Novinky

MČR agility Liberec

9.-10.11. jsme trávily s Adélkou víkend na našem prvním MČR agility v Liberci. Konalo se v Tipsport areně, kde se konalo i MS, takže jsme si to nemohly nechat ujít. Jel s námi i páníček, takže jsme měly i značnou podporu :-) . Přijeli jsme o den dřív a šli se všichni projít ještě s Káťou na výlet na Ještěd. V sobotu a v neděli se závodilo. Běžely jsme družstva i jednotlice. Družstva se nám moc nepovedla, ale za to v jednotlivcích jsme zaběhly jak jumping, tak i agility čistě.  Bála jsem se, aby Adélka nebyla ve stresu z nové haly či jiného povrchu, ale byla i v neděli večer po dvou dnech v šatně v budce krásně namotivovaná, hrála si a běžela, jak nejlépe uměla. Měla jsem z ní radost.  Díky oboum čístým běhům nám vyšlo 22.místo z 88 13 small týmů, takže spokojenost na to, že je to “budlo” :-) . Samozřejmě, že máme ještě se hodně co učit a dodělávat, takže hurá na další tréninky :-) .

Video z akce je na http://www.youtube.com/watch?v=Fqq2vIX7vbg&feature=plcp

V prosinci plánuji dát Adélce měsíční pauzu od agility, takže budeme posilovat na míčích, chodit na procházky, cvičit různé psí triky. Tento rok, již žádné závody neplánujeme.

Léto 2012

Celé léto jsme si opravdu užily. Trávily jsme ho hlavně u vody a dlouhými procházkami v lese. Od agility jsme měly spíše pauzu a věnovaly se jiným cvičením. Přeci jen ale jsme byly týden na psím táboře:-). Káťa byla v červnu na operaci pately. Vše dopadlo dobře a Káťa si dopřává pořádné rekonvalescence v podobě plavání a procházek tak, aby noha opět nasvalila. V plánu je začít zpátky pomalu s agility ke konci září, tak uvidíme:-). Adélku čekají v neděli závody v Havlovicích, tak jsme zvědavá, co po prázdninách bez tréninků předvede…

Víkendovka s Janou Kořínkovou

Máme za sebou seminář s Janou Kořínkovou, který se konal od čtvrtka 12.4. do neděle 15.4 v Krupce u Teplic. Ve čtvrtek a pátek probíhala pozitivní motivace, kde jsem byla jako divák a náležitě si to užívala. Mezi tím jsem si hrála a cvičila s holkama:-). V sobotu a v neděli bylo agi, které jsme si s Adélkou opravdu užily. Až na deštivé a studené počasí, které bylo v neděli. Společnost lidí i psů byla dokonalá! Běhalo se dle metodiky M.Klimešové, takže paráda :-) . Ovšem nejvtipnější byla “spontánní” Péťa od Pavly, která nás každé ráno probouzela :-)

Video z agility zde

Dvojzkoušky Svojetice 17.3.

Za konečně slunečného počasí jsem vyrazily na dvojzkoušky do Svojetic. Kapacita byla naplněná, takže jsem počítala s tím, že tam strávíme celé odpoledne. Vzala jsem s sebou i Káťu a s tou si užívala vycházky v lese:-).

První zkouška byla celkem dost technická, ale stejně jsem nejvíc řešila kladinu..drama zastaví nebo nezastaví ?? Po kladině byla zatáčka ostře vzad a já tedy nedobíhala s Adélkou až nakonec kladiny a zůstávala o krok vzad, a to Adélce ještě dělá problémy. Takže se mi zastavila všema čtyrma na zóně, tak jsem si hold musela pár vteřinek počkat bez pomoci pohybu, než jí to v té hlavě docvakne. Docvaklo tak za pět vteřin, tak jsem jí vypustila a tam jsem měla křížit před psem a moje trochu zpomalená reakce způsobila, že Adélka byla na druhé straně než jsem chtěla a křížit jsem nestihla :-D …takže disk. Pak jsme si doběhly hezky bez problému v plné rychlosti:-)

Po dvou hodinách, než doskákalo dvakrát všech 35 borderek, jsme běžely druhý běh. Bylo tam několik pastiček, ale jinak to bylo běhavější než první zkouška.  Kladina byla až na konci.. Adélka ji měla zpomalenou, ale zastavenou, takže spokojenost. Nejdřív musí být stoprocentně zastavovaná a pak budeme řešit rychlost..takže z druhého běhu nám vyšel čistý běh, první místo a tudíž další splněná zkouška:-).

Video je ze závodů je zde.

Seminář Pozitivní motivace s M.Klimešovou 18.-19.2.

O tomto blátivém víkendu jsme s Káťou trávily čas na semináři Pozitivní motivace s Martinou Klimešovou. Konalo se to v Žižicíh, takže nedaleko a mohly jsem ráno dojíždět. Každopádně to byl nejpřínosnější psí seminář, co jsem zatím absolvovala. Spoustu věcí mi do sebe zapadlo a pochopila jsem je.  Tím pádem mi vzniklo mnohem víc práce než jsem si myslela :-) ..Co se týče Káti tak byla úžasná…hrála si, šejpovala jako o život a dokázala přepínat mezi excitací a klidem. Samozřejmě, že s ní mám spoustu co dodělávat a přeučovat, ale na to, co jsem jí naučila, nebo spíš nenaučila, se chovala hezky. Každopádně jsme se rozhodla, že na příští seminář, kterým jsou Přivolávačské hry s K.Lerlovou si vemu Adélku, aby to pro mě bylo těžší..protože s Káťou zatím vím, co mám dál dělat a jen jen na mě, jestli na tom zamakám nebo ne..ale Adélka je přeci jenom o trošku zkaženější :-) )…