Novým partnerem Gambrinus ligy, jejíž 19. ročník startuje právě dnes, se stala sázková společnost Synot Tip, která už podporuje i reprezentaci a zaštítila Superpohár. Firma se zavázala, že do nejvyšší soutěže za rok přinese sumu ve výši deseti milionů korun.

Synot ve sponzorském portfoliu ligy nahradí konkureční společnosti Tipsport a naposledy Sazku, které na pozici partnerů figurovaly dřív. Generálním partnerem zůstává Plzeňský prazdroj, podle jehož piva Gambrinus se celá soutěž jmenuje. Firma podle odhadů ročně do ligy investuje sumu pohybující se kolem 70 milionů korun. Sázet na Gambrinus ligu můžete u všech českých sázkových kanceláří, sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna, Chance i Synottip. Sázky na fotbal jsou jedny z nejoblíbenějších!

Marketingová společnost Fotbalové asociace České republiky (FAČR) společnost STES ročně díky výnosům z televizních a marketingových práv do první ligy „napumpuje“ kolem 143 milionů korun, dalších 20 putuje do druhé nejvyšší soutěže. „Není koruna, která by šla jinam. Všechno dostávají kluby,“ řekl na dnešní tiskové konferenci před startem ligy David Dušek, ředitel STES.

Prémie pro vítěze ligy zůstane stejná jako v minulé sezoně, kdy si vítězná Plzeň přišla na 15 milionů korun. Každý klub si také přijde na určitý obnos také právě za prodej televizních práv a může si přilepšit i celkovým umístěním.

View full article »