Hai la stadion! Branesti joaca acasa cu CF Braila                   Debrcen - Victoria Branesti 2-0                   Debut cu victorie pentru Branesti in primul meci din stagiul de pregatire de la Debrecen

FCVB

Opinia Suporterilor

Hai la stadion! Branesti joaca acasa cu CF Braila
Sambata, incepand cu ora 11.00 se da startul in cea de-a treia etapa a Ligii a II-a. Victoria Branesti intalneste pe stadionul "Catalin Haldan" pe CF Braila. Echipa din Braila se afla pe locul 4 in clasament, la acelasi numar de puncte cu Victoria Branesti. Sunteti asteptati in numar cat mai mare la meci. Va multumim!

Debrcen - Victoria Branesti 2-0

16.07.2011. In cel de-al doilea meci de pregatire din cantonamentul de la Debrecen (Ungaria), disputat in compania echipei locale Debrecen, Victoria Branesti a trebuit sa se recunoasca invinsa. Meciul s-a terminat cu 2-0 pentru gazde (1-0 la pauza). Partida a fost un test reusit pentru branesteni, meciul fiind extrem de echilibrat, cu multe ocazii de gol de ambele parti. In plus, Victoria Branesti a ratat un penalty la scorul de 0-0. Lovitura de pedeapsa a fost acordata drept urmare a unui fault in careu asupra lui Zuluf care scapase singur cu portarul.

Pentru Victoria Branesti au jucat:

BORDEANU - MAGHICI, MARINCAU, MATEI, NEGRUT - ILIE (AVRAM), ISPIR, CHIRITA, GIUGIUMICA - OPREA, ZULUF - repriza I
SAVU (OBRETIN) - FULEA, POVERLOVICI, ISAC, LORINCZ - STANCIU, CALIN, OLARIU, AVRAM - V. ALEXANDRU, VASILESCU - repriza II. (Todoran nu a jucat).

Debut cu victorie pentru Branesti in primul meci din stagiul de pregatire de la Debrecen

Victoria Branesti - GKS Katowice (Polonia) - 1-0

Echipa condusa de Ciprian Urican s-a impus in prima partida amicala din cantonamentul desfasurat in Ungaria, la Debrecen. Partida desfasurata in compania echipei poloneze GKS Katowice s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru ilfoveni, in urma unui autogol al echipei adverse. Faza golului a fost o finalizare fireasca a jocului agresiv demonstrat de elevii lui Ciprian Urican, multi dintre cei prezenti astazi pe teren demonstrand ca pot face fata nivelului ligii a II-a.

In teren au fost prezenti urmatorii jucatori: SAVU - FULEA, POVERLOVICI, ISAC, LORINCZ - STANCIU, TODORAN, OLARIU, AVRAM - V. ALEXANDRU, VASILESCU - repriza I
SAVU - MAGHICI, MATEI, LORINCZ, NEGRUT - ILIE, ISPIR, CHIRITA, GIUGIUMICA - OPREA, ZULUF - repriza II.

Jucatorii BORDEANU, MARINCAU, CALIN si OBRETIN - usor accidentati, nu au jucat in aceasta partida.

Victoria Branesti mai are de disputat trei meciuri amicale in stagiul de pregatire din Debrecen.