Polufinale plej ofa u košarci

FMP namučio Zvezdu u „Pioniru“

U dramatičnoj završnici igrači Crvene zvezde pobedili su u „Pioniru“ pred nešto više od 1.500 gledalaca FMP sa 72:69 (20:8, 17:22, 14:23, 21:16) i stekli vođstvo od 1:0 u seriji od najviše pet utakmica polufinala Svislajon lige Srbije u košarci.

Crvena zvezda je u utakmicu ušla oslabljena neigranjem povređenih pre svega Amerikanca Robertsa, ali i Kovača i Stivena Markovića. Međutim, to se u uvodu nije osetilo, Zvezda je povela sa 18:2 i prvu četvrtinu rešila sa visokih 12 poena prednosti u svoju korist. Trener Milovan Stepandić uspeo je da u pauzi između prve i druge četvrtine vrati u igru svoje košarkaše i oni su polako ali sigurno smanjivali prednost crveno-belih, da bi kraj treće četvrtine dočekali sa prednošću od dva poena. Trener Pešić nije u pauzi između treće i poslednje deonice uspeo ono što je kolegi pošlo za rukom u prvom delu meča. Štaviše, FMP je nastavio sa odličnom igom da bi na dva minuta i 40 sekundi pre kraja stigao do svog najvećeg vođstva od devet poena (67:58). Tada Zvezda počinje sa veoma čvrstom odbranom, oko granice faula, pa „ako sude, sude“. Ni to ne bi bilo dovoljno da bivši igrač ekipe iz Železnika Marko Marinović nije sve preuzeo u svoje ruke u napadu i sa dva riskantna ali uspešna ulaska pod koš uz dodatna slobodna bacanja preokrenuo rezultat na konačnih 72:69. Na tri sekunde pre kraja FMP je imao poslednju loptu ali je opet Marinović uspeo da faulira Filipa Čovića pre nego što se ovaj digao na šut za trojku. Čović je promašio već prvo slobodno bacanje od dosuđena dva, čime je meč odlučen, pa su crveno-beli bili presrećni zbog pre meča očekivane, ali iznenađujuće teško stečene prednosti.

Trener Zvezde Svetislav Pešić ocenio je posle meča da je njegova ekipa
"napravila previše grešaka u odbrani", a pohvalio je učinak Marka Marinovića.
"Marinović je dobio utakmicu. On je to rešio hrabrošću i iskustvom. On nas je izvukao, a ne neko drugi", rekao je Pešić.
Trener FMP-a Milovan Stepandić bio je ljut na sudije.
"Posle ovakve utakmice me nije sramota da dođem na konferenciju za novinare, ali možda neko ne bi smeo da se pojavi... Na početku meča, već u prvih minut i 10 sekundi smo bili u bonusu, uz to zadesila nas je i povreda Dragana Labovića, a u poslednja dva minuta utakmice nekoliko puta smo imali situaciju koš uz ličnu grešku. To je klasična demonstracija sile", rekao je Stepandić.
"Čestitam mojim igračima na borbenosti i što su uspeli da se 'vrate u život' i povedu. Da su u hali u Želeniku ovako leteli predmeti na teren, dvorana bi bila ispražnjena. Teraćemo se još, ne predajemo se. Ovakav poraz će uticati na mlade igrače, ali nema vremena za tugovanje", dodao je Stepandić.