1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 16:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Boško Vukušić (Zagreb), Mladen Lončar (Virovitica)
Osijek Osijek
Dino Špehar 85'
1:1(0:0) Slaven Belupo
Mladen Pelaić 73' (ag)
Slaven Belupo

Špehar spasio bijelo-plave

Susret u Gradskom vrtu između Osijeka i Slavena završio je bez pobjednika rezultatom 1:1. Gosti su poveli autogolom Pelaića, a bod domaćinima osigurao je 16-godišnji Dino Špehar koji je postigao prvoligaški prvijenac i na taj način prikrio brojne slabosti u igri Osječana...

Obje momčadi krenule su poprilično mlako i bezidejno. Prva opasnost zbila se u 10. minuti i to pred gostujućim vratima kada je Maglica dobro uposlio Miličevića koji se našao u izglednoj situaciji, no njegov udarac je otišao visoko iznad grede.

Gosti su odgovorili u 13. minuti - Vojnović se sjurio sam prema Kardumu, obišao ga i pucao, no s crte je očistio Pelaić i tako spriječio siguran pogodak. Gosti su preuzeli terensku inicijativu i djelovali bolje u narednom periodu. Poljak je s boka ubacio na peterac gdje se nalazio Vojnović koji tuče glavom, no Kardum je bio siguran.

Osječani su sve više preskakali igru i sve češće ubacivali visoke "svijeće", no bilo je to bez većih opasnosti za vratara gostiju Rodića. Gosti su ponovno zaprijetili u 36. minuti i to iz prekida. Bagarić je ubacio s lijeve strane, Kardum nespretno reagirao, no na njegovu sreću, lopta mu je ostala među nogama.

U 42. minuti sijevnula je nova obećavajuća kontra gostiju - Kokalović je probio po boku i uposlio Mujanovića koji nije stigao do lopte. Samo minutu kasnije, Milardović je izbio sam na Karduma i pucao, no Kardum je spasio domaćine. Bila je to ujedno i posljednja prigoda iz prvih 45. minuta u kojem su gosti imali više od igre.

Karačić je svojim igračima očitao lekciju o borbenosti, a to se odmah uočilo početkom nastavka jer su Osječani krenuli znatno odlučnije, no bez konkretnog učinka. U 54. minuti gosti iz Koprivnice još jednom su promašili stopostotnu prigodu. Gregurina je pretrčao dvojicu Osječana, ušao u šesnaesterac i tukao, ali Kardum je ponovno izvrsno reagirao.

Gosti su i dalje bili opasniji - u 68. minuti Poljak je izvrsno ubacio, a Lukačević spriječio siguran pogodak ispred Vojnovića. Kad već gosti nisu uspjeli pogoditi mrežu Karduma, pomogli su im domaćini - u 73. minuti Vojnović je po tko za koji puta ušetao u šesnaesterac, ubacio na peterac, a Pelaić pogodio vlastitu mrežu za zasluženo vodstvo Slavena.

U trenutcima kada se činilo da gosti sigurno grabe do pobjede, domaćini su stigli do izjednačenja. U 82. minuti Kvržić je prošao po boku i centrirao točno na glavu mladog Dine Špehara koji je postigao svoj prvoligaški prvijenac.

Nakon izjednačujućeg pogotka Osječani su u posljednjim minutama pokušavali ono što nisu veći dio utakmice, a to je stvoriti pritisak na zadnju liniju gostiju. Ipak, do kraja susreta igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez većih opasnosti za vratare. Gosti su djelovali organiziranije i oni su ti koji mogu žaliti za preostala dva boda.

• Sportnet Klub
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • tomica4ever   13.11.2010. u 21:08
    pa tako i treba Slavena kad su podcjenili cijelu ligu.... a sad se bore za ostanak!!!

23.10.2012. 16:38
Milin: "Sezona nije na izmaku, situacija Zadra nije toliko alarmantna"
23.10.2012. 15:05
Dinamova dopadljivost i Hajdukova mješavina ponosa i tuge
22.10.2012. 17:35
Handžić s potresom mozga, Bevabu stradala arkada
22.10.2012. 19:31
Glumac: "U Hajduku sam dobio jednu priliku u šest mjeseci. Imam motiv, želim pokazati što znam"
22.10.2012. 18:43

Slične vijesti

Velika poljudska ljubavna romansa i još jedna Vulićeva pozitivna šok-terapija
22.10.2012. 15:07
Mršić: "Presudio je rani pogodak, no Osijek je opasno živio"
21.10.2012. 14:00
Ferenčina: "Uopće me ne zanima trese li mi se stolica"

Juriš

Je li sudački kriterij počeo uništavati smisao košarke?

Juriš
Piše: Bernard Jurišić

Packe

Odabrati deset najboljih nogometaša u samostalnoj Hrvatskoj nije lako. No, prvo mjesto nije upitno.