Miał 13,74 promila alkoholu we krwi. I przeżył. Rekord świata?

ag
07.08.2013 , aktualizacja: 07.08.2013 15:44
A A A Drukuj
Alkomat

Alkomat (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / AG)

Nieprzytomnego, umierającego z przepicia mężczyznę uratowali strażnicy miejscy z Nowej Dęby. Znaleźli go w rowie przy drodze krajowej w Tarnowskiej Woli i natychmiast wezwali karetkę pogotowia.
Ta historia wydarzyła się 24 lipca br. Patrol Straży Miejskiej z Nowej Dęby patrolował okoliczne sołectwa. W godzinach południowych strażnicy zauważyli mężczyznę leżącego w rowie przy drodze krajowej w Tarnowskiej Woli.

- Próbowali nawiązać z nim kontakt. Ale mężczyzna był całkowicie nieprzytomny, sinobiały, bez żadnego kontaktu. Wezwali zespół jednostki ratownictwa medycznego - mówi Mieczysław Nalepa, komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie.

Lekarz, który przyjechał, w karetce stwierdził brak reakcji źrenic ocznych na światło. Mężczyzna był umierający. Natychmiast zabrano go do szpitala w Nowej Dębie. Gdy wykonano dokładniejsze badania, okazało się, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego i występuje u niego początkowa faza obrzęku mózgu. - W dokumentacji medycznej zostało zapisane, że miał 13,74 promila alkoholu we krwi. Trudno było w to wszystkim uwierzyć. Nie wiem, czy nie jest to rekord świata - zastanawia się komendant.

Lekarze z Nowej Dęby zdecydowali, że mężczyznę trzeba jak najszybciej przewieźć do specjalistycznego szpitala w Rzeszowie. - Mężczyzna przeżył. Wiemy, że to mieszkaniec Alfredówki. Ma około 30 lat i dwoje małych dzieci. Gdy go znaleziono, nie było czasu na legitymowanie go i spisywanie danych - mówi Mieczysław Nalepa.

Na ujawnienie całej historii strażnicy zdecydowali dopiero teraz, bo już wiadomo, że mężczyzna żyje.

ZOBACZ TAKŻE
 • 31
 • 22

Komentarze (154)

 • syngefco

  Oceniono 221 razy 189

  "... że miał 13,74 promila alkoholu we krwi. "

  A czy podejrzany zezwolił na pobranie krwi ? nie ? a więc rekord nie liczy się, według polskich sądów ;)

 • his_dudeness

  Oceniono 193 razy 171

  Gdzieś w Rosji anonimowy Aljosza się uśmiecha i jedzie 15. kolejkę z niedźwiedziem.

 • ollele

  Oceniono 142 razy 126

  Chyba też się uchlam do nieprzytomności aby być tak wzorowo potraktowanym przez nasz NFZ. Od prawie tygodnia skręcam się z bólu w okolicach brzucha a lekarz zapisuje tylko leki jak mówi nie widzi potrzeby skierowania na dodatkowe badania czy na gastrologię :(

 • his_dudeness

  Oceniono 94 razy 86

  Ciekawe jak wygląda proces doprowadzania się do takiego stanu.
  Jakim cudem on pozostał przytomny po tym jak przekroczył 4-5 promili ?

 • niemamkontagazeta

  Oceniono 85 razy 67

  Do księgi Guinessa zgłosić !

 • kafka777

  Oceniono 79 razy 65

  Gratuluje, kolejne osiągnięcie:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX