Równowaga kwasowo-zasadowa

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby nasz organizm mógł w prawidłowy sposób funkcjonować, musi być zawarta w nim równowaga kwasowa-zasadowa. Kiedy zostanie zaburzona tzn. kiedy w naszym ciele będzie więcej kwasów niż zasad, wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy. Niestety współczesna medycyna jest bezsilna w walce z nimi.

Czytaj dalej

Acydoza

Niestety w dzisiejszych czasach większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na acydozę. Obecnie niezbyt dobrze znaną chorobę ludzkości. Dlaczego? Ze względu na jej powszechne występowanie, a także na nie wiedzę ludzi w tym temacie. Na acydozę cierpią nie tylko osoby starsze, ale i również dzieci. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że acydoza została uznana za coś „zupełnie” normalnego.  Za schorzenie z którym każdy musi sobie „jakoś” poradzić. Ale czy to jest normalny stan rzeczy? Moim zdaniem nie!

Czytaj dalej

Woda zjonizowana niszczy cukrzycę

Nie wiem czy wiesz, ale woda zjonizowana jest jedną z najlepszych wód jakie istnieją jeśli idzie o jakość. Woda alkaliczna, bo tak właśnie inaczej nazywa się woda zjonizowana ma wiele prozdrowotnych działań. Przede wszystkim zapobiega ona powstawaniu cukrzycy w naszym ciele, a także pomaga z nią walczyć, kiedy już zapadniemy na nią. Jak udowadniają badania naukowe przeprowadzone przez Niemieckich i Japońskich naukowców systematyczne picie wody alkalicznej nie tylko zmniejsza poziom insuliny we krwi, ale i także powoduje, że cukrzycy mogą żyć niemal bez żadnych większych problemów. Niestety cukrzyca staje się w dzisiejszych czasach co raz to bardziej popularna, i co gorsza cierpią na nią nie tylko ludzie w podeszłym wieku jak było to niegdyś, ale i również osoby młode, a ich liczba rośnie w zastraszającym tempie. Do cukrzycy przyczynia się – oprócz rzecz jasna tej wrodzonej, wiele czynników. Między innymi zła dieta, brak ruchu, a także stres.

Czytaj dalej

Sport a woda zjonizowana

Wiele sportowców zastanawia się nad tym czy pod czas treningów mogą pić wodę jonizowaną? Oczywiście, że tak. Oni powinni tym bardziej ją pić ze względu na swój intensywny tryb życia, a także wyczerpujące treningi. Jeśli sportowiec ćwiczy – przygotowując się do zawodów uwierz mi, że czeka go wiele godzin intensywnego treningu, który najczęściej kończy się zakwasami.

Czytaj dalej

Woda zjonizowana jako najlepszy suplement diety

Nie wiem czy wiesz, ale woda zjonizowana jest nazywana przez wielu ludzi suplementem diety, który jest jedyny w swoim rodzaju i co za tym idzie bardzo korzystny dla naszego organizmu. Jak zapewne wiesz z lekcji chemii woda stanowi podstawę naszego życia. Bez niej człowiek nie przeżył by nawet tygodnia. Wszystkie komórki w naszym organizmie wręcz „kąpią się” w wodzie.

Czytaj dalej

Żywa woda a odchudzanie

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę tego, ale wiele osób, kiedy myśli o odchudzaniu – zastanawia się ile czeka ich wy życzeń w drodze do upragnionej sylwetki. Niestety każda osoba, która chce się odchudzić musi się z nimi liczyć. Pod czas odchudzania należy przede wszystkim zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia, a także dopilnować, aby jedzenie, które jemy było jak najwyższej jakości. Odpowiednia dieta to połowa sukcesu, no i oczywiście ćwiczenia fizyczne również są bardzo ważne. Jeśli nie zadba się o któryś z tych elementów, wtedy nasze odchudzanie może skończyć się nie powodzeniem. Jaką dietę należy stosować podczas odchudzania?

Czytaj dalej

Woda chlorowana

Woda chlorowana, to taka, która nie jest niezbyt korzystna dla naszego organizmu. Dlaczego? Między innymi dlatego, że pijąc tą wodę możemy swojemu ciału wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dlaczego? Otóż, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie powinnyśmy dokładniej się przyjrzeć jej składowi. Owa woda składa się oprócz soli mineralnych, również z dodatkowych toksycznych substancji takich jak chlor czy też fluor.

Czytaj dalej

zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu jest to niezbyt dobre zjawisko. Najczęściej występuje u ludzi, którzy jedzą zbyt dużo jedzenia obfitego w kwasy. A kwasy w naszym ciele nie są zbyt pożądane. Aby w naszym ciele wszystko było w jak najlepszym porządku musi zostać zachowana równowaga kwasowo-zasadowa. Kiedy zostanie ona rozchwiana może to doprowadzić do wielu schorzeń. Między innymi nadciśnienia, wysokiego cholesterolu, miażdżycy, zawału serca a nawet nowotworów.

Czytaj dalej

Woda jako źródło życia

Wielu z nas nawet nie ma bladego pojęcia o tym jak bardzo ważna jest woda dla naszego ciała. Bez niej po prostu nasze ciało nie było by wstanie w prawidłowy sposób funkcjonować. Co gorsza,  ubytek 1% wody w naszym organizmie sprawia, że odczuwamy pragnienie, ale przy ubytku około 10% zaczynają pojawiać się różne „dziwne” objawy, między innymi: zaczyna puchnąć język czy też pojawiają się zaburzenia nerwowe.

Czytaj dalej

Lecznie wodą alkaiczną

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale woda alkaliczna należy do jednych z najlepszych rzeczy, które mogą Ci pomóc w walce z licznymi chorobami. Woda alkaliczna ze względu na swoje nie prawdopodobne właściwości lecznicze jest stosowana nie tylko w kuchni, ale i również w medycynie niekonwencjonalnej. Jeśli cierpisz na choroby układu pokarmowego czyli wzdęcia, zgagę czy też zaparcia możesz się ich pozbyć raz na zawsze jeśli zaczniesz regularnie ją spożywać.

Czytaj dalej