Úvod > Novinky

Víťazná šnúra na čísle 10

Pridané: 07.01.2014    autor: vep

HK Poprad - HC Košice 1:2pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly a asistencie: 43. Mlynarovič (Kroták) – 24. Marcinko (Sojčík), 62. Jenčík (Štrbák, Spilar)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc – Gajan, Smrek, 1794 divákov

HK Poprad: Sidor – D. Brejčák, Suchý (A), Fabian (A), Kurali, Makovský, Gaborčík, Jáchym, Dinda – Sýkora, Stals, Lapšanský – Paločko, S. Takáč, Kroták (C) – Drábek, Mlynarovič, M. Nagy – Gápa, Paukovček, Belluš

HC Košice: Riečický - Macejko, Klouček, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Kolba - Sojčík, Marcinko (A), Svatoš - Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Hrnka, Češík, Gmitter – Matúš Chovan, Boltun, Hinďoš, Jokeľ

Prvá tretina východoslovenského derby síce presný zásah nepriniesla, ale diváci pod Tatrami sa v nej nudiť rozhodne nemohli. Už po necelých štyroch minútach hry mohol nevydarenú košickú rozohrávku potrestať Mlynarovič, ale jeho pokus Riečický bezproblémovo vyrazil. Podobne si mladý gólman počínal aj o niečo neskôr pri Krotákovom zakončení, no aj v tomto prípade predviedol pozorný zákrok. Na opačnej polovici ľadovej plochy mal Sidor veľa práce s Jenčíkovou tvrdou ranou, ale takisto bol úspešný. Do prestávky gól nepadol ani napriek ďalšej Krotákovej tutovke. Domáci kapitán sa rútil do bekhendového zakončenia, ktoré ale na Riečického neplatilo. Do šatní sa šlo za bezgólového stavu 0:0.

Prvý presný zásah videli diváci už po troch minútach hry druhej dvadsaťminútovky. Sojčík potiahol puk do útočného pásma a pretlačil ho pred bránu na Marcinka, ktorý z tejto pozície zaváhať nemohol a nedal Sidorovi šancu na zákrok. Na rozdiel dvoch gólov mohol neskôr zvýšiť Cebák, ale jeho bekhend smeroval mimo priestoru troch žrdí. V druhej polovici tejto tretiny domáci Gaborčík v úniku fauloval Sojčíka, ktorý ale nariadené trestné strieľanie nevyužil. Po dvoch tretinách vyhrávali zverenci trénera Tomka pod Tatrami 1:0.

Záverečná dvadsaťminútovka začala vo veľkom štýle. Poprad sa dostal do veľkej príležitosti, ale Kroták v nej proti nášmu brankárovi neuspel. Podarilo sa to až vzápätí Mlynarovičovi, na ktorého prešla prihrávka popred bránku a po nej prekvapil Riečického. Poprad sa 10 minút pred koncom dostal dokonca do vedenia, ale gólu predchádzal faul na Riečického a preto uznaný byť nemohol. Po riadnej hracej dobe sa nerozhodlo a nasledovalo predĺženie.

V päťminútovom predĺžení košickí hokejisti rozhodli o svojom víťazstve. Po necelých dvoch minútach hry po Štrbákovej strele dopravil do siete vyrazený puk Jenčík a rozhodol tak o zisku dvoch bodov pre Košice.

Aktualizované: 07.01.2014