zondag 28 oktober 2012

Tags

Biografie

Frans Timmermans

donderdag 17 juni 2010 16:14

Frans Timmermans

Drs. Franciscus Cornelis Gerardus Maria (Frans) Timmermans, geboren te Maastricht, 6 mei 1961
Politieke partij: PvdA

Functie

Lid Tweede Kamer PvdA (vanaf 17 juni 2010)

Opleiding

  • Saint George's English School te Rome (1972-1975)
  • Vwo Rooms Katholiek Bernardinus College te Heerlen (1975-1980)
  • Franse letterkunde aan de Katholieke Universiteit Nijmegen (1980-1985)
  • Europees recht aan de Universiteit van Nancy (1984-1985)

Vorige functies

  • Ambtenaar directie Integratie, ministerie van Buitenlandse Zaken (1987-1990)
  • Tweede secretaris Nederlandse ambassade te Moskou (1990-1993)
  • Ambtenaar directoraat-generaal voor Ontwikkelingssamenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken (1993-1994)
  • Medewerker eurocommissaris Hans van den Broek te Brussel (1993-1995)
  • Medewerker Max van der Stoel, Hoge Commissaris van de OVSE (1995-1998)
  • Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal van de PvdA (19 mei 1998 - 21 februari 2007)
  • Staatssecretaris van Buitenlandse Zaken (22 februari 2007 - 23 februari 2010)

Nevenfuncties

  • Docent Clingendael-Instituut (sinds 1995)
  • Bestuurslid Europese Beweging Nederland
  • Bestuurslid Stichting Prinsjesdagontbijt
  • Vertegenwoordiger namens de Tweede Kamer in de Europese Conventie voor de Europese Grondwet (2002-2003)

Persoonlijk

  • Zoon van kanselier bij Buitenlandse Zaken
  • Rooms-Katholiek

Uitspraken

'De PvdA wil geen kiezers winnen met de "martelkwestie".'

Adres

PvdA Tweede-Kamerfractie
Postbus 20018
2500 EA Den Haag
Telefoon: 070-3183025
Email-adres: f.timmermans@tweedekamer.nl
Website: Persoonlijke pagina Tweede Kamer



advertentie