You Are Here: Home » 2012 » May

NBA / 44 pikët e Rondo nuk mjaftojnë, Miami mund Celtics në shtesë (video)

Miami Heat përmbysën një dizavantazh prej 7 pikësh në fund të pjesës së parë, për të çuar ndeshjen në shtesë ku fituan ndaj Boston Celtics me rezultatin 115-111. Pa dyshim që LeBron James (34 pikë, 10 topa në tabelë) dhe Dwyane Wade (23 pikë, nga të cilat 8 në shtesë) dhanë një ndihmesë shumë të madhe për kampionët në fuqi të Konferencës së Lindjes ...

Read more

Lampard jashtë këtij Europiani

Frenk Lampard nuk ja doli dot të ishte në këtë kampionat Europian. Mesfushori  i Çelsit dhe i kombëtares angleze nuk do të jetë pjesëmarrës në Euro 2012 për shkak të një problemi muskular në kofshë gjatë stërvitjes të së mërkurës me skuadrën e tijë.Mjeket pas analizave të së enjtes deklaruan që qendër fushori do mund të rikuperohet totalisht vetëm pas kampionatit. Vëndin e tijë të lënë bosh në skuader do ta ...

Read more

Joachim Low: Dështimi nuk është një opsion për Gjermaninë

Joachim Low ka insistuar se dështimi nuk është një opsion për Gjermaninë në Kampionatin Europian të kësaj vere, por shtoi kombëtarja e drejtuar prej tij nuk do t'i nënvlerësojë kundërshtarët e saj. 52-vjeçari mendon se rivalet e tilla si Holanda, Portugalia dhe Spanja kanë po aq shumë cilësi sa lojtarët nën urdhërat e tij ...

Read more

Monti: Të pezullohet futbolli në Itali për 2-3 vjet

Kryeministri Mario Monti sugjeroi të martën se futbolli italian duhet të pezullohet për dy deri në tre vjet pas skandalit më të fundit të trukimit të ndeshjeve që tronditi ekipin kombëtar dhe dëmtoi sërish imazhin e sportit në vend vetëm një javë para kampionatit evropian. ...

Read more

Drejtuesit e Rizesporit:Do ta shesim Zeqirin

Hair Zeqiri do të largohet nga skuadra e Rizesporit në kampionatin turk të futbollit. Lajmi është bërë i ditur nga uebsajti turk gunebakis.com.tr, i cili i referohej një deklarate të drejtuesve të klubit. ...

Read more

Quaresma: Topin e Artë e meriton C. Ronaldo

Sulmuesi i krahut i Beshiktash,  Ricardo Quaresma, është i mendimit se shoku i tij i skuadrës në kombëtaren portugeze, Cristiano Ronaldo do të jetë një fitues i denjë për çmimin "Topi i Artë" (Ballon d'Or). ...

Read more

Humb Prishtina, titulli vendoset javën e fundit

Kampionati i Kosovës në futboll do të vendoset në javën e fundit, pasi derbin e xhiros së parafundit e fitoi Trepça ‘89 kundër Prishtinës me rezultat 1:0. Prishtinës i është dashur vetëm një pikë për ta festuar titullin në Mitrovicë, por edhepse me njëlojtar më pak , mitrovicasit arritën që në minutat e fundit të shënojnë. Pas këtij takimi, Trepça ‘89 i është afruar vetëm një pikë Prishtinës dhe kampionati ...

Read more

Casillas thyen rekord me Spanjën!

Portieri i Real Madrid Iker Casillas ka vendosur një rekord të ri në futbollin ndërkombëtar, pas fitores 4-1 të Spanjës ndaj Koresë së Jugut në një ndeshje miqësore. ...

Read more

© 2012 - asport.info

Scroll to top