» صفحه اصلی » آرشیو فرهنگ » جستجو » درباره ما » ارتباط با ما » نقشه سایت
 
رونمایی از تارگاه فرهنگ جامع سلامت

تعداد بازدید: 841دسته: اخبار داخلی، خبر جدید
تارگاه فرهنگ جامع سلامت توسط پژوهشكده علوم بهداشتي جهاد دانشگاهي طراحي شده است. اين تارگاه به آدرس www.ieph.ir در تاريخ 2/3/89 رونمايي گرديد.
فرهنگ جامع سلامت، دایرة‌المعارف علوم بهداشتی است که با فراهم نمودن دسترسی به درک عمیق و کاربردی مفاهیم، رویکردها، ابزارها و روش‌های مختلف علوم بهداشتی در راستای توسعه دانش پایه، عدالت‌محور و در تعامل با جهان که از اهداف چشم‌انداز کشور است، نقش ایفا می‌نماید. فعاليت‌هاي انجام شده تحت اين پروژه منجر به تدوين فرهنگ جامع سلامت، مرجعي مناسب و معتبر براي گرايشهاي مختلف علوم بهداشتي است. هدف از تدوين این فرهنگ یکسان‌سازی واژه‌ها و اصطلاحاتی است که در علم سلامت به طور عام و در زیرمجموعه‌های تخصصی‌تر به صورت خاص، کاربرد وسیعی داشته و در دانشگاه و نظام مراقبت و درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع تلاش شده تا با تدوین یک دایرة‌المعارف کاربردی بتوان نیاز محققان، دانشجویان و متخصصان حوزة سلامت و درمان را برطرف ساخت.
به منظور اجراي اين طرح، شوراي فرهنگ جامع سلامت با حضور برخي از صاحب‌نظران توانمند و علاقه‌مند به حوزه سلامت و بهداشت تشكيل گرديده است. اين شورا، علاوه بر سياست‌گذاري تدوين فرهنگ و مراحل اجراي آن با در نظر گرفتن گستردگي و اهميت موضوع، اطلاع‌رساني مناسب از طرح و مراحل اجراي آن را ضروري دانسته و تصميم به طراحي تارگاه فرهنگ جامع سلامت جهت اطلاع رساني و فراخوان همكاري در اين طرح بزرگ گرفته است.
با مراجعه به اين تارگاه امكان آگاهي از پيشرفت مراحل مختلف فرهنگ جامع سلامت وجود دارد. همچنين شناسايي حوزههاي مختلف كار و نحوة انجام كار (سياستهاي كلان فرهنگ، سياستهاي مدخل گزيني و معادل يابي، سياستهاي تدوين مقالات و شيوه نامه نگارش مقالات) بر اساس اطلاعات موجود در تارگاه فرهنگ قابل دسترسي است.
اين تارگاه به صورت مستمر اخبار مرتبط را در اختيار دوستداران، همكاران و حاميان فرهنگ قرار مي دهد. همچنين علاقه مندان از طريق اين تارگاه امكان ارتباط با گروههاي علمي وجرايي فرهنگ و هماهنگي جهت همكاري در تدوين فرهنگ را خواهند داشت.

 

تمامي حقوق اين صفحات به پژوهشکده علوم بهداشتي جهاد دانشگاهي تعلق دارد.

Copyright 2010 - SID (Scientific Information Database)