Top 10 – Haizivju apsēstas pludmales

Top 10 – Haizivju apsēstas pludmales

Veroties video klipos, kur saulē iedeguši sērfotāji traucas pa milzīgiem okeāna viļņiem, nevilšus pārņem skaudība – „Kaut es tā varētu!” Taču tikai retais no mums iedomājas, ka bieži vien šie drosminieki riskē, jo bieži vien labākās sērfošanas pludmales nav iedomājamas bez haizivju draudiem.

No otras puses – haizivju vērošana arī ir aizraujošs process, jo šie noslēpumainie un nepelnīti apdraudētie okeāna iemītnieki patiesībā ir ļoti interesantas un oriģinālas radības, kuras vērot (jo sevišķi no zemūdens būriem) ir ļoti aizraujoši.

Piedāvājam jums 10 skaistas pasaules pludmales, kurās var sastapt šīs plēsoņas.


Kosi līcis, Dienvidāfrika: Zambezi haizivis

Kosibay.jpg - 19.6 KB

Atrodoties KwaZulu Natal provincē, kas robežojas ar Mozambiku gleznainā un neskartā DĀR nostūrī, Kosi līcis ir četru ezeru baseins, kas savienots ar siltajiem Indijas okeāna ūdeņiem vietā, kas ļoti bagāta ar floru un faunu.

Zambezi haizivis bieži dodas sirojumos uz piekrasti, bieži vien iepeldot arī saldūdens ezeros un upēs. Katrā ziņā Kosi līcī to būs papilnam!

Haizivju ieleja, Gasnbaai, Dienvidāfrika: Lielās baltās haizivis

sharkalley.jpg - 21.62 KB

Haizivju ieleja ir šaurs kanāls starp divām mazām saliņām Gansbaai (burvīgs zvejnieku ciematiņš un iecienīta atpūtas vieta uz austrumiem no Keiptaunas). Šajā kanālā sastopama viena no blīvākajām balto haizivju populācijām visā pasaulē, tāpēc, ja vēlaties būri aplūkot zemūdens plēsoņas, šī ir īstā vieta!

Brisbane, Austrālija: Lielās baltās haizivis, Zambezi haizivis u.c.

brisbane.jpg - 16.16 KB

Austrālijas piekrastes ūdeņos mājo daudz haizivju, taču, ja ceļojat pa šiem krastiem, ir vērts šo to likt aiz auss. Lai arī lielākā daļa haizivju uzbrukumu ir konstatēti valsts austrumu piekrastē, nāvējošākie atgadās vēsākajos dienvidu ūdeņos – vietā, kur mājo vairāk roņu un līdz ar to – arī balto haizivju.

Viena no bīstamākajām vietām ir Brisbane. Kāpēc? Cerams, ka nesenais virsraksts avīzē „Haizivs saplosa zirgu Brisbane upē” izsaka visu…

Bolinas pludmale, Kalifornijas ziemeļi, ASV: Lielās baltās haizivis

bolinas.jpg - 15.71 KB

Šis mazais anklāvs uz ziemeļiem no Sanfrancisko ir pazīstams ar savu bohēmisko atmosfēru un pasakaino piekrasti, kurā daudzi iemīlas no pirmā acu uzmetiena. Taču tas piesaista arī haizivis…

Gluži kā kaimiņos esošajās Stinson un Point Reyes pludmales, Bolinas atrodas Sarkanā trijstūra (teritorija ar lielu haizivju koncentrāciju) centrā. Un tieši tāpēc tā izpelnās vietu mūsu sarakstā.

New Smyrina pludmale, Florida: Dažādas haizivis

newsmyrna.jpg - 15.11 KB

Ko iegūstam, ja apvienojam jauku subtropu joslas laiku ar burvīgām baltu smilšu pludmalēm burvīgā Floridas piekrastes pilsētiņā, kas piedāvā visu, sākot no iepirkšanās iespējām un beidzot ar vēstures mantojumu un aktīvu nakts dzīvi? Pareizi – daudz, daudz tūristu.

Un ko iegūstam, ja šiem tūristiem pieskaitām daudz haizivju, vairākas no kurām robežu starp zivi un cilvēku izjūt visai nosacīti? Pareizi – Haizivju uzbrukumu galvaspilsētu!

Umhlanga klintis, KwaZulu Natal, Dienvidāfrika: Lielās baltās haizivis un Zambezi haizivis

umhlangarocks.jpg - 21.61 KB

Peldēšanās Umhlanga klintīs (populārs pludmales kūrorts KwaZulu Natal piekrastē uz ziemeļiem no slavenās Durban) ir droša. To jums teiks visi gidi, tiesa, ne vienmēr pieminot iemeslu – aizsardzības tīklus okeānā.

20. gadsimta 60. gados dēļ daudzajiem haizivju uzbrukumiem šis bija viens no pirmajiem kūrortiem pasaulē, kur tika uzstādīti šādi tīkli. Taču pēdējie pētījumi un reportāžās (ieskaitot National Geographic) liek domāt, ka tīkli kādu dienu tiks noņemti dabas aizsardzības nolūkos, jo tīkli neļauj haizivīm pienācīgi apgūt savus ūdeņus un liek tām vairāk nogalināt delfīnus, rajas un citus jūras iemītniekus.

Oahu ziemeļu krasts, Havaju salas: Tīģerhaizivis, Galapagu haizivis u.c.

oahuhawaii.jpg - 16.54 KB

Saskaņā ar IAF datiem, Oahu ir otrs augstākais haizivju uzbrukumu līmenis Havaju salās. Ja Oahu ziemeļu piekrastes viļņi un slava jūs nepārliecina, ir kāds fakts, kas to noteikti izdarīs. Tikai 4km uz ziemeļiem haizivju populācija ir tik bieza, ka gandrīz ikviens jūras gids jums solīs atdot atpakaļ visu naudu, ja jūs ekskursijas laikā neredzēsiet nevienu haizivi.

Tīģerhaizivis šeit ir visai retas, taču vēl 2005. gadā kāds vīrs pavadīja šausmīgākās minūtes savā mūžā, peldot okeānā (bez būra) balto haizivju ielenkumā. Jā, ir video, kas to apliecina!

Recife, Brazīlija

recife.jpg - 32.96 KB

Haizivīm patīk rifi un tas pats sakāms arī par sērfotājiem – vieniem patīk zivis, otriem – viļņi. Recife (jauka Brazīlijas piekrastes pilsētiņa ziemeļaustrumu piekrastē) lepojas ar plašu koraļļu rifu, kas piesaista lielus haizivju barus, kas šeit ierodas barības meklējumos.

Pemambuco (štats, kurā atrodama Recife) pazīstams kā haizivju uzbrukumiem bagātākā vieta visā Dienvidamerikā! Un, kad jūs apjūsmosiet gleznaino okeāna skatu ar palmām un pludmali, vietējie jums ieteiks turēties pēc iespējas tuvāk krastam…

Kahana, West Maui, Havaju salas

kahana.jpg - 31.18 KB

Saskaņā ar IAF sniegto informāciju, pēdējo 100 gadu laikā Havaju salās ir reģistrēti 100 haizivju uzbrukumi cilvēkiem (34 no tiem – Maui salā). Ja to salīdzina ar salu iedzīvotāju skaitu (1 200 000) + daudzajiem tūristiem, tad tas neliekas daudz.

Taču, tā kā salu piekrastē mājo ap 40 šo jūras iemītnieču sugu, negadījumi notiek. 2007. gada maijā peldētāju stipri sakoda tīģerhaizivs tikai 6m dziļā ūdenī! Pēdējais fatālais gadījums tika konstatēts 2004. gadā, Maui salā, kas līdz ar to ir izpelnījusies vietu mūsu sarakstā.

West End, Grand Bahama sala, Bahamu salas: Tīģerhaizivis

westendBahanas.jpg - 23.8 KB

Stāsti par haizivju uzbrukumiem Bahamu salās un Karību jūrā ir tikpat seni kā leģendas par turienes pirātiem un apslēptajiem dārgumiem. Kaimiņos esot Meksikas līcim un Floridas piekrastei, reģions čum un mudž no dažādām haizivīm.

Pēdējo 100 gadu laikā gan konstatēti tikai 4 uzbrukumi cilvēkiem Grand Bahama piekrastē, taču tas tik un tā ir daudz uz kopējā fona.

Apmēram 30km garā West End piekrastes josla ir pazīstama ar iesauku „Tīģeru pludmale”, jo tur sastopamas sevišķi lieli eksemplāri. Protams, netrūkst arī tūrisma kompānijas, kas piedāvā niršanu būros. Uz priekšu!

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Haizivs
Man ļoti patīk haizivis! Vienkārši dievinu!!
15.06.2011. plkst. 14:21
anzelika
mh kas tur peldesies ar tadam debilam zivim es piemeram nee
08.12.2010. plkst. 19:18
vai nav vienalga
man loti bail no haizivim vispar vinas ja saoz asinis vai vinu kaitina tikai tad vinas uzbruk vispar piekritu skata vinas ir loti loti loti bailigs!!!!!!
27.10.2009. plkst. 18:50
dzeidens
vispar man ir loti bail no siem radijumiem
27.10.2009. plkst. 18:48
Amandinjaa
Laabak shajas pludmales tiikai sauloties ..un es arii lasiju privataja dzive ka tur bija uzinats ka senaak un varbut vel tagat 2000m dziluma baltijas jura tika uzinats ka tur ir bijusas mazas nekaitigas haizivis..!!!Ceresim ka ta vairak nav,un kaut baltijas jura ir ljoti sals udens..!!Maan biskii bail palika par sho top 10 un par lasiito.. !
20.12.2008. plkst. 22:56

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2011. gada 27. novembrī Vārdadienas svin: Lauris, Norberts

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Zemes gravitācijas dēļ, maksimālais iespējamais kalnu augstums ir ne augstāk par 15000 m

Pasākumi

Mākslinieku AIVARA VILIPSŌNA & RUDĪTES GODFREY izstāde “PASLĒPUSIES PUMA”

”Paslēpusies Puma” - tā savu izstādi nosaukuši mākslinieki - Rudīte Godfrey (ASV) un Aivars Vilipsōns. Zīmējumi un ciļņi.
”Mani sauc Ru di te, nāku no Austrumeiropas un sirdī...