Львів

За останні кілька років Львів заслужено став одним із центрів інформаційних технологій в Україні.

Ще в 2009 році компанія KPMG визнала Львів одним із найбільш перспективних міст для розвитку аутсорсингу в галузі IT-індустрії.

Серед основних переваг Львова на міжнародному ринку ІТ були названі:

Львів на карті Європи

Нижчі витрати на входження на ринок, порівняно зі столицею Києвом чи іншими європейськими містами

Висока якість людських ресурсів: 2 висококласних університети щорічно випускають тисячі кваліфікованих спеціалістів

Культурна близькість: Львів достатньо довго був частиною Польщі і культурно ближчий до Європи, ніж інші українські міста

Розміщення: Львів розташовний близько до важливих європейських бізнес центрів – Берліну, Цюріху та Амстердаму

Інфраструктура: В звязку з проведенням ЄВРО 2012 очікується значне покращення існуючої інфраструктури

Кожного року місто отримує близько 150 млн доларів від ІТ галузі. Відповідно, в своїй Стратегії розвитку міста, затвердженою міською радою в 2010 р., Львів визначив ІТ одним із пріоритетних напрямків.

Людський капітал в сфері ІТ

За різними оцінками в секторі інформаційних технологій залучено більш ніж 6 тисяч працівників, і їхня кількість щорічно зростає.

ІТ спеціалісти

Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають понад 1000 ІТ спеціалістів. Також, протягом останніх років українські студенти постійно займають переможні місця на міжнародних змаганнях. Україна є четвертою серед країн світу з найбільш компетентними ІТ професіоналами, згідно з доповіддю “Глобальне IT IQ” від BrainBench.

Темпи розвитку галузі у 2010-2015 роках прогнозуються в середньому на рівні 20%, що становить від 800 осіб у 2010 році до майже 2000 осіб у 2014 році щорічної потреби галузі у кваліфікованих ІТ-спеціалістах.

Детальний розгляд ситуації з набором на ІТ спеціальності в ВУЗах Львова читайте в дослідженні, яке Кластер провів в лютому 2011 р.

У Львові також є чотири тренінгових ІТ центри:

Загалом, у Львові працює 25% усіх програмістів України!

Ринок ІТ у Львові

На середину 2011 р. у Львові нараховується понад 30 ІТ компаній, які працюють в напрямках розробки програмного забезпечення, аутсорсингу та веб-розробки.

Бізнес центри у Львові

Більшість ІТ компаній мають досвід роботи з європейськими та американськими клієнтами, як наприклад – Boeing (BA), DaimlerChrysler (DCX), General Electric (GE), Citibank (C), and NASA.

Найвідоміші львівські ІТ компанії, з українськими власниками – SoftServe з більш ніж 1500 програмістів, Eleks з понад 270, та DevCom з понад 60 працівників.

Протягом останніх кілька років кількість західних компаній, які вже скористалися можливостями в регіоні, різко зросла.

Серед компаній, які активно працюють в місті, є американська Lohika Systems, Inc., німецький N-iX, іспанські  Grupo Delaware та Ulybin, датська Mita-Teknik. Тільки ці компанії наймають близько 450 працівників на постійній основі, та 100 фрілансерів.

Ці фірми не лише займаються аутсорсингом для закордонних компаній, але й надають послуги внутрішньому ринку. Очікується, що кількість іноземних компаній у Львові буде постійно зростати.

Ринок бізнес послуг у Львові

У вересні 2010 року компанія Nestlé оголосила про створення у Львові Об’єднаного бізнес-сервіс-центру. Цей центр – третій у світі, який обслуговує фінансові операції компанії, зокрема, виплату зарплати, а також займається частиною процесів з управлінням персоналом.

Обсяг послуг, що мають бути надані закордонним компаніям, очікується в розмірі 6 млн доларів США на рік. У кінцевий план проекту у Львові входить обслуговування NBS 20-22 країн Центральної та Східної Європи.

Керівництво NBS стверджує, що Львів обрали для організації центру через низку причин, зокрема, кадровий потенціал, знання іноземних мов населенням, близькість до Європи тощо. Також для Nestlé важлива співпраця з серйозними вищими навчальними закладами, які є у Львові, – для підготовки кадрів.

Міська влада впевнена, що найближчим часом багато іноземних компаній приїдуть до Львова, завдяки комфортності проживання та наближеності до Європейського Союзу.

За матеріалами:

Львівська міська рада, KMPG ‘Ukraine IT Outsourcing Report’, Munk, Andersen and Feilberg ‘Software Development in Ukraine’, Nestle.ua