RSS
e-mail
BEJELENTKEZÉS:

Regisztráció Jelszóemlékeztető Aktiválás

keresés
hirdetés
hirdetés
"Külföldről is érik támadások a magyar kormányt"

Az új alaptörvényből következő, ahhoz kötődő sarkalatos törvények kidolgozásakor a kormányoldal figyelembe veszi majd a Velencei Bizottság magyar alkotmányról született jelentését - nyilatkozta...

"Héják" és "galambok" ugrottak egymásnak a Fideszben

Médiatörvény, visszamenőlegesen kivetett különadó, a médiahatóság elnökének alkotmányba foglalt rendeletalkotási joga, bírósági reform - néhány olyan ügy, ami komoly feszültségeket keltett a...

Színjáték vagy érdemi munka? - Vita a következő választásokról

Az egyfordulós rendszer olcsóbb, ráadásul az első fordulóban rendszerint eldől a választás, ezért a kormánypártok nem zárják ki a kétfordulós rendszer megszüntetését.

Totális káoszba lökheti a Fidesz javaslata a bíróságokat

Több tízezer folyamatban lévő peres ügyet kell majd átvennie az előrelépő bírósági titkároknak a jövőre nyugdíjba vonuló tapasztalt kollégáiktól, ami valóságos dominóeffektust idéz elő az...

Hirdetés
hirdetés

BELFÖLD

Bajban a Mol-vezér? A horvátok még nem erősítették meg a hírt

bulletNyomtatásbulletKüldés e-mailben MTI  bullet  2011. június 21. 15:33
Frissítve: 2011. június 21., kedd, 18:24

A horvát államügyészség (DORH) nem erősítette meg a horvát lapok információját, miszerint Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója ellen vizsgálat folyna, csupán azt közölte, hogy Ivo Sanader volt horvát miniszterelnök elleni korrupciós vizsgálat során két újabb gyanúsított neve merült fel.

TETSZETT A CIKK?

Ossza meg az alábbi közösségi oldalakon is:

iwiw iwiw Delicious Delicious Digg Digg Facebook Facebook GReader GReader URLGuru URLGuru StumbleUpon StumbleUpon Tumblr Tumblr Twitter Twitter dropshadow

Többre kíváncsi? Iratkozzon fel a hírlevelünkre, RSS-feedünkre, vagy a Twitter csatornánkra is!

Hirdetés
Kapcsolódó témák

Az államügyészség korrupció és szervezett bűnözés elleni irodájának (USKOK) MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az a gyanú merült fel, hogy az I. S. - vagyis Ivo Sanader - ellen folyó vizsgálat során még két személy gyanúsítható vesztegetéssel.

Az ügyészség azt közölte az MTI-vel, hogy az Ausztriában kiadatási őrizetben tartott Ivo Sanaderrel kapcsolatos ügyben felmerült a gyanú, hogy további két ember "hatalommal való visszaélés és vesztegetés bűncselekményét" követte el. A horvát nyomozó hatóság az "alapos gyanúra" hivatkozva a kölcsönös jogegyezmények alapján az Eurojuston keresztül további adatokat kért Ausztriából és Svájcból.

A horvát Jutarnji List internetes kiadásában kedden azt állította, hogy az államügyészség kezdeményezi Hernádi Zsolt őrizetbe vételét és kiadatását, mert azzal gyanúsítják, hogy 10 millió euróval vesztegette meg a volt miniszterelnököt az INA privatizációja során. Több horvát sajtóorgánum szerint Hernádi azért vesztegette meg 2008-2009 folyamán Sanadert, hogy a Mol átvehesse a horvát INA olajtársaság irányítását. 

Sanader visszautasítja a vádat

Az Ivo Sanader elleni nyomozás kiegészült a Mol-INA üzlethez kapcsolódó korrupciós vádakkal - erősítette meg Barbara Göth-Fleming az osztrák igazságügy részéről. Sanader ügyeinek felderítésében az osztrák és horvát hatóság, valamint az Interpol is részt vesz.

Sanader kedden ügyvédje útján tagadta az ellene felhozott vesztegetési vádat, olyan hazugságnak minősítve azt, amelyhez semmi köze. Sanader egyik zágrábi ügyvédje, Cedo Prodanovic ezt közölte az újságírókkal, miután telefonon beszélt védencével. Prodanovic elmondta, ez nyilvánvalóan egy újabb azon ügyek sorában, amikor büntetőeljárásokban magánszemélyek szabadságukat és előjogaikat Sanader kárára igyekeznek megvásárolni.

Az ügyvéd - elmondása szerint - ezzel a Dioki Holding petrokémiai konszern tulajdonosára, Robert Jezic-re célzott, akit a horvát média úgy emleget, mint annak a svájci cégnek a társtulajdonosát, amelyen keresztül Sanadernek állítólag 10 millió euró kenőpénzt fizettek. Prodanovic ugyanakkor érdekesnek minősítette, hogy az USKOK Jezic ellen ebben ügyben nem folytat vizsgálatot. Jezic-et egyébként több - ettől független - ügyben is vizsgálják.

A Mol határozottan visszautasítja a horvátországi INA privatizációjával összefüggésben Hernádi Zsolt vezérigazgatót ért vesztegetési gyanúsításokat, és találgatásnak minősíti az ezzel kapcsolatban megjelent sajtóhíreket. A társaság az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében leszögezi, hogy "soha semmilyen kifizetés, vagy fizetségről való egyezség nem történt, sem közvetlenül, sem közvetetten, sem az INA privatizációja során, sem azt követően a horvát politikai élet egyetlen szereplőjével vagy döntéshozójával sem." A Molnak semmilyen hivatalos információja egy esetleges nyomozásról az ügyben nincs. 

Ami a horvát médiában megjelent, az mind találgatás és szóbeszéd - hangsúlyozza a társaság közleménye és hozzáteszi, hogy a gyanúsításokkal szemben szigorú jogi eszközökkel fel fog lépni. Az Ivo Sanader elleni nyomozás kiegészült a Mol-INA üzlethez kapcsolódó korrupciós vádakkal - erősítette meg Barbara Göth-Fleming az osztrák igazságügy részéről. Sanader ügyeinek felderítésében az osztrák és horvát hatóság, valamint az Interpol is részt vesz.

A Mol megmagyarázza, miért támadják őket

A Mol szerint a gyanúsítás beleillik az elmúlt időszak eseménysorozatába, amelyet azok indítottak és irányítanak, akik ellenérdekeltek abban, hogy az állami konglomerátum INA-ból olyan versenyképes vállalat alakuljon, melyet a gazdasági alapelvek szerint vezetnek. A támadásokat a Mol és annak vezetése ellen indították rögtön az INA részvényesi megállapodásának aláírása után azzal a nyilvánvaló szándékkal, hogy homályos bűnügyi gyanúsításokkal kétségbe vonják a megállapodás érvényességét - olvasható a közleményben.

A Mol arra is felhívja a figyelmet, hogy a két éve átvett irányítás eredményeként az INA ma sokkal versenyképesebb vállalat, és ez többek között a beruházásokon és beszerzéseken elért 10-60 százalékos megtakarításoknak is köszönhető. A közlemény szerint "nyilvánvaló, hogy ennek az átalakulásnak vesztesei is vannak. Azon kereskedők és beszállítók sokasága, akik immár nem tudnak a piaci ár fölött extra profitot realizálni és a korábban megszokott módon az INA-val baráti vagy politikai alapon üzletelni. Azok, akiknek lehetőségük volt arra is, hogy az INA-val szemben fennálló tartozásukat ne fizessék évekig. A vesztesek többnyire ugyanazok, akik személyes érdekeiket előszeretettel rejtik az úgynevezett nemzeti érdek jelszava mögé."


Iratkozzon fel a hírlevelünkre, összegyűjtve kapja meg a nap legérdekesebb cikkeit!




Bajban a Mol-vezér? A horvátok még nem erősítették meg a hírt




  Másolat Önnek