E shtunë, maj 31, 2014 Kosova 08:19
  • Lista Serbe, pa qëndrim unik për simbolet

    Lista Serbe tashmë ka ngrirë aktivitetin zgjedhor dhe sipas përfaqësuesve të kësaj liste ndër arsyet për këtë janë edhe simbolet e shtetësisë së Kosovës në fletëvotime dhe materiale zgjedhore.

  • Haradinaj: Qeverisjen do ta bazojmë në shtet ligjor

    Plani qeverisës i Aleancës, parasheh zgjidhje për Kosovën, në kualitetin qeverisës, në qeverisjen e mirë bazuar në shtet ligjor...”, thotë në intervistën për REL, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

  • Katër të arrestuar për “vrasjen për nder”

    Policia në Pakistan thotë se është duke vepruar për të sjellë para drejtësisë personat që kanë qenë të përshirë në vrasjen me gurë të një gruaje 25 vjeçe, pak ditë më parë në qytetin e Lahores.


LOL mbush 25 vjet


Multimedia

Your JavaScript is turned off or you have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
Snowden: Dua të kthehem në SHBAi
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
29.05.2014
Ish-kontraktori i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka thënë se dëshiron që të kthehet në Shtetet e Bashkuara, por aktualisht nëse është e mundshme, dëshiron të qëndrojë edhe për një kohë në Rusi. Snowden akuzohet nga SHBA-ja për spiunazh, pasi ka publikuar dokumente të klasifikuara për programet amerikane të mbikëqyrjes. Snowden foli në një intervistë me Brian Williams nga NBC News. (Video: Reuters)
Video

Video Snowden: Dua të kthehem në SHBA

Ish-kontraktori i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, ka thënë se dëshiron që të kthehet në Shtetet e Bashkuara, por aktualisht nëse është e mundshme, dëshiron të qëndrojë edhe për një kohë në Rusi. Snowden akuzohet nga SHBA-ja për spiunazh.
Video

Video Lajmet nga REL / 28 maj

Përmbledhja e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 28 maj.
Video

Video Vetura pa vozitës

Google ka demonstruar makinën e saj pa vozitës, një dizajn që ka të gjitha kontrollet e zakonshme, duke përfshirë edhe timonin.
Video

Video Lajmet nga REL / 27 maj

Përmbledhja e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 27 maj.
Video

Video Lajmet nga REL / 26 maj

Përmbledhja e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 26 maj.
Fotogaleri

Fotogaleri Tërmet dhe stuhi në Shkup

Përderisa tërmeti me intensitet prej 5-6 shkallësh, sipas matjeve mikroseizmike evropiane, ka shkaktuar dridhje, kryeqytetin maqedonas e ka kapluar vërshimi i madh, pas kohës së keqe, që është përcjellë me shi, breshër dhe me erë të fortë.
Video

Video Poroshenko: Ukraina nuk do ta njohë pushtimin e Krimesë nga Rusia

Derisa deklaroi fitoren në zgjedhjet presidenciale të Ukrainës, Petro Poroshenko u zotua se Ukraina nuk do t'ia njohë Rusisë "pushtimin e Krimesë."
Video

Video Votuesit në Luhansk i gjetën të mbyllura vendvotimet

Votuesit në Luhansk, në Ukrainën lindore, nuk mundën të votonin në zgjedhjet presidenciale, pasi shumica e qendrave të votimit të qytetit ishin të mbyllura. Rebelët pro-rusë sekuestruan ose bllokuan zyrat e shumë komisioneve zgjedhore në zonë, në disa raste pati kërcënime për zyrtarët e zgjedhjeve.
Video

Video Sulmohet konsullata indiane në Afganistan

Forcat afgane të sigurisë kanë këmbyer të shtëna me një grup militantësh, të cilët kanë sulmuar konsullatën indiane në qytetin perëndimor Herat, të premten më 23 maj. Policia ka njoftuar se të gjithë sulmuesit janë vrarë gjatë të shtënave, kurse dy policë afganë kanë marrë plagë të lehta.
Fotogaleri

Fotogaleri Turmat, kultura dhe glamuri në Festivalin e Filmit në Kanë

Festivali i 67-të i Filmit të Kanës në qytetin turistik francez, ka tërhequr mijëra të profesionistë të industrisë së filmit, gazetarë, turistë dhe adhurues të filmit. Por, ngjarja joshëse nuk ka arritur të fshehë anën e errët të Kanës...

Rubrikat


Vetëmenaxhim

Haradinaj: Qeverisjen do ta bazojmë në shtet ligjor

Komenti i fundit

Faraoni: O zotri Haradinaj kom rrespekte per ty,si Njeri dashamirse per vendin ton te ...

Kurti: Vetëvendosje nuk lejon shkelje të ligjit

Komenti i fundit

Faraoni : Jo moj zonja @-- Emine se ne Qytetaret e thjesht nuk kemi nevoj ...

Nevoja për hekurudhë ndërkombëtare

Komenti i fundit

Favenido: Hekurudha Prishtin Tirane Shejgjin,Durres esht e domosdoshme .
.Por nuk duhet politizohet e te ...

Anketë

Arkiva

Merrni Pjesë...

Klikoni këtu për të shkarkuar informacionet që doni t'i ndani me ne!