Антоніна Червінська

Сергій Тітішев

Геннадій Маяраш

www.zoriany.com

Микола Кравченко

фотогалерея

Анатолій Кривохижа

Хто на сайті

На даний момент 1 гість на сайті

Наше опитування

Як Ви потрапили на сайт?
 
Академічний театр музики пісні і танцю "Зоряни"
PDF Друк E-mail
Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни" створений у 1984 році за ініциативи народної артистки України Антоніни Червінської та директора Кіровоградської обласної філармонії Миколи Кравченка. З 1988 до 1997 року художнім керівником колективу був патріарх української хореографії народний артист України Анатолій Кривохижа.
Всього в складі колективу – 35 осіб. Це професійні і обдаровані артисти балету та музиканти, випускники консерваторій і вищих музичних закладів України.
На даний час художнім керівником колективу є його солістка – народна артистка України, кавалер Ордену Княгині Ольги, Ордену Української Православної Церкви Рівноапостольного князя Володимира Антоніна Червінська.
Музичний керівник – Сергій Тітішев.
Балетмейстер – Геннадій Маяраш.

Творче кредо колективу - три складові: музика, пісня і танець. Але центральне місце належить пісні, яку несе через усе своє життя солістка ансамблю, народна артистка України Антоніна Червінська. Антоніна Миколаївна - невтомний пропагандист української народної пісні, яка у її виконанні набуває нових неповторних барв. Червінська А.М. глибоко вивчає фольклор, звичаї та обряди Кіровоградщини, збирає давні пісні степового краю. Всі творчі звіти майстрів мистецтв та художніх колективів Кіровоградщини різних років представлені її талановитим співом.
У програмі театру – патріотичні, ліричні і жартівливі народні та сучасні пісні, оркестрові мелодії, яскраві обрядові танці та музично-хореографічні композиції, які сягають своїм корінням у фольклорні традиції, до автентичних джерел української пісні, а також танцювальна музика народів світу (Росії, Бессарабії, Волині, Угорщини, Закарпаття, Молдови).
Високою професійністю та блискучим виконанням відзначаються музиканти оркестру. На міжнародному фестивалі "Дунайська весна" вони були удостоєні високого звання "Віртуози України".
Невід’ємною складовою успіху "Зорян" є балетна група під керівництвом балетмейстера Генадія Маяраша. "Злагодженість і віртуозність танцюристів, акробатичні трюки поряд з елегантністю, витонченістю" – так був оцінений виступ "Зорян" під час гастролей у Франції (з матеріалів французського журналу „Фігаро”).
Колектив прекрасно костюмований. Колекція нараховує близько 350 костюмів, тому кожен виступ – це нове відкриття національних традицій, кожен костюм – це витвір мистецтва. Їх моделювали відомий львівський художник Володимир Фурик та народна художниця України Ганна Грабовська.
Гастрольно – концертні маршрути Академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” – це, практично, усі міста України.
Колектив брав участь у проведенні Днів культури України у Болгарії, у Міжнародних фестивалях у містах Юбек, Кіль, Айзенберг (Німеччина), м.Сент (Франція), “Дунайська весна” (Румунія, Болгарія, Югославія). Під час гастрольного турне по Франції відбулося 45 концертів у містах Ліон, Бордо, Ман. Три концерти з успіхом пройшли у Парижі. У 2002 році проведено гастролі у Німеччині та Голландії. Лише у 2005 році колектив взяв участь у Днях української культури в республіці Молдова, 51-му фестивалі культури русинів - українців у Словакії, провів гастролі у містах Польщі : Єлена Гура, Кудова, Лєгніца. Достойно «Зоряни» представили Україну на міжнародному фестивалі у м. Мартіг (Франція). В квітні 2007 року колектив був запрошений до участі у 25 –му художньому фестивалі дружби "Апрельская весна" в Корейській народно-демократичній республіці, де отримав: ГРАН-ПРІ фестивалю, золотий приз та премію за постановку танцю "Гопак", срібним призом нагороджено солістку театру "Зоряни" народну артистку України Червінську А.М. та оркестр театру "Зоряни".
Зйомки колективу "Зоряни" у популярному телевізійному шоу Жака Мартена та запис його виступів у програмах французьких радіостанцій “Ностальджі” та “Європа-2”, які стали інформаційними спонсорами турне, дали можливість познайомити європейського глядача з майстерністю українських артистів.

В 2003 році творчому колективу було присвоєне почесне звання "Академічний".

Про творчу діяльність театру "Зоряни" створено 2 відеофільми "Гастрольні маршрути "Зорян", вийшло в світ 2 компакт-диски з записами національної музичної класики.


Академічний театр "Зоряни" – частий гість у містах і селах області, бере активну участь у Днях працівників сільського господарства, святах урожаю, Днях міст, сіл, ювілейних датах, що відзначаються в області. Художній керівник коллективу, народна артистка України Антоніна Червінська - постійний голова жюрі щорічного фестивалю української пісні "Калиновий спів". Музичний керівник Сергій Тітішев і балетмейстер Геннадій Маяраш завжди надають методичну та практичну допомогу самодіяльним творчим колективам області.