Úvodní stránka  I  hokej.cz  I  Gretzky 99  I  Diskuzní forum  I  RSS
Partneři:  Nova Sport  I  LiveSport.cz  I 
Uživatel: nepřihlášen  |  přihlásit se
zahlavi nhl.cz
Uživatelská sekce
CITÁT DNE

Jsme připraveni na boj.“

Hráči budou ve svých požadavcích neústupní, varuje Henrik Zetterberg.

Fultextové vyhledávání
12.09.2012

Brouwer prodloužil s Washingtonem a může v klidu čekat narození potomka

12.09.12 | autor: Pavel Krupička

Washington nabídl novou tříletou smlouvu za 11 miliónů dolarů útočníku Troyi Brouwerovi. Kontrakt vstoupí v platnost od sezóny 2013-14. Silový útočník, kterého Capitals získali před rokem z Chicaga výměnou za první volbu v draftu, se v novém působišti prezentoval 18 brankami a 15 asistencemi v 82 zápasech.

„Jsme potěšeni, že jsme s Troyem Brouwerem prodloužili smlouvu. Troy je fyzicky zdatný a univerzální silový forvard, který může hrát na obou křídlech a který se v posledních třech sezónách blížil průměru dvaceti vstřelených branek. Je to vítěz Stanley Cupu a kvalitní lídr. Jsme rádi, že jeho kariéra bude pokračovat ve Washingtonu,“ uvedl generální manažer Caps George McPhee.

Prsten za zisk Stanleyova poháru má Brouwer ve sbírce od roku 2010, kdy působil u Blackhawks. Ti ho draftovali před osmi lety v sedmém kole a v NHL mu dali poprvé šanci během sezóny 2006-07. Od té doby odehrál vancouverský rodák za Jestřáby 238 utkání. Jednoznačně nejlépe mu vyšla již zmiňovaná mistrovská sezóna, v níž zaznamenal rovných čtyřicet bodů.

K tomuto výkonu se v dalších dvou letech pokusil alespoň přiblížit. Nejprve zaostal o čtyři body, loni ve Washingtonu o sedm. V americké metropoli ale poprvé v kariéře bez jakékoliv absence odehrál kompletní sezónu a stanovil si nové osobní maximum alespoň v počtu střel vyslaných na soupeřovu bránu (133). Ve Washingtonu nicméně nemají důvod si na Brouwerovy výkony stěžovat, deváté místo v ligové tabulce podle počtu rozdaných hitů (247) je dostatečně dobrou vizitkou.

„Myslím, že mám za sebou dobrou sezónu. Snažil jsem se porozumět si s novými spoluhráči. Jsem univerzálním hráčem, který může putovat sestavou a nastoupit tam, kde ho trenéři zrovna potřebují. Samozřejmě bych se rád ještě zlepšil, zejména v ofenzívě. Doufám, že se mi bude dařit na jakémkoliv místě, kam mě nový trenér Oates postaví,“ vyzpovídal se Brouwer po podpisu smlouvy.

Ta je postavena takřka rovnoměrně po celou dobu svého trvání, jen s mírným platovým nárůstem ze 3,6 mil. dolarů první rok přes částku o 50 tisíc vyšší ve druhé sezóně a 3,75 mil. dolarů na závěr. Než ale kontrakt vstoupí v platnost, bude sedmadvacetiletý křídelník vyplácen ještě podle starého, v aktuální sezóně tedy dostane 2,35 miliónu.

„O smlouvě jsme jednali během léta a obě strany měly zájem se dohodnout,“ přibližuje zákulisí pracovních rozhovorů. „Čekáme s manželkou za pár týdnů narození miminka, takže jsme to chtěli mít vyřešené. Mám před sebou ještě rok staré smlouvy a potom tři roky navíc, takže se tu můžeme s rodinou usadit. Ve Washingtonu se nám líbí, nebylo nikterak těžké rozhodnout se setrvat. Navíc se mi líbí, kam směřuje náš tým.“

LEDOVÁ TŘÍŠŤ

21:38 / 15.09. - Příští léto, po vypršení stávající smlouvy mezi Nashvillem a obráncem Kevinem Kleinem, začne být sedmadvacetiletý zadák vyplácen podle nového, dnes dojednaného kontraktu. Zní na pět roků a 14,5 miliónu dolarů. V prvních třech sezónách dostane Klein po třech miliónech, ve zbývajících dvou o 250 tisíc méně.

21:34 / 15.09. - Podle zástupce komisaře NHL Billa Dalyho se nedá očekávat, že by v posledních hodinách platnosti staré kolektivní smlouvy došlo k jednáním mezi ligou a hráčskou asociací NHLPA. "Mluvili jsme se zástupci unie dnes dopoledne a protože nemají co nového nabídnout ani se nijak nevyjádřili k naší poslední nabídce, setkání by nepřineslo nic nového," uvedl Daly. "Jsem si jistý, že v nadcházejících dnech zůstaneme ve spojení."

20:34 / 15.09. - Je velmi nepravděpodobné, že by se před vypršením stávající kolektivní smlouvy domluvili se svými kluby na nových kontraktech obránci P.K. Subban (Montreal) a Michael Del Zotto (NY Rangers) a útočníci Evander Kane (Winnipeg) a Ryan O'Reilly (Colorado).

20:31 / 15.09. - Případnou výluku stráví v AHL mimo jiné také držitel Calderovy trofeje z roku 2011 Jeff Skinner (Carolina) a nejproduktivnější edmontonský hokejista posledních dvou sezón Jordan Eberle, stejně jako jeho spoluhráč Ryan-Nugent Hopkins. New Jersey posílá na farmu Adama Henriquea a Adama Larssona.

20:23 / 15.09. - Mezi hráči, kteří dnes byli kluby NHL vráceni do svých juniorských týmů, jsou také čeští útočníci ve službách Dallasu Radek Faksa a Matěj Stránský. Na farmy se stěhují Tomáš Kubalík (Columbus), Tomáš Vincour (Dallas), Petr Mrázek a Andrej Nestrašil (Detroit), Radko Gudas a Ondřej Palát (Tampa Bay) a Tomáš Kundrátek (Washington).

20:09 / 15.09. - Buffalo nabídlo dvouletý kontrakt mladému útočníkovi Tyleru Ennisovi, kterému vypršela nováčkovská smlouva s klubem. Edmontonský rodák si podle nového ujednání vydělá celkem 5,625 mil. dolarů. Ennis loni vynechal 34 zápasů kvůli problémům s kotníkem, předchozí sezónu odehrál kompletní. V NHL nasbíral ze 140 utkání 92 bodů.

20:04 / 15.09. - Útočník Milan Lucic prodloužil o další tři roky smlouvu s Bostonem, od sezóny 2013-14 si každý rok vydělá šest miliónů dolarů. Stane se tak druhým nejlépe placeným hráčem Medvědů po kapitánovi Zdenovi Chárovi. V minulé sezóně Lucic ziskem 61 bodů zaostal jen o bod za svým osobním maximem z mistrovského ročníku 2010-11.

07:00 / 15.09. - Běloruský útočník Andrej Kosticyn se nechystá hrát v příští sezóně v NHL, ani kdyby ji neohrozila výluka. Bývalý hráč Montrealu a Nashvillu se dohodl na smlouvě s klubem KHL Traktor Čeljabinsk. Dres stejného týmu oblékne v případě výluky také obránce Los Angeles Vjačeslav Vojnov.

ANKETA
FACEBOOK NHL.CZ