خانه درباره ما تماس با ما اخبار باشگاه جهانگردی صلح

جدید ترین اخبار

به خانواده بزرگ پیام آوران صلح و دوستی بپیوندید

سفر اعضای باشگاه جهانگردی صلح به استان سمنان

مراسم صلح با طبیعت در روز درخت کاری

معرفی سرویس دهندگان باشگاه جهانگردی صلح

مراسم افتتاحیه باشگاه جهانگردی صلح در هتل بزرگ ارم برگزار شد

فراخوان دوم صلح و دوستی

فراخوان اول

شرایط عضویت در کانون پیام آوران صلح و دوستی

کانون جهانگردی پیام آوران افتتاح شد

اجرای برنامه توسط سربازان صلح در جشنواره پیام آوران صلح و دوستی


 

 

پیام آوران صلح و دوستی


پیام آوران صلح و دوستی حرکتی است جهانی در بستر گردشگری که به شکل نمادین از ساحل خلیج فارس آغاز تا دریای مازندران ادامه و سپس به سوی مرزهای شمال غربی امتداد خواهد یافت.

سفر جهانی پیام آوران صلح ودوستی با اتومبیل در 5 قاره دنیا ادامه خواهد یافت. ما در 131 کشور جهان حضور خواهیم یافت و با مردم جهان در هر نقطه رو در رو ارتباط برقرار خواهیم کرد و با آنها بدون در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی، دینی، ملیت، رنگ پوست، و نژاد زندگی خواهیم کرد و هدایایی به رسم یادبود به آنها تقدیم و ضمن ارسال پیام صلح و دوستی ایرانیان و معرفی ایران از آنها برای دیدار از این سرزمین دعوت خواهیم کرد. در کشورهای مختلف جهان جهت حصول اهداف، برنامه ها یی اعم از نمایشگاه، جشنواره، کنسرت موسیقی و نمایش را به اجرا خواهیم گذاشت. در خاتمه دست آوردهای این سفر جهانی در ایران طی جشنواره دایمی سفر نامه در معرض دید عموم قرار گرفت. این حرکت بصورت یک رسانه پویا و متحرک در اقدامی نمادین به فعالیت های اطلاع رسانی، بازاریابی و تبلیغات و معرفی ایران خواهد پرداخت.

 


 

از آغاز تا امروز 

"پیام آوران صلح و دوستی" در مهر ماه سال 1385 فعالیت خود را با اطلاع رسانی گسترده آغاز کرد.
سال 1386، سال فعالیت پیام آوران صلح ودوستی به منظور توسعه وگسترش فرهنگ صلح و دوستی در ایران با برگزاری برنامه های مختلف اعم از اولین همایش پیام آوران صلح و دوستی، رقص پروانه ها + (نمایش بدون کلام)، آوای صلح ودوستی + (کنسرت موسیقی ویژه بانوان)، صعود صلح و دوستی + (صعود به قله دماوند)، جشنواره ادبی و هنری پیام آوران صلح ودوستی + + و چندین برنامه دیگر + + بود. همچنین توانستیم ضمن معرفی طرح ملی "پیام آوران صلح ودوستی" گروه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی را مخاطب قرار داده و به ضرورت حضور گسترده همه گروه ها و صاحب نظران در این اقدام ملی بپردازیم. سال 1387 را با تلاش و فعالیت به منظور تشکیل دبیرخانه ستاد خلیج فارس و تدارکات سفر جهانی "پیام آوران صلح و دوستی" به دور دنیا آغاز کردیم.

سفر به 131 کشور در 5 قاره جهان برای ارسال پیام صلح و دوستی ایرانیان و معرفی آداب، رسوم، سنن، آیین، فرهنگ و هنر، جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی و معنوی و صنایع و محولات صادراتی ایران از اهداف کلی این حرکت ملی می باشد.

برای مشارکت هر چه بیشتر ایرانیان در حمایت از این حرکت ملی و تداوم پیام صلح و دوستی ایرانیان در طول سفر و پس از آن همزمان با روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت ماه) دبیرخانه ستاد خلیج فارس کار خود را با انتشار اولین فراخوان آغاز کرد. در این فراخوان از همه دست اندرکاران، علاقه مندان، صاحب نظران و فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی در سطح کشور دعوت شده است تا با پیوستن به این حرکت ملی، پیام صلح دوستی ایرانیان را به همه مردم جهان برسانند.

طرح ملی پیام آوران صلح و دوستی طی انجام مراحل قانونی در کتابخانه ملی ایران به شماره 11677 به ثبت رسیده و پس از اخذ تاییدیه های لازم با تنظیم و تصویب اساسنامه ای در قالب یک سازمان غیر دولتی مردم نهاد ثبت شده و در حال حاضر به عنوان یک NGO فعالیت می نماید.
 

اهداف


1- تهیه مجموعه مستند تلویزیونی و سینمایی
2- معرفی صنایع برتر و محصولات صادراتی ایران
3- معرفی صنایع دستی ایران
4- معرفی غذاهای بومی و محلی ایران
5- معرفی فرهنگ و هنر ایران
6- معرفی آداب، رسوم ، سنن و آیین های ایران
7- معرفی جاذبه های گردشگری ایران
8- معرفی میراث فرهنگی و معنوی ایران

 

طرح ها و برنامه ها 

از خلیج فارس تا دریای مازندران
سفر جهانی پیام آوران صلح و دوستی از سواحل خلیج فارس آغاز می شود و در سفر داخلی تا دریای مازندران امتداد خواهد یافت.
در این سفر 60 روزه که تیم عکاسی و مستندسازان ما را همراهی خواهند کرد، توشه سفر جهانی از طریق تهیه عکس های مختلف و فیلم های مستند تامین خواهد شد. مجموعه عکس ها و مستندهای تهیه شده در سفر جهانی پیام آوران صلح و دوستی در کشورهای مختلف برای معرفی فرهنگ، سنن، رسوم، آیین ها و جاذبه های گردشگری ایران زمین در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
مجموعه مستند تهیه شده در ایران از شبکه های بین المللی صدا و سیما در سطح جهان پخش می شود.
برگزاری برنامه های مختلف موسیقی و نمایش های میدانی از جمله برنامه های فرهنگی و هنری پیام آوران صلح و دوستی خواهد بود که به عنوان مراسم بدرقه در سطح کشور برگزار می گردد.
سفر داخلی پیام آوران صلح و دوستی از خلیج فارس تا دریای مازندران در سطح کشور توسط رسانه های مختلف اعم از مطبوعات و صدا و سیما بطور مستمر پوشش داده خواهد شد.

مجموعه مستند تلویزیونی و سینمایی صلح و دوستی:
سفر جهانی پیام آوران صلح و دوستی بوسیله یک مجموعه تلویزیونی که در 120 قسمت تهیه و از صدا و سیما پخش می گردد، در تاریخ به عنوان یک حرکت فرهنگی و اجتماعی ثبت خواهد شد.
این مجموعه ارزشمند توسط یک گروه حرفه ای با نگاهی به وجوه مشترک زندگی مردم در سراسر دنیا تهیه خواهد شد و فرهنگ، هنر، جاذبه های گردشگری ملل مختلف جهان را به تصویر خواهد کشید. شایان ذکر است که سازمان صدا و سیما پخش این مجموعه را از شبکه های داخلی و بین المللی به عهده گرفته است. در این مجموعه مستند، به صورت غیر مستقیم به معرفی محصولات صادراتی ایران از جمله، خودرو، لوازم مصرفی خودرو، پوشاک و مواد غذایی، نمایندگی های شرکت های خارجی و ارایه دهندگان خدمات می پردازد. مجموعه مستند تهیه شده همچنین از شبکه تلویزیون اینترنتی سایت پیام آوران صلح و دوستی به صورت آنلاین پخش می گردد.

 

برنامه های فرهنگی و هنری پیام آوران صلح و دوستی
سفر پیام آوران صلح و دوستی با هزاران قطعه عکس به تصویر کشیده خواهد شد و در طول سفر
مجموعه سفرنامه نیز منتشر می شود.
برگزاری جشنواره ها، کنسرت موسیقی و اجرای برنامه های نمایشی با همکاری دیگر گروه های فرهنگی و هنری کشورهای مختلف جهان از جمله برنامه های طی سفر پیام آوران صلح و دوستی می باشد. در خاتمه سفر جهانی، کلیه دستاوردهای این حرکت در جشنواره دایمی سفرنامه جهت بازدید به نمایش گذارده خواهد شد.
 

مسیر سفر 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق است به پیام آوران صلح و دوستی