BEKÖSZÖNTŐ
 

A Pedagógusképző Intézetről

  

 

            Navigare necesse est, vivere non est necesse– vagyis: Hajózni szükséges, élni nem annyira – mondták a régi rómaiak. A rohanó s a gyors információt megkövetelő 21. században úgy alakulhat e régi, Pompeiusnak tulajdonított mondás (állítólag akkor mondta, hajósainak, amikor viharban kellett gabonát szállítaniuk Szicíliából Rómába), hogy márpedig gyors információkhoz jutnunk szükséges (hiszen ezen múlhat az életünk, fennmaradásunk).

            E kihívásnak eleget téve határozta el az Intézet, hogy a Főiskola (és a Kar) honlapja mellett kialakítja az intézmény profilja egyik meghatározó intézetének, a Pedagógusképző Intézetnek honlapját, hogy kollégáink, hallgatóink (leendő hallgatóink) és a külső érdeklődők gyors információkhoz jussanak az Intézet életét, tevékenységét illetően.

            Ahogy mondtuk, úgy tartjuk, az Eötvös József Főiskola Neveléstudományi Kara egyik meghatározó intézete a Pedagógusképző Intézet, amely – Nomen est omen! – elsősorban a pedagógusi hivatást választó tanítók és óvók képzésével foglalkozik.

            A Pedagógusképző Intézet három szakcsoportot jelent: a Magyar Nyelvi és Irodalmi Szakcsoportot (szakcsoportvezető dr. habil. Tóth Sándor Attila főiskolai tanár), a Pedagógiai és Pszichológiai Szakcsoportot (szakcsoportvezető dr. Bíró Violetta főiskolai docens) és a Művészeti, Technikai, Testi nevelési Szakcsoportot (szakcsoportvezető Kovács T. László főiskolai adjunktus). Látszólag három távolabb eső tudomány és érdeklődési kör, e területek mégsem állnak olyan távol egymástól, hiszen a testi kultúra és a szellemi nevelés a görög gümnaszionban is egyesült. Ezenkívül az irodalom és a művészetek is elválaszthatatlanok, melyeket – Intézetünkben – a nevelés, a pedagógia elmélete és gyakorlata fog át. Intézetvezetőként célom, hogy a művészeti jelleget és a tudományokat egymáshoz közelebb hozva valósítsuk meg az intézet egységét.

            Intézetünk a szakcsoportokon belül a Magyar nyelv és irodalom műveltségterülettel, valamint a Nemzetiségi (cigány/roma) szakiránnyal színesíti képzési ajánlatát.

Felsőfokú szakképzés is szerves része az Intézetnek: a Csecsemő- és kisgyermeknevelő–gondozó szak – vezetője Bakacsi Zita főiskolai adjunktus. 

Honlapunkon információt talál az érdeklődő – többek között – a szakcsoportokról, az oktatott tárgyakról, munkatársainkról, s a gyakorlati képzésről.

Bízunk benne, hogy e kommunikációs felület megnyitásával gyors információhoz juttathatjuk oktatóinkat, hallgatóinkat, s ezzel elősegíthetjük az oktatómunkát, a hallgatók tájékoztatását és tanulmányi munkáját, valamint egymás megismerését.

 

 

Dr. habil. Tóth Sándor Attila

 intézetvezető