Feng shui sistema

Kalbėdami apie Feng shui kalbame apie rytų tradicijas. Negalėčiau pasakyti, kad tai tik Kinijos tradicijos dalis. Daugelyje Azijos tautų šis kultūros reiškinys egzistuoja, tik yra kitaip įvardintas. Feng shui pavadinimas susiformavo Kinijoje.

Feng reiškia vėją, o shui — vandenį. Čia nevarginsiu Jūsų tradicijos istorija ir detaliu pavadinimo simbolių aiškinimu tik paminėsiu, jog šios tradicijos amžius gana solidus. Jau rašytiniuose šaltiniuose apie Feng shui meistrus iš vakarinės Kinijos regiono Han dinastijos valdymo metais siekia apie 200 metų pr. m. e., o galutinę arba, kitais žodžiais tariant, kanoninę išvaizdą ir formą mokymas įgavo apie 10-ais musų eros metais. Kaip tik šiuo metu labiausiai išsiskyrė pagrindinės dvi mokyklos: Simbolių mokykla ir Kompaso mokykla.

Šio meno vystymosi pradžioje jo teikiamomis gėrybėmis ir nauda naudojosi tik imperatoriai ir žemių valdytojai, tačiau laikui bėgant menas tapo prieinamas ir plito kituose socialiniuose sluoksniuose. Taip Feng shui tapo viso Rytų regiono neatsiejama dalimi. Tikriausiai daugelis apie tai yra girdėjęs ar net skaitęs populiariai parašytuose straipsniuose ar knygose. Bet kas gi tai yra ištikrųjų? Kodėl praėjus tiek šimtmečių šia patirtimi naudojasi ne tik tokios šalys kaip Japonija, Kinija, Pietų Korėja, bet sistema pasiekė Europos bei Šiaurės Amerikos regionus ? Paslaptis glūdi rytų filosofijoje. Sugebėjimas ne atmesti, o suvokti, pajusti, patirti. Sugebėjimas ne kovoti, o atsipalaiduoti, sugerti, išnaudoti. Todėl ir techninės naujovės, neaplenkusios šio regiono, tik papildo seną tradicinį meną.

Kas yra svarbiausia Feng shui? Į šį klausimą atsakyti yra sunku, kaip ir sunku tvirtai pasakyti kuris ligos simptomas yra pagrindinis. Tik požymių visuma atskleidžia visos sistemos būklę. Feng shui mene svarbu žinoti visas – žemės ir dangaus – kvėpavimo būsenas. Feng shui, kaip ir visų senųjų išminties tradicijų, supratimu žemė ir dangus yra ne šiaip kokia nors abstrakcija, bet reali įasmeninta būtybė. Todėl Feng shui meistras dirbdamas konkrečioje vietovėje bendrauja ne su sienomis ir tuščiomis formomis, bet su gyvomis jėgomis.