Můj vnitřní Dobby

Někdo má své vnitřní dítě, já mám vnitřního Dobbyho. Kdybych si mohla vybrat jednu věc, kterou mohu ve své hlavě vypnout, byly by to jeho výčitky. Otravují mi život, pozitivní motivaci nepřinášejí a jen mně utvrzují v tom, jak jsem neschopná.

Například ráda chodím do fitka. Nebo na masáž. Pedikůra je v podstatě nutnost. Ale jak si obhájit sama před sebou, že opouštím své děti a jdu dělat něco pro sebe? Když jdu do práce, jsem užitečná, protože vydělávám peníze pro rodinu. Ale nechat děti s hlídací slečnou a jít na masáž je pro mého sebemrskavého domácího skřítka v hlavě ta nejlepší potrava.

Milý Dobby, jak já Tě chápu...

Já vím, většina lidí si při čtení tohoto článku bude ťukat na čelo. Spokojená matka = spokojené dítě, tak co řeším. Bohužel, můj Dobby je vynalézavý.

 Kdybych nebyla neschopná, nepotřebovala bych tyto vymoženosti. Nohy bych si drbala pemzou každý den a pedikůra by nebyla nutná. Kdybych byla schopná nežrat, nemusela bych makat ve fitku. A měla bych víc běhat kolem dětí, to je tělocvik, který by mi měl na udržení váhy stačit. Asi kolem nich málo běhám – jsem líná. Masáž je zbytečný luxus, kdybych neprokrastinovala každý večer u počítače, nebolely by mě záda a nepotřebovala bych masáže. Vydržela bych dvě hodiny stavět lego a nenudila bych se u toho. Vždyť jsem se svými dětmi, co jsem to za matku, že si neužívám každou vteřinu…

Nejhorší je, že tyto výčitky mě stejně nedonutí k nějaké změně. Ta u mě přichází spíš z pozitivních podnětů. Jsou mi prostě úplně k ničemu. Ty věci, které mi můj Dobby vyčítá, dělám dále a jako bonus si za ně několikrát vynadám. Potřebovala bych někoho, kdo mě příště bude držet, tak jako Harry Potter Dobbyho.

Kdybych se místo mlácení se do hlavy raději rozhlédla kolem sebe a zajímala se o ostatní lidi. Já se sobecky hrabu ve svém loserovství, místo abych dělala něco užitečného. Třeba aspoň umyla nádobí od večeře… Vidíte to, už je tu zase Dobby! On je prostě opravdu vynalézavý. Ach jo.

 

2 komentáře u “Můj vnitřní Dobby

  1. :D to je blbý, ten tvůj Dobby je ale vynalézavá mrcha :D Já si teď snažím rozmyslet, co udělat se svou touhou mít všechno dokonale vyžehlené, udělala jsem si na tom závislost. Co na tom, že jako zlatnice nesnesu perfektně nevyleštěný šperk, teď jsem nesvá, když nemám perfektně vyžehlené oblečení. Naštěstí jsem se zatím nedopracovala k tomu, abych si oblečení žehlila každé ráno, ale pěkně mě ty malé pokrčené místa sáčka v loktech štvou :)

    Jinak na Dobbyho bych doporučila pustit si do hlavy dr. House. Toho tam mám zase já, jako svého osobního učitele sobectví :)

    • Díky za tip! Na dr. House na tomto blogu určitě dojde! Mimo jiné je to podle mě nejvíc sexy muž této planety:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>