Kamil Kosowski został dziś oficjalnie zawodnikiem PGE GKS Bełchatów. 52-krotny reprezentant Polski podpisał z górniczym klubem roczny kontrakt z klauzulą przedłużenia na kolejny sezon. To trzeci letni nabytek "Brunatnych".

Wychowanek KSZO Ostrowiec Św. w Polsce występował w Górniku Zabrze i Wiśle Kraków, gdzie zdobył w sumie trzy mistrzowskie tytuły. Bardzo dobra gra w krakowskim klubie w Pucharze UEFA przyczyniła się do wypożyczenia "Kosy" do niemieckiego 1. FC Kaiserslautern. Poza granicami Polski 34-letni lewy pomocnik występował także w angielskim Southampton, włoskim Chievo, hiszpańskim Cadiz CF oraz cypryjskich APOEL-u i Apollonie. Z tym ostatnim nowy zawodnik PGE GKS Bełchatów rozwiązał kilka dni temu umowę, by móc wrócić do kraju.

Kosowski z powodu dłuższej przerwy treningach nie wystąpi prawdopodobnie w najbliższych dwóch sparingach z ŁKS i Sandecją. Tuż po podpisaniu kontraktu "Kosa" udał się na swój pierwszy trening z nowymi kolegami a w poniedziałek wyjedzie z drużyną na obóz do Wronek, gdzie pod okiem Pawła Janasa ma budować formę na sezon 2011/12.