Home » bogatobiałkowa » Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego

067Czy ktoś jest w stanie sobie wyobrazić dietę, w której na śniadanie je się każdego dnia smalec i żółty ser, na obiad wieprzowinę i podroby, a na kolacje masło i tłuste wędliny? Czy ktoś wyobraża sobie dietę, w której spożywa się tak wiele tłuszczu? Ba, czy ktoś wyobraża sobie, że taka dieta jest skuteczna i pomaga zrzucić zbędne kilogramy? Wbrew pozorom jest to możliwe i na tym właśnie polega dieta Kwaśniewskiego – maksymalne zwiększenie spożywanego tłuszczu oraz maksymalne zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów. Dieta taka pozwala schudnąć około 6 kilogramów w ciągu miesiąca, a oprócz tego pozwala utrzymywać się w bardzo dobrej formie. Wszystko to możliwe jest dzięki spożywaniu dziennej dawki kalorycznej w wysokości 3000-4000 kalorii. Z drugiej jednak strony, wielu lekarzy przestrzega przed dietą sądząc, że ilość jej negatywnych skutków znacznie przywyższa ilość efektów pozytywnych.

Twórcą diety jest wojskowy lekarz Jan Kwaśniewski, a jej powstanie datuje się na początek lat 70-tych poprzedniego wieku. Uznał on, że właściwą przemianą materii, czyli tracenie na wadze, mogą zagwarantować takie produkty, w których na 1 gram białka przypada około 2,5-3,5 grama tłuszczu i tylko 0,5-0,8 grama węglowodanów, które ulegają znacznej redukcji. W rzeczywistości dieta powoduje efekty głównie poprzez duże i gwałtowne odwodnienie organizmu. Doktro Kwaśniewski sądzi, że dietę spożywać można przez dowolny okres czasu.

W praktyce jednak dieta jest bardzo groźna dla zdrowia – jest za mało urozmaicona, może powodować niedobory witamin i minerałów, dostarcza zbyt wiele złego tłuszczu, powoduje tworzenie się złogów cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Nadmiar tłuszczu gromadzi się w organizmie, a jego spalanie wywołuje tworzenie się dużej ilości ketonów, które powoduje zahamowanie głodu, ale także zakwaszają i odwadniają organizm. Taka utrata wody powoduje chudnięcie.

W diecie nie można spożywać cukru, słodyczy, owoców i ich przetworów, miodu, dżemów, kompotów, ziemniakół, mąki ziemniaczanej, roślin strączkowych jak groch czy fasola, słodzonycn napojów, potraw mlecznych, klusek, ciast, pieczywa, ryżu, kasz, budyniów, kisieli, mąki zbożowej, warzyw o dużej zawartości węglowodanów oraz soli.

Zaleca się spożywanie takich produktów jak jaja kurze (przede wszystkim żółtka), kawa, herbata, przyprawy, majonez, słonecznik, orzechy, ziemniaki, grzyby, jarzyny, mleko lub śmietana, tłusty drób i tłuste mięsa, galarety podrobowe i mięsne, tłuste wywary, tłuste wędliny jak kaszanka, pasztetowa czy salceson, tłuste ryby, sery, chrząstki, konserwy rybne, a głównie dużo tłuszczu w postaci masła, słoniny, smalcu z gęsi, oliwy, wysokogatunkowej margaryny, oleju rzepakowego i słonecznikowego.

Komentarze Google+

Przestań szukać! Dowiedz się jaka dieta bedzie dla Ciebie najlepsza i zacznij wreszcie chudnąć.

Pobierz bezpłatny ebook