Rašyti laišką Englishlatviešu

Kėdainių sinagoga


Smilgos g. 13, Kėdainiai , Kėdainių rajono sav.

http://www.zydai.lt

   Sinagoga pastatyta XIX a. viduryje. Ją pastatė turtingiausias miesto siuvėjas I.Vilneris. Pastatas yra dviejų aukštų. Pirmajame aukšte melsdavosi vyrai, antrajame – moterys. Ant šios sinagogos sienos atidengtos dvi memorialinės lentos lietuvių ir hebrajų kalbomis žymiam žydų religiniam mąstytojui Vilniaus Gaonui Elijahu.

Papildoma informacija:

Sinagogų istorija susijusi su Kėdainiuose įsikūrusiais žydais, kurie čia apsigyveno XIV a. pab., kada LDK kunigaikštis Vytautas Didysis suteikė jiems privilegiją. 1623 m.į Lietuvoje sudarytą žydų seimą Kėdainių žydai išrinko savo atstovus. Remiantis kitais šaltiniais žydai pirmą kartą paminėti Kėdainiuose 1624 m. 1652 m. Kristupo Radvilos sūnus Jonušas leido visiems miesto žydams (mėsininkams, prekybininkams) susiburti į vieną cechą. XVII a. Kėdainių žydų bendruomenei buvo pavaldžios Jurbarko, Plungės, Šiaulių, Raseinių, Palangos, Kelmės, Kražių, Skuodo, Telšių ir Rietavo bendruomenės.

Ši neveikianti sinagoga priklauso Lietuvos žydų bendruomenei.« Atgal

Kitos lankytinos vietos Kėdainių rajono sav. »

Įrašykite naują objektą »


Rašydami atsiliepimą gerbkite save ir kitus. Musupaveldas.lt pasilieka teisę pašalinti skaitytojų atsiliepimus.

Musupaveldas admin 2008-03-13 21:25:36
Aciu uz pastabas, jau pataiseme.

Rimantas Žirgulis 2007-04-05 14:46:13
Dėkoju už kėdainių ir mūsų muziejaus bei jo filialų pristatymą. Pastebėjau keletą netikslumų: 1. Kėdainiuose yra 3 išlikusios sinagogos. Nuotraukoje matome mūsų muz. filialą - Daugiakultūrį centrą, įsikūrusį Mažojoje žieminėje sinagogoje, o tekstas pasakoja apie siuvėjų sinagogą Smilgos g-vėje.el.paštą reikėtų nurodyti mūsų muziejaus.Trūksta Didžiosios vasarinės sinagogos m- seniausios išlikusios dabartinėje Lietuvoje. O ir daug dar ko nėra iš žydų paveldo. 2. Prie teksto apie rektorių namus yra įdėta ne tų namų, o Šviesiosios gimnazijos nuotrauka. 3. Nuo 2005 m. vienas iš mūsų muz. filialų vadinasi J. paukštelio namai, o ne mem. muziejus. Reikia dar daug ką tikslinti ir įdėmiai peržiūrėti. Pagarbiai, Rimantas Žirgulis Kėdainių krašto muziejaus direktorius

Iš viso atsiliepimų: 2

Paieška »

Paieška žemėlapyje »

Šio mėnesio lankomiausi

Apklausa

Kokia dvaro sodyba Jums labiausiai patinka?


Apklausos rezultatai »

Apklausų archyvas »

Naujienų prenumerata