www.xbebek.com

|Anasayfa|
Bebek Bakımı | Anneler | Şifalı Bitkiler | Gelişim | Gebelik

Bebek Sağlığı Hakında Detaylı Bilgiler

Bebek Bakımı
Bebek Sağlığı hakkında bilgilere ulaşın. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren ne yapacağınızı nasıl davranacağınızı öğrenin. Sağlıklı bebeklerin nasıl beslenmesi gerektiğini, bebeğinizin sizden ne istediğini hal ve hareketlerine bakarak anlayın.
Discover Ayurveda

En son Eklenen Makaleler

şifalı bitkilerle yemek tarifleri

Şifalı Bitkilerle Yemek Tarifleri

Biz Şifalı Bitkilerle Yemek Tarifleri başlığını bu konulara uygun gördük. Aslında bir çok lezzetli yemek tarifi bulabileceğiniz bu başlık, Sadece şifalı bitkilerle yapılan yemeklerle sınırlı değildir.

www.Xbebek.com

Sitemizde bebek bakımı, bebekpsikolojisi, bebek gelişimi, anneler ve gebelik, hamilelik ve doğum sonrası, gelişim grafikleri, şifalı bitkilerle zayıflama, bebek masalları, kadın bakımı, diyet ve güzellik konularından birçok makale bulabilirsiniz.
şifalı bitkilerle zayıflama

Şifalı Bitkilerle Zayıflamak

Gebelik bitti, hamilelik sona erdi... Ya şimdi... Şifalı Bitkiler sayesinde zayıflamak aslında hiç te zor değildir. Doğru bilginin yanında yeterki biraz da iradeniz olsun. Aşağıdaki Başlıklar sizlere yeterli bilgiyi vermeyi vaadediyor.
    google bağlantı 600*90
goole bağlantı 160*90

Zatürre

ZATÜRRE NEDİR?
Zatürre, akciğerlerde bulunan hava keselerinin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Tıptaki ismi pnömonidir. Zatürre, kendi başına oluşabilir ya da başka hastalıkların tedavi edilmemesi sonucu ortaya çıkabilir. Tedavi altına alınmadığı zaman öldürücü etkisi vardır. Özellikle küçük çocuklar ve yaşlılar, zatürrenin olumsuz yan etkilerinin tehdidi altındadır.

Zatürre, sigara içen insanlarda, solunum yolu hastalarında, kalp hastalarında ve şeker hastalarında, alkolik insanlarda ve bağışıklık sistemi düşük insanlarda çok sık rastlanılabilen bir enfeksiyondur. Sigara içen ailelerin çocuklarında, zatürre daha sık görülür. Bunun sebebi, çocukların bağılşıklık sistemlerinin güçsüz olmasının sonucunda, sigara içilmesi sonucu pasif içicilik ile akciğerlerdeki hava keselerinin iltihaplanmasıdır.

Zatürrenin belirtileri nelerdir?
Aniden ortaya çıkan ateş zatürrenin ilk belirtisidir. Buna ek olarak üşüme ve titreme de gelir. Kuru öksürük denildiği zaman akla ilk olarak zatürre gelir çünkü zatürrenin kuluçka döneminde kuru bir öksürük vardır. Balgamsız, kesik kesik öksürüklere ateş eklenir ve hasta yorgun hissetmeye başlar. İlk zamanlardaki kuru öksürük, yerini balgamlı öksürüğe bırakır. Daha ileri vakalarda kanlı balgamlar oluşabilir. Nefes alırken duyulan hırıltı ya da göğüste ağrı olması da zatürrenin belirtileri arasındadır. Bunun sebebi, akciğerlerin zarlarına kadar iltihabın ilerlemesindendir. Hasta, nefes alırken batma hisseder ve bu da ağrıya neden olur. Ağrısı arttığı için nefes almak istemez bu da, vücut fonksiyonlarının yavaşlaması demektir. Nefes darlığı da zatürrenin bir başka belirtisidr.

Zatürre hastalığında, hasta kişi giderek yorgun hisseder ve dinlenmek ister. Yüksek ateşin de etkisiyle söylenenleri algılamakta güçlük çekebilir. Uykuya daldığında farketmeden aşırı terleme görülür. Günde 3-5 giysi değiştirecek kadar ter görülebilir. Bu da, vücutta su kaybına neden olur.

Neler yapılmalıdır?

Zatürrenin Tedavisi
Zatürre teşhisi koyulmuş kişiler eğer sigara kullanıyorlarsa, sigarayı bırakmalıdır. Çünkü sigara, zatürrenin daha da ilerlemesine neden olur. Eğer hastalık tedavi edilmezse ölüme kadar gidebilir. Bağışıklık sistemi düşük kişiler her zaman için risk altındadır. Alkol kullanan kişilerin de dikkat etmeleri gerekir. Zatürre geçirmiş kişi, sık sık kontrole gitmeli ve hastalığın tekrarlayıp tekrarlamadığı öğrenilmelidir. Tam tedavi sağlansa da, yakın zaman içinde hastalık tekrar edebilir. Bunun için doktor tedavisi şarttır. Hastanın kendi kendine yapabileceği tedaviler, dinlenmek, sağlıklı beslenmek ve bol sıvı almak olacaktır.  Zatürre tedavisinde en yaygın yöntem ilaç tedavisidir. Bebeklerde sık sık buhar verilir.


Etiketler: , ,

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın

Bebek | Site Haritası

;)

Copyright © 2007-2011 Redox İnt. Hzmtl. FlashMax All rights reserved.Tasarım:FMX