„Login 2011“: kaip muziejai ir galerijos su savo auditorija bendraus ateityje?

2011 Kovo 19d. | Naujienos, parašė Liudas K.

Ateitis, apie kurią kalbėjo Marc Sands, ne taip ir toli. Marc šiuo metu kaip tik atsakingas už Jungtinės karalystės muziejų tinklo Tate skaitmeninę komunikaciją. Tikslas – įtraukiant modernius būdus sušiuolaikinti muziejų ir galerijų įvaizdį.

Marc ypatingą dėmesį atkreipia į galerijų internetinius puslapius, kurie be pagrindinės informacinės funkcijos galėtų atlikti ir komunikacinę funkciją. Kad, pavyzdžiui, parodą rengiantis menininkas per internetinį puslapį galėtų bendrauti su parodos lankytojais. Galerijos puslapyje žmonės autoriui pateikia įvairių klausimų, gali susipažinti su darbais, kurie čia pateikiami skaitmeniniu formatu. Interaktyvumas prikausto žmogaus dėmesį ir skatina jį į šį procesą įtraukti savo draugus.

Yra tikrai daug būdų sudominti žmones: mobilios aplikacijos, filmuota medžiaga, darbuotojų ir autorių dienoraščiai, socialinių tinklų panaudojimas – tai tik dalis tų veiksmingų priemonių. Kaip sėkmingą pavyzdį Marc pateikė atvejį, kaip Tate savo „Facebook“ grupės nariams siunčia orų prognozes, prie jų pridėdami ir vieno iš parodos eksponatų nuotrauką, kuri atspindi tos dienos orus. Žmonės ne tik susidomėjo tokiu pateikimu, bet ir aktyviai komentavo šį reiškinį tarpusavyje.

„Google“ projektas

„Google“ ir įvairūs pasaulio muziejai ėmėsi bendro projekto – Google art project. Tai puslapis, kuriame interneto vartotojas muziejus gali aplankyti virtualioje trimatėje erdvėje. Tate buvo vieni pirmųjų pasakiusių „taip“ šiam projektui.

Muziejus Guggenheim (JAV, Niujorkas) ėmėsi bendradarbiavimo su „Youtube“ sukurdami bendrą projektą, pavadintą „Youtube Play“. Ant Guggenheimo pastato sienų tiek eksterjere, tiek interjere projektuojama „Youtube“ lankytojų įkelta vaizdo medžiaga, taip pat Guggenheime organizuojami gyvo garso koncertai. Šis projektas sulaukė didelio dėmesio, lankytojai atrado kitokį muziejų.

  • Dalintis

One Response to “„Login 2011“: kaip muziejai ir galerijos su savo auditorija bendraus ateityje?”

  1. Nuotraukos Anželikos Stackevič

Leave a Reply