(Építők Sporttelep)

1101 Budapest

Vajda Péter utca 38.

Térkép

Az osztrák DIV II. bajnokság elődöntőjében az Amstetten Thunder fogadta a Budapest Hurricanes-t. Az óriási hőségben lejátszott mérkőzés igazi pontzuhatagot hozott, de ez sem enyhítette az időjárást, ami komoly gondot okozott mindkét oldalon.

A Hurricanes remek pocízióból kezdte a mérkőzést Novakov Dávid(#41) visszahordása után. Néhány játékot követően az irányító, Bencsics Márk (#5) futásával szerzett vezetést a Hurricanes. (PAT sikeres, 0-7) A Thunder támadóegysége is szépen építette az első támadását, de a Hurricanes red zone-jában megakadtak, és a negyedik próbálkozásukból sem tudtak first down-t szerezni, így a 15-ös yardvonalon került vissza a labda a vendégekhez. A Hurricanes-nek összesen 4 játékra volt szüksége a következő pontszerzéshez, hiszen Kriston Ádámot (#25) már csak a célterületen belül tudták földre vinni. (PAT sikeres, 0-14) A negyedben még egy-egy drive-ot vezetett mindkét csapat, de pont nem született egyik oldalon sem.

20120616 Hurricanes AmstettenThunder 021 2
A második negyedben a Hurricanes félpályáról indított támadást, és a következő touchdown sem váratott túl sokáig magára, Bencsics Márk 8 yardos futásával szerzett újabb pontokat a címvédő gárda(PAT sikeres, 0-21). A Thunder mindent elkövetett azért, hogy ne szakadjon le, a drive végén az irányító, Lukas Kerschbaummayer (#19) futott touchdownt, majd a kétpontos kísérlet is sikeres volt (2pt. conv. sikeres 8-21).

A rossz kickoffot követően a Hurricanes a 40-es yardvonalról indult és Ujfalusi Ákos (#19) elkapásával rögvest az end zone-ig masíroztak.

Később Igari-Szűcs Tamás (#8) elkapása szállította az újabb touchdownt, amit egy sikeres kétpontos kísérlettel fejelt meg a Hurricanes. (2pt. conv. sikeres,8-29) A két offense igazi adok-kapokba kezdett a második negyedben, így az osztrák csapat szerzett újabb pontokat, Ezúttal Mario Winter(#14) elkapásából (2pt. conv. sikeres 16-29).

A Hurrikánoknak másfél perce maradt, hogy újabb pontokat szerezzen. A támadóegységnek ez pont elegendő volt, Igari-Szűcs Tamás 19 yardos elkapott touchdown-ja már a játékidő lejárta után érkezett, így ez a játék volt az utolsó momentuma az első félidőnek. (PAT sikeres, 16-37)

A második félidőt az osztrák csapat kezdte, és a hosszú drive végén Kerschbaummayer passzából ismét Mario Winter szerzett touchdownt (2pt. conv. sikertelen, 24-37). A Hurricanes-nek azonban ezúttal is volt válasza, Danku Dávid (#32) hosszú futása készítette elő Kriston Ádám második touchdown-ját (PAT sikeres, 24-44). A támadóegységek háborúja tovább folytatódott Christian Klemenz(#29) elkapott touchdownjával (2pt. conv. sikertelen, 30-44).

20120616 Hurricanes AmstettenThunder 498

A Hurricanes offense a hőség ellenére is megállás nélkül robogott, a zászlókkal tarkított drive végén Bodrogi Balázs (#39) elkapásával húsz pontra nőtt a két csapat közötti pontkülönbség (PAT sikertelen, 30-50). Ezúttal a Thunder offense nem tudott faragni a hátrányból, az ellenfél red zone-jában megragadtak. A sikertelen fake field goalt követően 5yardra az end zone-tól kellett átadniuk a támadás jogát a magyar csapatnak. A szorongatott helyzetből könnyedén került ki a vendég gárda és a negyedik negyedbe lépve újabb pontok születtek, ezúttal Takács Bálint 1 yardos futásából (PAT sikeres, 30-57).

A negyedik negyedben tovább folytatódott a pontgyártás mindkét oldalon, ami jól jelezte, a Thunder továbbra sem adta fel a mérkőzést. Mario Winter elkapásával és a sikeres kétpontos kísérlettel megint pontokat tettek fel a táblára,ezzel nyomást gyakorolva a 'Canes offense-re (2pt. conv. sikeres, 38-57). De a mai napon megállíthatatlan alakulat a mérkőzés végére sem lassított, Elek Ádám (#89) 55 yardos elkapásával 100 pont fölé került a két csapat összpontszáma. (2pt. conv. sikeres, 38-65)
20120616 Hurricanes AmstettenThunder 253

A mérkőzés végén Czirók Márton(#18) váltotta Bencsics Márkot, és a futásokon alapuló támadássorozat végén maga juttatta a labdát a Thunder végzónájába (2pt. conv. sikeres, 38-73). A Thunder legvégső elkeseredésében még egyszer megpróbált pontokat szerezni, de Kerschbaummayer utolsó passza Sipiczki Ádám (#90) kezében landolt, ami a meccs utolsó számottevő jelenete volt.

A Hurrikánok ezzel a győzelemmel bejutottak a döntőbe,
20120616 Hurricanes AmstettenThunder 359
ahol a Cineplexx Blue Devils lesz az ellenfél
, akik az Alpin Hammers-t győzték le 44-12-re. Így a Hurricanes-nek az Iron Bowl keretein belül nyílik lehetőség, hogy revansot vegyen az első fordulóban elvesztett mérkőzésért. A döntőt vasárnap rendezik, 15 órától.