ProtestFest 2011
[ÚVOD] [PROGRAM/AKCE!] [PRO MÉDIA/TISK] [ODKAZY] [NÁVŠTĚVNÍ KNIHA] [KONTAKT]

Novinky:

21.5. 2011 : Streetfest v Pisáreckém parku
Jen poslední upřesnění, než to dnes vypukne: Start od 15 hodin na Moravském náměstí, od 16 hodin průvod městem a pro ty kdo to nestihnou, tak akce pokračuje v Pisáreckém parku. Těšíme se na vás....

18.5. 2011 : Nové info k StreetFestu
Abychom uvedli na pravou míru různé dohady, které vznikly díky několika článkům v médiích, sobotní odpoledne bude probíhat nádsledovně: Mezi 15 a 16 hodinou je sraz na Moravském náměstí, v 16:00 vyráží průvod městem.
Trasa průvodu musela být kvůli výtkám ze strany městské části Brno-střed změněna a půjdeme z Moravského náměstí, po Rooseveltově, přes hlavní nádraží, Nové sady a Poříčí (tedy kolem řeky) až na místo afterparty. Zde již budou na účastníky průvodu čekat infostánky, občerstvení, kapely a soundsystémy.
A ještě jedna nová informace ke streetfestu: V sobotu v pisáreckém parku bude stejně jako loni k dispozici freebox. Do freeboxu můžete donést, co nepotřebujete, nevyužijete a naopak odnést si to, co vám chybí. Nejčastěji se do freeboxu nosí oblečení, boty, knihy, kazety, CD, nádobí, ... vlastně skoro cokoliv :)

5.5. 2011 : Banner a update programu
V propagaci ProtestFestu můžete pomoct i vy, vložením banneru na vaše stránky - kód pro vložení získáte po kliknutí na náhled banneru na úvodní stránce.
Nemálo aktualizací se dočkal i program letošního ProtestFestu - detaily najdete v rubrice "PROGRAM/AKCE!"

[více novinek]

ProtestFest 2o11 :: 18.-21.5., Brno

festival alternativní kultury a aktivismu

"Chtějme, co nám vzali. Berme si, co nám patří."

Nenápadně, téměř bez povšimnutí, jsme okrádáni o kousky svého prostoru, svá práva, myšlenky a ideje. Proto hledejme společnou odpověď na otázku, co všechno jsme si nechali vzít a co nám vzali jiní – ve společnosti i v soukromí. V místě, kde žijeme i mimo něj. Kde a jak končí naše práva. Kde jsou hranice mezi tím, co je naše, a tím, co bereme jiným. Kde končí svoboda a začínají vyhlášky a nařízení. Mění se naše okolí v místo, kde se otázky nepokládají a ptát se nesmí, pouze poslouchat? Chtějme a získejme zpět místo k vyjádření, prostor pro realizaci našich nápadů. Čas na smysluplné aktivity a myšlenky. Jak na lokální úrovni, tak i v otázkách, které se mohou jevit vzdálenější, ale přitom se nás blízce dotýkají. Vyjděme do ulic bez pocitu kontroly na každém kroku a bojujme za své místo ve veřejném prostoru. Prostoru, který je často spoután nesmyslnými omezeními. To, že nám ho chtějí vzít, neznamená, že o něj nemůžeme bojovat.

ProtestFest 2011 - Brno, 18.-21.5.

ProtestFest je…

 • festival, který propojuje aktivismus a alternativní kulturu;
 • prostor, který umožňuje diskusi o aktuálních společenských a environmentálních tématech;
 • místo, na jehož vytváření se může podílet každý, kdo je ochoten v diskusi nejen poslouchat sám sebe, ale také naslouchat druhým;
 • svobodné území, na kterém se dá diskutovat, hrát si, informovat, tvořit;
 • otevřené dveře pro různé formy, různé obsahy, různá témata, různá pojetí;
 • velká scéna pro všechny – alternativa je v tom, že se můžeme zapojit všichni;

  ProtestFest není…

 • komerční aktivita, která vydělává na tom, že vás něco zajímá;
 • místo pro agitky politických stran nebo reklamy komerčních firem;
 • prostor pro exhibici“všeználků“, kteří si myslí, že všemu rozumí nejlépe;
 • jeviště pro hvězdy, které můžete jenom zbožňovat;
 • bezduchou prezentací jednoho názoru nebo politické orientace;
 • prostor pro prosazování totalitních ideologií, které zabíjejí diskusi.

  ProtestFest je takový, jakým ho my všichni uděláme.