Ήττα για τον Απόλλωνα με 88-61 από τον Παναθηναϊκό για τα πλέι οφ της Α1 Εθνικής | Patratora news – Τα νέα απο την Πάτρα τώρα
5445b6cc86f patratora

Ήττα για τον Απόλλωνα με 88-61 από τον Παναθηναϊκό για τα πλέι οφ της Α1 Εθνικής

Ο Απόλλωνας έχασε με 88-61 εκτός έδρας από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα πλέι οφ της Α1 Εθνικής των ανδρών. Ο Παναθηναϊκός έκανε επίδειξη δύναμης (εκτός αποστολής ο Φώτσης) στο άδειο(1000 άτομα) ΟΑΚΑ και μαζί και το 1-0(επόμενο ραντεβού στην Πάτρα την Πέμπτη).

Το σημαντικό είναι ότι έπαιξαν όμως όλοι και για πολύ χρόνο και βασικα οι πιτσιρικάδες και τα ταλέντα του πρωταθλητή όπως ακριβώς θέλει και ο πρόεδρος της ομάδας Δημήτρης Γιαννακόπουλος.

Ο Παναθηναϊκός με μια τρομερή εμφανιση στην 3η περίοδο πάτησε γκάζι με ένα 31-7 και πήγε την διαφορά στους 43π για να μειώσει αισθητά ο Απόλλωνας (χωρίς τον σκόρερ του Μπολντς και τον Αργυρόπουλο) στην 4η περίοδο με μια άμυνα ζώνης.

Πάντως ο Απόλλωνας κρατά ότι πήρε τα ριμπάουντς(!) και κέρδισε στην 2η και 4η περίοδο! Ο Παναθηναϊκός (25 ασίστ, μόλις 12′ ο Διαμαντίδης) με τον Αλβέρτη να μοιράζει χρόνο είδε και τους 12 να σκοράρουν και να πάιζουν πολύ παίκτες οπως ο Γιάνκοβιτς και ο Διαμαντάκος. Εξαιρετικός για τον Απόλλωνα ο Λιανός

Δεκάλεπτα:32-15,43-28,74-35,88-61

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Αλβέρτης):Μπράμος 7,Κάρι 9(3/6τρ), Ούκιτς 8, Λάσμε 8,Μαυροκεφαλίδης 9,Διαμαντίδης 7, Γκιστ 6,Παππάς 3,Γιάνκοβιτς 10(22′) , Διαμαντάκος 9(15′), Μασιούλις 8, Ράιτ 4

ΑΠΟΛΛΩΝ Π (Βετουλας):Ρος 3,Ντάνιελ 14(7/11δ), Ουίλσον 9(3/17σ,12ρ), Λιανός 16(3/3τρ), Οικονομόπουλος, Πέτροβιτς 3(1/9σ), Μολφέτας ,Νιφόρας 4,Χοτ 9,Μιλουντίνοβιτς 3