A Debrecen-Fiorentina lehet bundagyanús?

| 2010. május 20., csütörtök 11:33
UEFA-vizsgálat folyik a DVSC Bajnokok Ligája szereplésével kapcsolatban, a kérdéses mérkőzést 4-3-ra nyerték az olaszok Budapesten. A klub jövő szerdáig nem nyilatkozik az ügyről.

Vizsgálja az UEFA a Debrecen egyik Bajnokok Ligája-meccsét, értesült szerdán a német sajtó, a Nemzeti Sport szerint a 3-4-re végződött Debrecen-Fiorentina a gyanús mérkőzés.

A vizsgálat tényét az Európai Labdarúgó Szövetség is megerősítette. "Egy UEFA-delegáció az elmúlt héten Budapesten járt, hogy beszéljen a klub azon játékosaival, akik érintettek lehetnek egy lehetséges manipulációban" - mondta Robert Faulkner szóvivő csütörtökön a dpa német hírügynökségnek. Faulkner további adatokat nem árult el az esetleges megvesztegetésről, sem azt, hány játékos érintett az ügyben.

Múlt szombaton a DVSC nyolc játékosát hallgatta ki az UEFA, de dr. Bartha Csaba sportigazgató szerint az ügy komolytalan, mert "még jegyzőkönyvet sem vettek fel".

A klub honlapja szerint a csapat vezetői a jövő szerdai Magyar Kupa-döntő végéig nem nyilatkoznak az üggyel kapcsolatban.

Horváth Béla, a DVSC technikai vezetője a német hírügynökségnek szerda este azt mondta: semmit nem tud az esetről.

Az említett meccsen, 2009. október 21-én, a BL 3. csoportkörében a Debrecen már a második percben vezetett, a 6. percben egyenlítettek a vendégek, akik a 20. percre már 3-1-re elhúztak. Még a félórán belül szépített a magyar csapat, de a félidő 2-4 lett. A végeredmény a 88. percben alakult ki.

Az egyik fogadóiroda hétszeres pénzt fizetett, ha négynél több gól esik, a legalább négy gól háromszoros pénzt hozott.

Egy hónappal később, 2009. november végén a DVSC Debrecenben a Zalaegerszeggel játszott 5-3-at, mind a nyolc gól az első félidőben esett.

Az MLSZ-nek semmilyen szerepe nincs az ügyben

"Az MLSZ-nek nem is volt és nem is lesz szerepe ebben az ügyben, az UEFA nem is értesítette a szövetséget a debreceni játékosok meghallgatásáról" - mondta Pajor-Gyulai László sajtófőnök, aki hozzátette, amennyiben esetleg eltiltás vagy más büntetés lenne az eset vége, azt is az európai szövetség szabja ki: "Ha valakit egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen kiállítanak, akkor az UEFA dönt az eltiltásáról."

Az UEFA a nemzetközi bundabotránnyal összefüggésben vizsgálódik egy másik, korábbi debreceni meccsel kapcsolatban is: május elején több játékost kihallgattak a svájci Young Boys elleni, 2008-as UEFA Kupa-párharc eseményeiről.

A debreceniek azt a vizsgálatot rutinellenőrzésnek nevezték.