зад него за втори път.

В 31-ата минута Лукас Подолски удвои преднината на отбора си, възползвайки се от сериозна грешка в отбраната на "трите лъва" и от малък ъгъл прати Джабулани зад голлинията на Джеймс - 2:0.

В 37-ата минута англичаните се върнаха в мача, след като капитанът Стивън Джерард центрира в наказателното поле и Матю Ъпсън с глава намали преднината на съперника -2:1.

Минута по-късно "трите лъва" изравниха резултата след великолепен изстрел на Франк Лампард, но реферът реши, че топката не е преминала голлинията и не зачете попадението. На телевизионното повторение обаче ясно се видя, че голът бе напълно редовен и е неправилно отменен.

В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:1, а след подновяването на играта англичаните се хвърлиха в атаки с цел да възстановят равенството на "Фрий Стейт".

В 52-ата минута Франк Лампрад отправи мощен изстрел към вратата на Бундестима и разтресе напречната греда зад Нойер, който извади късмет в тази ситуация. Пет минути по-късно Рууни изведе Джърмейн Дефоу сам срещу германския вратар, но Нойер се справи със ситуацията и "трите лъва" отново не успяха да изравнят.

Така се стигна до 67-ата минута, когато при една светкавична контраатака на германците те увеличиха преднината си до 3:1 с попадение на Томас Мюлер. Само три минути по-късно немците отново направиха образцова атака и отново Мюлер бе точен, бележейки за 4:1.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Стивън Джерард нахлу в наказателнотополе и стреля към вратата на Германия, но младият Мануел Нойер показа добър рефлекс и опази вратата си.

В 89-ата минута Франк Лампард отново стреля опасно към съперниковата врата и отново Нойер се справи, улавяйки коженото кълбо. В крайна сметка до края на срещата нови попадения не паднаха и Германия спечели с 4:1, а Англия каза "чао" на Мондиала.

Германия - Англия - 4:1
голмайстори: 1:0 - Мирослав Клозе (20), 2:0 - Лукас Подолски (31), 2:1 - Матю Ъпсън (37), 3:1 - Томас Мюлер (67), 4:1 - Томас Мюлер (70)
жълти картони: Арне Фридрих (Германия), Глен Джонсън (Англия)
главен съдия: Хорхе Ларионда (Уругвай)
стадион: "Фрий Стейт" (Блумфонтейн)
зрители: 40 911

Състави:

Германия: Мануел Нойер, Филип Лам, Арне Фридрих, Пер Мертезакер, Жером Боатенг, Томас Мюлер, Сами Кедира, Бастиан Швайнщайгер, Лукас Подолски, Месут Йозил, Мирослав Клозе

Англия: Дейвид Джеймс, Глен Джонсън, Матю Ъпсън, Джон Тери, Ашли Коул, Джеймс Милнър, Стивън Джерард, Франк Лампард, Гарет Бари, Джърмейн Дефоу, Уейн Рууни

Сподели в: Svejo.net |