Nobela Miera prēmiju iegūst ķīniešu disidents Liu Sjaobo Papildināts 15:19[4] ieteikt draugiem - draugiem.lv twitter.com blogs.lv

LETA-AFP
Piektdiena, 8. oktobris (2010) 14:09

Šī gada Nobela Miera prēmiju ieguvis ieslodzītais ķīniešu rakstnieks un tiesību aktīvists Liu Sjaobo, piektdien paziņoja Norvēģijas Nobela komiteja.

Šādi godināta Liu «ilgā un nevardarbīgā cīņa par cilvēktiesībām Ķīnā», savā paziņojumā norāda komitejas direktors Torbjorns Jaglands. «Norvēģijas Nobela komiteja ilgi uzskatījusi, ka pastāv cieša saikne starp cilvēktiesībām un mieru.»

Tā ir pirmā reize, kad šī prestižā prēmija pasniegta ķīnietim.

54 gadus vecais aktīvists šobrīd atrodas ieslodzījumā par dalību petīcijas «Harta 08» izveidē, kurā izteikts aicinājums uz vērienīgām politiskajām reformām Ķīnā, tostarp, attiecībā uz pulcēšanās, vārda un reliģijas brīvību.

Reklāma

Tikmēr Nobela institūta direktors Geirs Lundestads iepriekš atklāja, ka no Pekinas saņemti brīdinājumi attiecībā uz Liu izvirzīšanu apbalvojumam. Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Fu Jins jūnijā brīdinājis, ka abu valstu attiecības varētu pasliktināties, ja prēmija tiks piešķirta Liu.

Rakstam ir 4 komentāri
Materiāls publicēts sadarbībā ar LETA

Lasīt visus komentārus [4]

Niks: Adresāts:

Reģistrēties

Apollo neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Apollo aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Apollo ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Apollo lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Apollo ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.