Strona główna » Informacje » Biznes
„Nagrody” Pracodawców RP i „Pulsu Biznesu”

Przyznano Gospodarcze Maliny

Autor: jagr, pszl; Źródło: IAR
  • A
  • A
  • A
15:44
12.01.2012
Premier Donald Tusk, przedsiębiorca Ireneusz Król oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych – to laureaci Gospodarczych Malin za 2011 rok, czyli „wyróżnień” organizacji Pracodawcy RP i „Pulsu Biznesu" dla osób i instytucji, które w minionych dwunastu miesiącach miały negatywny wpływ na polską gospodarkę, szkodziły przedsiębiorczości, bądź psuły standardy rynku kapitałowego.
malina
Statuetka Gospodarcza Malina 2011 (fot. pracodawcyrp.pl)
– Maliny to bardzo demokratyczny plebiscyt – podkreślił redaktor naczelny „Pulsu Biznesu” Tomasz Siemieniec. Kandydatury nominują czytelnicy gazety oraz internauci. W tym roku wpłynęło aż 246 kandydatur. Z tych, które najczęściej się powtarzały, wybrano po trzy w kategoriach: polityk, przedsiębiorca i instytucja.

I tak w kategorii polityk najwięcej głosów zebrał i Malinę zdobył Donald Tusk za opóźnianie reform gospodarczych bardzo istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców. Premier wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Rostowskiego.

Ireneusz Król Malinę zdobył za nieprzejrzystość w inwestowaniu i pokonał inwestora giełdowego Macieja Niebrzydowskiego oraz przedsiębiorcę Arkadiusza Kuicha, natomiast ZUS za słabe gospodarowanie pieniędzmi, w pokonanym polu zostawiając Ministerstwo Finansów i Sejm RP.

Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk odbierając nagrodę podkreślił, że Zakład jest dla klientów, a ci są coraz bardziej zadowoleni z tego jak są w swoich oddziałach obsługiwani. Zwrócił również uwagę na bardzo dobrą ściągalność składek, która wynosi 99 procent.

Prezes Centrozapu Katowice Ireneusz Król do „nagrody” odniósł się z przymrużeniem oka. Mówił o dokonaniach prowadzonej przez siebie spółki, zwracając uwagę, że jest to najbardziej dynamiczna spółka na GPW i cytował słowa piosenki „Malinowy król”. Przebywający na urlopie premier Donald Tusk „wyróżnienia” w czwartek nie odebrał.
Polecamy
 
 
Zobacz inne serwisy tvp.pl: