تبليغاتX
سیگنالهای پراکنده

سیگنالهای پراکنده

  گلچین مطالب جالب از روی وب

خانه| تماس با ما| |لیست همه مطالب وبلاگ RSS|دریافت با ایمیل

ماجراهای کلاه قرمزی و پسرخاله.. پسر عمه زا ، گیگیلی ، فامیل دور ، ببعی و...


کلاه قرمزی

پسرخاله: دروغ بده. بدبختي مياره
آقاي مجري: آره، گرفتاري مياره
- آدم دروغ بگه چوب شم مي خوره
- چي شده مگه حالا؟
- منم يه دروغ گفتم. مگه چيه؟ آدم اشتباه مي کنه ديگه. مگه چيه؟
- حالا چه دروغي گفتي؟
- يه روزي از اين نون گرد محلي ها دستمون بود. همسايه مون، خانوم جون گفت اينو ازهمين جاها گرفتي؟ گفتم بله. گفت ننه، دستم درد مي کنه، پام درد مي کنه، سرم فلانه. مي شه چند تام براي من بگيري؟ گفتم باشه.
- آخ، دروغ گفتي بهش که از اينجاها گرفتي؟
- آره ديگه، نمي دونستيم از کجا گرفته که. آخه همسايه بالايي بهمون داده بود. بعد رفتيم هر چي گشتيم نونوايي شو پيدا نکرديم. يه آدرس دادن، سوار کرايه. رفتيم. گرفتيم و با بدختي آورديم. خيلي دور بود. خانوم جون گفت دستت درد نکنه.
- خوب، دستت درد نکنه واقعا. همون موقع بايد مي گفتي نه اين نونه رو من نمي دونم کجا دارن.
- گفتم دلش ميشکنه، گرفتيم ديگه. از اينجا بدبختي شروع شد. پس فرداش گفت چند تاي ديگم بگير. دوباره سوار کرايه. رفتيم از بيابونا گذشت. رسيديم دم نونوايي. گفتن اونجا ديگه شده سنگکي. بايستي بري تو ده. دوباره وايساديم. ميني بوس پر شد. رفتيم تو ده.
- واسه چند تا نون؟ خوب حالا مهم نبود ميومدي.
- قول داده بوديم ديگه، مگه چيه؟ آدم قول مي ده بايد بگيره ديگه. آقاي مجري، ايناش که عيب نداشت. پولامون که هيچي، پول کرايه و ميني بوس و بدبختي و بگو بدترش چي بود. اينا که چيزي نبود. هفته ي ديگه ش رفتيم گفتن زمستونه ميني بوس نمي ره
- خوب؟
- هيچي ديگه، پياده بايست بريم ديگه. چي کار کنيم تو برف. بله ديگه، رفتيم ديگه. صداي گرگم ميومد. صداي شغالم ميومد. تو برف رفتيم، تو کفشمونم آب رفته بود. انگشتامون ذق ذق مي کرد. اصلا نمي فهميدم انگشت دارم يا ندارم. دست مي زدم به پام مي ديدم ندارم. رسيديم اونجا، پاي تنور کفش و جورابمونو خشک کرديم. دوباره نون گرفتيم آورديم.
- آخي... آخي
- آقاي مجري ايناش که عيب نداشت. آورديم داديم به خانوم جون. گفت اين خيلي خميره برو اينو بده، يه برشته بگير بيار. تاريک بود. هيچي يه هفته مي رفتيم ميني بوس نبود، پياده. يه هفته برف. يه هفته پشت وانت، باد مي خورد تو چشممون. اشک مي ريختيم تا برسيم دم نونوايي. بعضي وقتا مي رسيديم، پخت نمي کرد. مي گفت بشين تا بعد از ظهر. به خاطر دو تا نون شاطره رو کول کردم آوردم تو شهر. آخه مريض بود. بقيه شو نمي گم. بچه ها شايد گريه شون بگيره.

کلاه قرمزی

آقاي مجري: اين عينک آفتابي چيه اين ببعي زده؟
پسرخاله: من واسش گرفتم. عيديه، دلش مي خواد خوب
- عينک چه مي فهمه چيه اين
- چي، چي گفتي؟ نمي فهمه؟
- معذرت مي خوام مي فهمه
- مي فهمه... عينک شما رو هي ليس مي زد

کلاه قرمزی

فاميل دور:
من يه زماني نگهبان در قفس شير بودم، از داخل
من شال گردنم مار بوده يه مدت
من و ترس؟!

کلاه قرمزی

آقاي مجري: درخواست مون رومي تونيم با يه کلمه قشنگ بگيم. مثلا يه ليوان آب بخوايم چي مي گيم؟
پسرخاله: خودمون مي ريم آب مي خوريم، براي بقيه هم مياريم
- نه، مثلا بخوايم بگيم اين شيريني رو به من بده
- خودمون بلند مي شيم بر مي داريم به بقيه هم تعارف مي کنيم
- نه، يه کلمه اي بگو که محبت شما رو به من نشون بده
- مي خواي برم نون بگيرم؟ مي خواي برم نفت بگيرم؟ آب بيارم؟
- نه نه... قبل از اينکه بگيم اين شيريني رو به من بده، مي تونيم يه کلمه قبلش بگذاريم. بگيم: «عزيزم، ممکنه شيريني رو به من بدي؟»
- بله بفرما. بفرما. من خودم بايد زودتر مي فهميدم شيريني مي خواي، بهت مي گفتم. بفرمايين بفرمايين.


کلاه قرمزی


آقای مجری: چرا ما عیدا خونه رو تمیز می کنیم؟

پسر خاله: خوب عیده دیگه.

پسر عمه زا: بی کاریم.

کلاه قرمزی: واسه اینکه پدرمون در آد بدبختی بکشیم دیگه.


یادش بخیر


کلاه قرمزی

کلاه قرمزیبرای دریافت مطالب جدید با ایمیل [کلیک کنید]
[لینک این مطلب] | عکس
  

انسان 300 سال دیگر منقرض می‌شود !


مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد انسانها و تمامی گونه های زیستی زمین دوران انقراض عمومی را آغاز کرده اند که تا 300 سال دیگر می تواند به نقطه اوج خود برسد.

 انقراض عمومی شامل پدیده هایی است که بیش از 75 درصد از گونه های زیستی ساکن بر روی زمین را در طی دوره کوتاه مدت زمین شناسی، از چند صد هزار سال تا چند میلیون سال، ناپدید کرده و به نابودی می کشاند.

 این پدیده طی 450 میلیون سالی که از حیات چند سلولی بر روی زمین می گذرد، تنها پنج بار رخ داده است و آخرین آن به 65 میلیون سال پیش باز می گردد، زمانی که دایناسورها از روی زمین ناپدید شدند.

 

بر اساس روند کنونی انقراض که بر اساس این مطالعه جدید کشف شده، زمین طی 300 تا 2000 سال آینده وارد ششمین انقراض عمومی خود خواهد شد. به گفته "الیزبت فره" از دانشگاه کالیفرنیا برکلی این خبر تلخ و شیرین است زیرا ما را آگاه می کند که در حال مواجه شدن با چنین فاجعه ای هستیم اما هنوز فرصت کافی برای جلوگیری کردن از آن را نیز داریم.

 با این همه دیگر محققان چندان به این که انسان قدمی در مسیر متوقف کردن این فاجعه در حال وقوع برخواهد داشت خوش بین نیستند و معتقند سیاستهای حاکم با موفقیت در مسیر خلاف جهت نجات گونه های زیستی و سیاره زمین در حال اجرا هستند.

 

ششمین انقراض

 به گفته "آنتونی بارنوسکی" کتابدار موزه دیرینه شناسی دانشگاه کالیفرنیا برکلی و یکی از محققان حاضر در این پروژه مطالعاتی، گونه های زیستی همواره منقرض شده اند اما در امتداد این انقراض گونه های جدید نیز تکامل یافته اند و این به آن معنی است که تنوع گونه های زیستی همواره پدیده ای ثابت بوده است.

 انقراض عمومی زمانی رخ می دهد که این تعادل از بین برود و در این حالت ناگهان روند انقراض از روند تکامل گونه های جدید سبقت گرفته و تمامی قوانین کهنسال بقای گونه های زیستی زیر پا گذاشته خواهد شد.

 بارنوسکی می گوید: همه می دانند که ما در حال حاضر گونه های زیستی متعددی را برای همیشه از دست داده ایم، سوال اینجاست که آیا چنین سرعت انقراضی که امروز و طی این دوره زمانی کوتاه می بینیم طبیعی است یا غیر طبیعی؟

 

پاسخ دادن به این سوال نیازمند متمرکز شدن بر روی دو نوع از اطلاعات است، اطلاعات به ثبت رسیده فسیلی و اطلاعاتی که زیست شناسان محافظ محیط زیست در عصر مدرن جمع آوری کرده و می کنند. با این همه این اطلاعات همواره با هم ناهمخوانی دارند.

 محققان برای یافتن این پاسخ به ترکیب کردن این منابع اطلاعاتی پرداخته و حفره های میان این دو منبع را با رویکردی محافظه کارانه و با هدف تخمین زدن مسیر آینده و سرنوشت گونه های زیستی، پر کرده و دریافتند سرعت کلی روند انقراض عمومی چیزی میان سه تا 80 برابر سرعت تکامل گونه های جدید است.

 این سرعت انقراض در صورتی که تلاشی برای متوقف کردن آن صورت نگیرد، مدت زمانی در حدود سه تا 22 قرن را برای زندگی کردن، پیش از رسیدن به نقطه اوج انقراض در اختیار انسانها قرار خواهد داد.

 با این همه خبر خوبی هم وجود دارد: نابودی کلی گونه های زیستی چندان ویرانگر و مخرب نبوده است زیرا محققان دریافته اند طی دوره مورد بررسی آنها تنها یک تا دو درصد از کل گونه های زیستی منقرض شده اند.

 بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک، محققان اصلی ترین عوامل از بین رفتن تنوع گونه های زیستی را تغییرات آب و هوا، از بین رفتن زیستگاه، آلودگی و شکار غیر مجاز و بیش از حد عنوان کرده اند و انسان را خالق اصلی این عوامل می دانند.

 از سویی دیگر قطع وابستگی به سوختهای فسیلی، متعادل سازی شرایط آب و هوا و تلاش برای حفظ زیستگاه های طبیعی از راه حلهای پیشنهاد شده و الزامی برای کنترل این روند انقراض است.


نتیجه:  امروز یا فردا یعنی 13 فروردین که تشریف می‌برید "صفا سیتی!"  هواستون به طبیعت باشه و  اون رو آلوده و کثیف نکنید تا همیشه بتونید ازش لذت ببرید و اصلا نسلتون منقرض نشه!!!

برای دریافت مطالب جدید با ایمیل [کلیک کنید]
[لینک این مطلب] | دانستنی‌های علمی
  

و این‌بار فداکاری برای کمک به مادر! +تصاویر دیدنی


همیشه تصاویری از عشق مادر به فرزندش دیده بودیم... ولی اینبار تصاویر متفاوت از عشق فرزند به مادرش را میبینیم...!


مهر فرزندی مهر مادری


برای دریافت مطالب جدید با ایمیل [کلیک کنید]
[لینک این مطلب] | عکس
  
ماجراهای کلاه قرمزی و پسرخاله.. پسر عمه زا ، گیگیلی ، فامیل دور ، ببعی و... انسان 300 سال دیگر منقرض می‌شود ! و این‌بار فداکاری برای کمک به مادر! +تصاویر دیدنی داستان کوتاه: شیرینی فروش با قدمت ترین شهر جهان+عکس تفاوت خانمهای خانه دار قدیم و جدید !! تبريک سال و روز نو آخرین وصیت لقمان حکیم به پسرش در سال 1389 نفت بیارم!؟ قاتلان ماهی قرمز بودا و زن هرزه !!!! زیر آب زنی فراموش نكنيد سریال نوروزی توطئه فامیلی وبلاگهای در پیت هم معروف می شوند هم محبوب هم دشمن پیدا می‌کنند! خلق اولین تصویر 3 بعدی ویروس ایدز سر خود كلاه بگذاريد! "اثر پروانه ای" در مغز چیست!؟ کشتیهای پرنده به ناوگان هوایی می‌پیوندند... (+تصویر) داستان ترخیص هوشنگ دیوانه از آسايشگاه روانى! شناخت دار و دسته شيطان (آشنایی با علائم شیطان پرستی +عکس) تولید هواپیمایی که بال می زند و جاسوسی می‌کند در وزارت دفاع آمریکا! خودروی هفتمین ثروتمند ایران پارادایم چیست چگونه شكل می گیرد!؟ كشف تاثير ليتيوم در افزايش طول عمر چند ثانیه میتوانید به این عکس نگاه کنید؟ انسانها در مریخ بچه دار نمی‌شوند ! ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) شرایط و مقدار دریافت پول بلیت هواپیما و غرامت (+جدول) بازسازی پوست امکانپذیر می‌شود... ابداع چاپگری که پوست چاپ می کند!  
دسته بندی ها
عکس   دانلود   نرم افزار   فیلم و موسیقی   شعر و طنز   نوشته های پراکنده   داستان کوتاه   اطلاعات عمومی   تست‌های روانشناسی   دانستنیهای اجتماعی   فناوری اطلاعات(IT)   معرفی سرویسهای آنلاین   توصیه‌های سلامتی   دانستنی‌های علمی   معرفی تکنولوژی‌های جدید   دانلود کتابهای الکترونیکی   موبایل (آهنگ و کلیپ و ترفند)   آموزش و ترفندهای جالب   مطالب مناسبتی (شعر و داستان و آهنگ)   درباره هنرمندان (مصاحبه و عکس و بیوگرافی)   معرفی جاذبه‌های گردشگری ، جهان‌گردی   داستانهای تاریخی  
آرشیو
فروردین 1390 اسفند 1389 بهمن 1389 دی 1389 آذر 1389 آبان 1389 مهر 1389 آرشیو کامل