Magyar Hírlap online

2012. január 30., hétfő, Martina, Gerda
2012-01-20

Schmitt Pál a problémákról is szeret tudni Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Diákoknak tartott előadást az államfő Egerben. Fontos a tanulás (Fotó: MTI/Kovács Attila)
Néhány tucat tiltakozó és jóval több szimpatizáns fogadta tegnap Schmitt Pál köztársasági elnököt Egerben. Az államfő országjáró körútjának kilencedik állomásán a Heves Megyei Közgyűlés ünnepi ülésére érkezett, amelyen egyebek mellett arról beszélt, az adósságválság miatt nem lehet mindig visszafelé mutogatni. Úgy fogalmazott, a nemzet szemmel láthatóan elfeledte a régi magyar mondást, amely szerint csak addig szabad nyújtózkodni, amíg a takarónk ér. Szólt arról is, a jelenlegi vezetőknek a legkisebb pártok, szervezetek hangjait is kötelességük meghallgatni, figyelembe venni. „Amit mondunk, annak súlya van, az bekerül a megyei jegyzőkönyvekbe, s majd a történelem fog ítélni felettünk” – fogalmazott Schmitt Pál.

„Tilos kertelnünk, ha egymással beszélünk. Szeretem, ha nemcsak a szépségekről, hanem a problémákról is tudok, mert így kapok teljes képet az országról, annak örömeiről és gondjairól” – reflektált a díszközgyűlésen elhangzottakra az államfő. Hozzátette, nem szabad belenyugodnunk a jelenlegi, „nem rózsás” helyzetbe, hanem minden erőnkkel a kitörésen kell dolgozni. Schmitt Pál szomorúnak nevezte, hogy Magyarországon minden ötödik tizenhat év alatti gyermek olyan családban nő fel, ahol az egy főre jutó jövedelem a szegénységi küszöb alatt van. Az államfő az egri Dobó István Gimnázium diákjai előtt tartott előadásában a tanulás, az egészséges életmód és a szép magyar beszéd fontosságára hívta fel a figyelmet.

„Helyesnek tartom, hogy foglalkoznak a doktori disszertációmmal, s kivizsgálják annak keletkezési körülményeit. Annyit mondhatok, a legjobb tudásom szerint dolgoztam” – hangoztatta újságírói kérdésekre válaszolva a köztársasági elnök.


Újabb plágiumvád

A Medián közvélemény-kutató által megkérdezettek kilencven százaléka értesült a Schmitt Pál államfő doktori disszertációja kapcsán felmerült plágiumgyanúról. Annak ellenére, hogy többen hisznek a Hvg.hu által felvetett vádnak, mint a Köztársasági Elnöki Hivatal közleményének, a népességnek csak az egyharmada várná el, hogy Schmitt Pál lemondjon a köztársasági elnöki tisztségről, negyvenkét százalék van ezzel ellentétes véleményen, a többieknek nincs álláspontjuk. Ez utóbbiban is jelentős szerepe van a pártpreferenciának, de valamelyest közrejátszik az iskolázottság is: a diplomások körében relatív többségben vannak az elnök lemondását követelők.

Az Index és a Hvg.hu egyébként tegnap arról írt, a köztársasági elnök 1992-es doktori disszertációjában a gazdaságról szóló fejezet egyes bekezdései szó szerint megegyeznek egy német tudós, Klaus Heinemann korábban publikált tanulmányának részleteivel. A portálok szerint bár Heinemann neve szerepel Schmitt Pál irodalomjegyzékében, a szövegben nem jelzi sehol, hogy hosszú, az egyszerű adatismertetésen tartalmilag messze túlmutató részleteket tőle idéz. (MH)

 

Lázin Miklós András

 


Belépés




| Regisztráció

Legolvasottabb cikkeink

Sánta kutya Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Félmillióan Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Európa Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

Médiahecc Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

HAZUGSÁGOK A BÉKEMENETRŐL

A Kleine Zeitung tízezres tömegről számolt be

Sok százezren a békemeneten Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Emberemlékezet óta nem látott méretű tömeg biztosította támogatásáról Orbán Viktort

Konrád már diktatúrát érez Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Az író az európai liberálisokat riasztotta a kádár-kor "feltámadása" miatt

KÉPGALÉRIA - BÉKEMENET MAGYARORSZÁGÉRT

Burger Zsolt, Csudai Sándor és Hegedüs Róbert fotói

Ha van nemzet Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

VIDEÓ - KIK ÁLLNAK A HITELMINŐSÍTŐK MÖGÖTT?

Háttér-kép: Bayer Zsolt, Bogár László és Boros Imre

Itt az idő Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Álláspont

A mór megtette kötelességét… Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Mesterházy csak az átmeneti időszakra kellett? – Szanyi és Botka az MSZP élére tör

Kemény harc a magyar érdekekért Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Az MSZP ösztönzésére az európai szociáldemokraták tudatosan készültek hazánk lejáratására

Hazugságözön a békemenetről Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Néhány tízezresnek nézték a félmilliós tömeget a baloldalon - nem fizették le a székelyeket