בס"ד 
English

חדשות ועידכונים

החזון

אור תורה סטון הינה תנועה חברתית, אורתודוקסית-מודרנית ציונית, הנובעת מרשת מוסדות חינוכיים, ופועלת מתוך תפיסת עולם של מחויבות הלכתית מלאה המשולבת עם פתיחות לעולם המודרני.
אנו רואים בשילוב שבין התורה לבין המדע, החוכמה, המדינה והחברה, חיבור מהותי ועמוק היוצר שלמות ומלאות בעולמה של תורה.

רשת המוסדות החינוכיים, התיכוניים והעל-תיכוניים מחנכים מתוך תפיסה זו, שקיימות דרכים מגוונות המובילות לאידיאל של עובד ה' היכול ואף צריך לממש את עצמיותו, למצות את אישיותו ולחוות חוויה רוחנית רחבה וחיובית כל זאת תוך כדי שאיפתו לדבקות אלוקית ובלא פגיעה במחויבות ההלכתית.
מוסדות החינוך שואפים לחנך את תלמידיהם למצוינות דתית, אקדמית ואישיותית.

אנו מנסים להקנות לתלמיד ערכים אוניברסליים אנושיים ופלורליסטיים שיעניקו לו אפשרות קיום כאדם בוגר ומאמין ויתנו תשתית רוחנית לפעול ולתרום בחברה המודרנית. אנו מצפים כי בוגרי מוסדות אור תורה סטון ישתלבו בכל תחומי החיים (תורה, אקדמיה, צבא, תקשורת, וכו') של החברה הישראלית ויפגינו מחויבות חברתית וקהילתית עמוקה.

אחד האדנים המרכזיים בתפיסת העולם החינוכית של המוסדות הינו שילוב רחב ואמיתי של נשים בחברה הן כחלק מהחברה והתרבות הדתית, באמצעות לימוד התורה ברמה הגבוהה ביותר ודרך תפקידי מנהיגות רוחנית וקהילתית והן כחלק מהחברה והתרבות הכללית בהיותן משולבות בעולם האקדמי, העסקי ותחומים נוספים בחברה הישראלית בכלל.

אנו רואים בצורת השלטון הדמוקרטית צורת שלטון הנובעת מעיקר אמונת התורה ואנו שמים דגש רב על חינוך לדמוקרטיה והבנת תפקידו של האזרח על שלל חובותיו וזכויותיו במדינה.

אור תורה סטון שואפת להיות גורם בעיצוב דרך חברתית וערכית בהוויה הישראלית, גם בחברה הציונית דתית וגם בחברה הישראלית הכללית וגם גורם בגישור ושיתוף פעולה בין גזרות שונות בחברה הישראלית.

ההשפעה של התנועה והיציאה "החוצה" תעשה על ידי רשת המוסדות החינוכיים התיכוניים והעל-תיכוניים, ע"י פעילות חברתית-קהילתית ברחבי הארץ, (מתנס"ים וכיו"ב) וע"י הקמת אוניברסיטה שתשלב תורה ומדע במובן העמוק, בו התורה והמדע לא רק יחיו זה בצד זה תחת קורת גג אחת, כי אם תהיינה החוכמות משולבות וחוברות "אשה אל אחותה". מטרתנו העיקרית היא להכשיר מורים, רבנים, ומנהיגים קהילתיים למנהיגות אשר תוביל ותממש את החזון.

אנו מאמינים באחדות ישראל ובאהבת ישראל בלי תנאים וכי תורתינו ושיבתינו לציון יובילו לתיקון עולם במלכות שדי.

קיראו עוד...