Taramayı geç
Güncelleme: 15:01 TSİ 16 Haziran. 2013 Pazar
Sponsor: 
Paylaş

Vali Mutlu: İlaçlı su, kimyasal değil

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TOMA'lardan zaman zaman ilaçlı su sıkıldığını, suda kimyasal madde bulunmadığını söyledi.

ntvmsnbc
Güncelleme: 15:01 TSİ 16 Haziran. 2013 Pazar

İSTANBUL - İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Mutlu, "Huzurlu ortam devam ediyor. Şu an hiçbir bölgede çatışma yok. Güvenlik güçleri her alanda görevlerini sürdürüyor. Taksim ve çevresinde güvenlik önlemleri sürüyor. Toplanmaya izin verilmeyecek.

Saat 16.00 itibarıyla Taksim'de toplanma çağrısı olduğunu paylaşmak istiyorum. Taksim'e yapılacak olan bu ortamdaki her türlü çağrının huzurumuza ve toplumumuzun güvenliğine katkı sağlayıcı nitelikte olmadığını, mevcut şartlar altında Taksim bölgesinde her türlü toplanmaya fırsat vermeyeceğimizi, burada şehrin güvenliği ve insanımızın güvenliği açısından önemli olacağını ifade etmiştim.

Haberin devamı ↓
reklam

Huzur ortamını tesis edebilmek için yoğun tedbirler nedeniyle yaralanmalar oluyor. Göstericiler dün ilk kez silah kullandı. Provakatörler artık silah kullanacak cüreti göstermiştir, 2 polisimiz yaralanmıştır.

Sosyal medya üzerinden yoğun ajitasyon maksatlı haber yayınlandı. Bir kadının TOMA tarafından ezildiği haberleri doğruyu yansıtmıyor. Taksim için yapılan çağrı huzuru bozmaya yöneliktir, halkımız itibar etmemelidir.

'SUDA KİMYASAL YOK'
Emniyet'in kullandığı TOMA'lardan zaman zaman tazyikli suyla birlikte bazı araçlardan ilaçlı su sıkılıyor ama hiçbir şekilde kimyasal su değildir.

Bu tür suların önüne artık vatandaşlar, göstericiler bile alıştı, 'bana da su at' diye rahatlıkla gelebiliyor. Bu suları vatandaşımız da rahatlıkla görebiliyor.

'ÇARŞI'DAN GÖZALTILAR VAR'
Gözaltına alınanlar arasında barikat kurarak, yönlendiren, organize eden, taraftar gruplarının içerisinde pozisyon alanlar da var. Çarşı bir kulübün taraftarıdır. Bu tamamen kişisel bir şey. Çarşı ile özdeşleştirmek yanlış olur.

'GÖSTERİCİNİN MESLEĞİNE BAKMAM'
Bazı doktorlara yönellik gözaltı işlemi var. Göstericilerle hareket ediyorlar. İstanbul dışından gelip olaylarda yer alan doktorlar dikkat çekici. Gösterici, göstericidir; mesleği itibariyle bakmam"

"DOKTORLUKLA İLGİLERİ YOK"
Vali Mutlu son olarak yaptığı açıklamada, gösterilerde 3 doktorun yaralılara yardım ettiği için gözaltına alındığı iddialarıyla ilgili, "Doktor önlüğü giymiş olup, sağlık yardımı yaptığı söylenen şahısların doktorlukla, sağlıkla hiçbir ilgileri yoktur. Hatta birinin 7 ayrı hırsızlık suçu bulunmaktadır" ifadelerini kullandı.

Bu habere puan verin
En yüksek puan alan haberler
Düşük
0.5 puan ver1 puan ver1.5 puan ver2 puan ver2.5 puan ver3 puan ver3.5 puan ver4 puan ver4.5 puan ver5 puan ver
Yüksek

0 kullanıcıdan 0 puan.
Facebook'ta Paylaşılanlar
0 Yorum yapmak için .
olarak oturum açmışsınız. Çıkış?
Gönder
0/1000

reklam