Kapela

Jan Maxián

Honza Maxián
Honza MaxiánHonza MaxiánHonza MaxiánHonza MaxiánHonza Maxián

Jan Maxián se narodil 16. 7. 1983 v Praze, nožičkama napřed, při úctyhodné váze 5,26kg. Již v poměrně útlém věku pěti let se rozhodl kráčet ve šlépějích svých uměleckých rodičů a začal chodit do pěveckého sboru a na hodiny klavíru. Leč velmi krátce. Po necelém půlroce, kdy mu do té doby velmi otevřená paní učitelka… nešťastnou náhodou přivřela všech deset prstíků pod mohutné víko slonovinové klaviatury, bylo putování po bílých a černých klávesách skončeno.

Ale díky tomuto byť velmi krátkému pobývání v lidové škole umění byl obsazen do své první role ve filmu. Po simulované smrti u pískoviště v podolských jeslích při srážce jeho červenozeleného traktůrku se šlapací tříkolkou zn. Mayer to byla největší herecká příležitost v jeho životě. Svět herecký a muzikantský se začal propojovat.

Herectví studoval na Státní konzervatoři v Praze, kde také opět začal chodit na klavír. Pravda je, že tam byl pětkrát, ale kdo by to počítal…

Začal vystupovat v činohrách a muzikálech divadel Kalich, Radar, Braník, divadlo Radka Brzobohatého, Východočeské divadlo, Státní opera (kde ovšem nezpíval operu, jen hledal Kudykam), Cirk La Putyka a další. Kromě ochotnického dramatického souboru Jablíčko z Třebíče zkusil co se dalo.

Tu a tam použije svůj hlasový arsenál pro počeštění některých zahraničních filmů a seriálů. Jeho hlasem díky tomu mluví například Spiderman, Frodo Pytlík z Pána prstenů, Jirka Mádl, Židobot z Futuramy a pár dalších. Naštěstí o tom původní aktéři zatím vesměs nevědí.

Po hudebních výstřelcích jako skládání hudby pro divadelní inscenace, natočení pár muzikálů, hudby pro několik filmů, hudební režie zahraničních filmů a seriálů, spolupráce s kapelami Support Lesbiens, Bojkot Production, Drátem do voka, 17 mrtvých jelenů v polovypuštěném bazénu a jinými, hledal něco, kde by mohl zpívat a zároveň využít těch pár měsíců a pět dlouhých hodin,  kdy se učil hrát na klavír.

A pak to přišlo. Oáza spásy a naděje. Hudební rozkoš vždy správně hrajících playbacků, růžových bubnů, zářících kytar, upřímných recenzí a teplákových souprav. Vstoupil do společenství nočních pracantů. A jestli neumřel, tak tam maxiálně hraje dodnes.

34 Reakcí na Jan Maxián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

www.nightwork.cz