close

  • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć
  • WIADOMOŚCI

  • 20 lutego 2014

    Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj jest polską kandydatką na stanowisko Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. To jedno z najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych.

    Kandydaturę zaprezentowano 19 lutego br. podczas spotkania z korpusem dyplomatycznym w Warszawie. – Umiejętności negocjacyjne pani Magdaleny Gaj i jej zdolność zyskiwania sojuszników sprzyjają budowaniu w Polsce nowoczesnej struktury informatycznej – powiedział minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski. – Dzięki działaniom pani Gaj należymy do europejskich liderów w dziedzinie internetu mobilnego  –  podkreślił.

     

    Objęcie przez przedstawiciela Polski funkcji Zastępcy Sekretarza Generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego w sposób znaczący wzmocniłoby pozycję naszego kraju w ramach systemu Narodów Zjednoczonych.

     

    Kandydatura pani Magdalena Gaj na to stanowisko jest dla Polski ważna z wielu względów. Przede wszystkim problematyka, jaką zajmuje się organizacja, nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym świecie – zaznaczyła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk, która otworzyła spotkanie. – Ponadto zależy nam na wzmocnieniu obecności Polski na ważnych stanowiskach w systemie Narodów Zjednoczonych – dodała.

     

    Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przedstawiła swoją wizję współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju technologii informacyjnych. Podkreśliła, że już dzisiaj mają one ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczeństw i w coraz większym stopniu decydują o ich przyszłości. – Serwisy internetowe stanowią kluczowe forum dla innowacji i rozwoju. Począwszy od nawiązywania i utrzymywania kontaktów społecznych po dostęp do najnowszych wiadomości; od logistyki po transakcje finansowe; od transportu po turystykę. Niewiele jest dzisiaj obszarów aktywności, które obywają się bez zastosowania narzędzi cyfrowych lub nie zostały przez nie ulepszone. – zwróciła uwagę Magdalena Gaj.

    Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny to najstarsza na świecie organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Należą do niej 194 państwa.

     

    Wybory odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union) w Busan (Republika Korei), w dniach 20 października-7 listopada 2014 r

     

    Biuro Rzecznika Prasowego

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: