Дзяк Георгій Вікторович

Георгій Дзяк  
Вчений у галузі кардіології та терапії, педагого, академік Академії медичних наук України (1997), доктор медичних наук (1981), професор (1983), заслужений діяч науки і техніки України (1992), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2003).

Народився 20 березня 1945 року в м. Дніпропетровськ. Закінчивши в 1968 році Дніпропетровський медичний інститут (тепер Дніпропетровська державна медична академія), Г. В. Дзяк вступив до аспірантури на кафедру факультетської терапії. У 1970 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему "Особливості зовнішнього дихання і кардіогемодинаміки у спортсменів-плавців, підводників і водолазів". З цього часу починаються його інтенсивна і лікарська, і педагогічна діяльність, не припиняється науковий пошук. У 1980 році успішно захищає докторську дисертацію на тему "Гіпертрофія і дистрофія міокарда як наслідок гіперфункції серця". З 1979 року Г. В. Дзяк завідує кафедрою госпітальної терапії, з 1996 — ректор Дніпропетровської державної медичної академії.

  Академія
  Дніпропетровська
державна медична академія
Один з провідних учених в галузі ревматології та кардіології. Основні напрями наукової діяльності: внутрішні хвороби, кардіологія, ревматологія. Ним досліджено механізми адаптації хворих ревматичними вадами серця, охарактеризовано типи порушень легеневого та серцевого кровообігу, запропоновано засоби профілактики і лікування хворих на ревматизм, вивчено особливості порушень серця при гіпертонічній та ішемічній хворобах серця.

Автор понад 500 наукових праць, в тому числі 19 монографій, 2 підручників, 15 навчальних посібників з проблем ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, пороків серця, ревматоїдного артриту; 18 винаходів, 21 патенту. Підготував 17 докторів та 67 кандидатів медичних наук.

Георгій Вікторович — головний редактор електронного наукового фахового видання "Морфологія" та наукового журналу "Медичні перспективи", заступник головного редактора "Українського кардіологічного журналу", член редколегій і редакційних рад науково-практичних журналів "Буковинський медичний вісник""Клінічна фармація""Кровообіг та гемостаз""Лікарська справа""Серце і судини""Сучасна гастроентерологія""Український терапевтичний журнал".

Внесок Г. В. Дзяка в науку й охорону здоров'я неодноразово відзначався урядовими нагородами: орденом "За заслуги" III ступеня (1997), II ступеня (2001), медаллю "За заслуги в охороні здоров'я" імені М. Д. Стражеска (2001). Г. В. Дзяк нагороджений золотою медаллю Альберта Швейцера за великі заслуги в справі гуманізму і медицини, орденом "Святого Станіслава" IV ступеня (2001). Ім'я Георгія Вікторовича відоме за межами нашої країни. Йому присвоєно звання Академії медицини Польщі, він є членом Європейського кардіологічного товариства, дійсним членом Петровської академії наук і мистецтв Росії, Міжнародної професорської асоціації.


Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Київ
www.nbuv.gov.ua