Премія імені Панаса Мирного

e-mail Друк PDF

ПОЛОЖЕННЯ

про щорічну премію імені Панаса Мирного

Панас Мирний (Панас Якович Рудченко) (1849-1920) - класик української літератури, видатний письменник-реаліст, патріот, наш земляк. Талановитий майстер художнього слова створив справжні літературні шедеври, в яких утверджуються гуманістичні ідеї, відстоюється право людини на достойне життя, лунає заклик до морального вдосконалення. У його творах, сповнених правди життя, і нині можна знайти відповіді на складні питання сьогодення.

Щорічна премія імені Панаса Мирного (далі - премія) заснована розпорядженням голови Полтавської обласної ради 7 квітня 1999 року за пропозицією Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного для відзначення письменників, науковців, працівників освіти й культури, журналістів, митців, майстрів народних ремесел, ділових людей, громадських і державних діячів за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, публіцистики, театру, музики, живопису, народної творчості, архітектури, громадської діяльності.

Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави у наступних номінаціях:

• література, літературознавство;

• мистецтво;

• народна творчість, народні ремесла;

• журналістика, публіцистика;

• благодійна та громадська діяльність (без вручення грошової винагороди).

Премія присуджується за праці та досягнення, що оприлюднені на момент засідання журі премії імені Панаса Мирного.

Особи, яким премія вже була присуджена, повторно на її здобуття не висуваються. Премія не може бути присуджена посмертно.

Дата вручення премії – 13 травня (щороку), у день народження Панаса Мирного.

Пропозиції про присудження премії вносять органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, творчі спілки, громадські організації, адміністрації (ректорати) загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації, закладів культури, редакції періодичних видань до 1 квітня поточного року.

У листі-клопотанні вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата на нагородження, його місце роботи, посада, адреса проживання, контактні телефони, зазначається конкретний внесок претендента відповідно до визначеної номінації.

До листа-клопотання, завіреного підписом керівника організації, установи та печаткою, додаються ксерокопії паспорта та ідентифікаційного коду претендента, листи на підтримку кандидата.

Документи на здобуття премії подаються за адресою: Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного, вул. Панаса Мирного, 56, м. Полтава.

Матеріали на нагородження розглядає журі премії, склад якого затверджується розпорядженням голови обласної ради. Засідання журі проводиться щороку, не пізніше 25 квітня.

При необхідності журі може приймати рішення про збільшення або зменшення кількості лауреатів та премій.

Рішення журі про присудження премії оприлюднюється у засобах масової інформації.

Особам, яким присуджено премію, вручаються диплом і грошова винагорода в розмірі 2000  гривень.

У номінації «Благодійна та громадська діяльність» переможець нагороджується відзнакою обласної ради.

Дипломи лауреатів премії та грошова винагорода вручаються переможцям на урочистій церемонії нагородження за участі представників творчої інтелігенції та громадськості.

Фінансування Полтавської щорічної здійснюється на підставі розпорядження голови обласної ради з обласного бюджету за рахунок асигнувань по галузі «Культура» за окремим кошторисом.

Розмір грошової винагороди може змінюватися обласною радою залежно від рівня інфляції гривні.

Останнє оновлення на Четвер, 09 січня 2014, 09:01  

Відео





вологість:

тиск:

вітер:

Яндекс.Метрика

ОПИТУВАННЯ

Як Ви вважаєте, що більш доцільно розмістити у будівлі Полтавського кадетського корпусу після його прийняття до обласної комунальної власності?
 

Анонси

План роботи обласної ради з 1 по 4 липня
- 1 липня о 10.00 у залі засідань обласної ради...
План роботи районних рад з 23 по 27 червня
Великобагачанська районна рада - 23 червня відбудеться нарада по питанню функціонування...


Фотогалерея

Точка зору депутата

Олександр УДОВІЧЕНКО: «Коли є спільні справи – є результат»
Депутати Полтавської обласної ради Сергій Полупан та Володимир Онищенко прозвітувалися перед своїми виборцями - жителями Семенівського району. Участь у зустрічі...
МИХАЙЛО СТЕЦЕНКО: “СЬОГОДНІ ТОВАРОВИРОБНИК ДО ЛЮДЕЙ НАЙБЛИЖЧЕ”
Михайло СТЕЦЕНКО, депутат обласної ради, заслужений працівник сільського господарства, керівник СТОВ “Мусіївське”, що входить до агропромхолдингу “Астарта-Київ”, запропонував розмову...
Володимир Козуб: З турботою про інвалідів праці
Міжнародний день інвалідів, який щорічно 3 грудня, згідно з рішенням 47-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, відзначається у всьому світі –...
Валерій Капленко: “Земля родить, село живе – і я живу разом із ним”
Одне з найуспішніших сільгосппідприємств області – СТОВ “Воскобійники”, що у Шишацькому районі, – це не лише багатогалузеве господарство з європейським...
Депутат з душею байкера…
Якщо в місті на сіті-лайтах, білбордах та роллерах замість звичної реклами з’являються усміхнені обличчя малознайомих, а частіше зовсім  незнайомих людей...

Як Ви вважаєте, що більш доцільно розмістити у будівлі Полтавського кадетського корпусу після його прийняття до обласної комунальної власності?