датум: 22.07.2011 23:57 партнери контакт:netpress@netpress.com.mk
  курсна листа  
GBP
69.04
70.91
CHF
45.14
47.05
USD
43.40
45.09
повеќе...
  временска прогноза  
 
  МАКЕДОНИЈА  
Од први октомври “Плејбој Македонија“

Првиот број на “Плејбој Македонија“ на киосците низ земјата ќе се најде на први октомври. На насловната страница ќе биде пејачката Каролина Гочева.

Со неговото пласирање на македонскиот пазар, нашата земја ќе стане 26-та земја низ светот што списанието го имале и на својот јазик.
 
Македонскиот “Плејбој“ ќе излегува како месечник во над 120 страници во боја.
 
“Плејбој“ е американско списание што потекнува од Чикаго, сојузна американска држава во декември 1953 година.

 


Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 28.09.2010 3:44:00 PM

  Други вести од оваа категорија  
  Пратениците го усвоија Извештајот за финансиското работење на МТВ
објавена: 22.07.2011 - 9:49:53 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  ЕВН изгради нов соларен парк во Бугарија
објавена: 22.07.2011 - 9:37:52 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Се гради потпорен ѕид на Теферич
објавена: 22.07.2011 - 9:16:58 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Иванов на средба со младите лидери
објавена: 22.07.2011 - 8:56:34 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Опожарени 300 хектари со стрништа, сува трева и деградирана шума
објавена: 22.07.2011 - 8:40:23 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Сончево со умерена облачност и температура до 34 степени
објавена: 22.07.2011 - 8:14:13 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Сообраќајот се одвива нормално по суви и чисти коловози
објавена: 22.07.2011 - 8:10:18 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  СРД за А1 ќе одлучува по стечајната постапка
објавена: 22.07.2011 - 3:05:16 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Милошоски: Немаме ништо против зголемување на интересот на САД за македонско-грчките разговори
објавена: 22.07.2011 - 2:47:47 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Хелсиншки: За злосторства против човештвото не може да има амнестија
објавена: 22.07.2011 - 2:39:46 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Младите лидери ги презентираа искуствата од изборите пред Иванов
објавена: 22.07.2011 - 2:11:17 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Одбиено барањето на Транспорт за поништување на договорот со “Аквапура“
објавена: 22.07.2011 - 12:52:51 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Од недела се очекува пороен дожд и грмежи
објавена: 22.07.2011 - 11:50:02 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Фалсификувани сини картони
објавена: 22.07.2011 - 10:56:35 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  УЈП: Угостителите и скопјани најголеми неплаќачи на данок
објавена: 22.07.2011 - 10:42:30 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Зголемена мобилност на противпожарните единици
објавена: 21.07.2011 - 9:07:53 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Клинтон да се откаже од изјавата дека Македонија треба да го "реши" проблемот со името
објавена: 21.07.2011 - 8:56:12 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Отказите во Утрински незаконски
објавена: 21.07.2011 - 8:31:26 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Сончево и топло време со температура до 32 степени
објавена: 21.07.2011 - 8:15:56 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Сообраќајот се одвива нормално по суви и чисти коловози
објавена: 21.07.2011 - 8:12:24 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Индивидуална куќа повеќе не е објект со осум, туку со три станбени единици
објавена: 21.07.2011 - 2:47:55 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Нова инвестиција на ЕВН вредна 300.000 евра во Зелениково
објавена: 21.07.2011 - 2:24:25 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Жестока собраниска дебата за годишниот извештај на СРД
објавена: 21.07.2011 - 2:14:44 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Општина Центар промовира нов систем на реконструкција на улични шахти
објавена: 21.07.2011 - 1:55:32 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Нови 40 договори за користење средства од ИПАРД Програмата 2007-2013
објавена: 21.07.2011 - 1:48:22 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Иванов на средба со роднините на киднапираните од Непроштено
објавена: 21.07.2011 - 1:27:41 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Утврдени замениците министри од ДУИ
објавена: 21.07.2011 - 1:26:31 PM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Манчевски претседател на жирито на Саревскиот филмски фестивал
објавена: 20.07.2011 - 9:29:43 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Времен сообраќаен режим на “Митрополит Теодосиј Гологанов“
објавена: 20.07.2011 - 9:22:01 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Од денеска забрана за скутери во Охридското, Дојранското и Преспанското езеро
објавена: 20.07.2011 - 9:14:21 AM
aвтор на веста: Нетпрес
 
  Најчитани вести во денот  
  Пронајдено мртво момче пред МЕПСО
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
објавена: 22.07.2011 - 1:11:58 PM
 
  ФОТО: Човек врзан за столб на “Теразија“
категорија: БАЛКАН
објавена: 22.07.2011 - 10:32:12 AM
 
  Уапсен педофил кој нападнал шест деца
категорија: КРИМИ ХРОНИКА
објавена: 22.07.2011 - 12:16:41 PM
 
  Грција се спаси од должничката криза?
категорија: БАЛКАН
објавена: 22.07.2011 - 8:43:56 AM
 
  Шпанците заминуваат во пензија на 67 години
категорија: СВЕТ
објавена: 22.07.2011 - 8:55:52 AM
 
 
   
почетна : маркетинг : партнери : за нас: контакт       тел: 02 3179 787    email: netpress@netpress.com.mk   НетПрес Скопје Македонија

Вестите на интернет страницата на новинската агенција Нетпрес може да се користат исклучиво за лично информирање.
Без писмена дозвола од новинската интернет агенција Нетпрес, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.
© Copyright Net Press 2007, Skopje, MACEDONIA
Правен застапник на Новинската интернет агенција Нетпрес е адвокатската канцеларија “Апостолски“ од Скопје тел./факс: +389 2 3110 617; +389 2 3109 684 www.apostolski.com.mk