ProtestFest 2oo6

PRAVIDLA HRY

Cíl hry:

Diskutovat, dovídat se, poslouchat hudbu, navštívit koncert, informovat, shlédnout dokumentární filmy, hrát divadlo, upozorňovat na problémy, prohlédnout výstavu, tančit a zpívat, dělat samostatné akce, hledat souvislosti, hrát si, malovat, bavit se…

Počet hráčů:

Hrát může libovolný počet hráčů.
Čím více hráčů/ek, tím větší šance na vítězství.
Hráči/ky se při hře nestřídají, jednají společně, jeden pro druhého, vzájemně se doplňují a pomáhají si. Hra je kolektivní a jejím principem je solidarita. Vítězí všichni/všechny bavící se hráči/ky.

Průběh hry:

Při startu si hráč/ka vyzvedne dobrou náladu a udělá si volno na celý týden. Zároveň obvolá všechny své známé a pozve je, aby se hry zúčastnili.

Když se hráč/ka zastaví na Filmovém festivalu, tak si dobře všímá, na jaké souvislosti promítané dokumentární filmy upozorňují, a o těchto souvislostech přemýšlí a diskutuje.

Když se hráč/ka zastaví na políčku Food Not Bombs, dá si veganské jídlo a přispěje tak na jídlo pro bezdomovce, užije si párty, shlédne výstavu fotografií a krátký dokument, pobaví se při bezdomoveckém divadle a pozná lidi bez domova.

Při zastávce na políčku Favál se hráč/ka pobaví na příjemné párty z produkce Faval Music Circus.

Při zastavení na poli streetFest navštíví hráč/ka infostánky, zatančí si, koupí si něco v distrech, zapojí se do her a dá si veganské občerstvení, bude diskutovat, vytvoří vlastní autonomní akce a performance a upozorní na společenské problémy, zapojí se do průvodu. K tomu bude mít koncert a party zdarma.

Když hráč/ka přijde na něco, v čem mu/jí politici lžou, kde jsou mu/jí odpírána práva, kdo dává přednost ziskům nad lidskými životy, či kde vládne policejní brutalita, bude o svých zjištěních informovat ostatní hráče - vytvoří transparent, udělá výstavu, postaví infostánek...

Když hráč/ka uvěří státní a policejní propagandě a zůstane lhostejně sedět doma, hry se nezúčastní a bude ho/ji to mrzet až do další hry.

Hra končí ve chvíli, kdy odpadne už i poslední DJ.

-= VSTUPTE =-